Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergia - problemy i spieki


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ustaw sobie taką temperaturę zasilania, aby termostaty na grzejnikach były w połowie zakresu w regulacji przy danych warunkach pogodowych i temperaturze komfortowej Tobie pasującej. Chodzi o to aby w przypadku niewielkiego ochłodzenia mogły się otworzyć, lub ocieplenia lekko przymknąć. Jeśli zasilasz gorącą wodą grzejnik i masz ustawiony np.na 1 to po niewielkim ogrzaniu pomieszczenia odcina zupełnie zasilanie bo brakuje zakresu regulacji, a jak temperatura mocno spadnie jak termostat otworzy przepływ to gorące grzejniki gwałtownie podgrzewają pomieszczenie...i taka huśtawka. Jeśli zmniejszysz temperaturę zasilania grzejnika i jak masz np na 3 (w skali 1-6) i zrobi się troszkę cieplej termostat przestawi się np na 2 (nie fizycznie gałką tylko położenie zaworu wewnątrz) i spowolni przepływ nie odcinając jego zupełnie :)) czego efektem jest stabilna temperatura w pomieszczeniach. Wiadomo jak przyjdą mrozy troszkę będziesz musiał podnieść temperaturę na 4D ale niewiele, i jak się mocno ociepli to zmniejszyć. Chodzi o wykorzystanie zakresu samoregulacji termostatów na grzejnikach.  Dobra bo się za bardzo rozpisałem...

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamu, jaki węgiel? Jaka kaloryczność? 

Ładnie się wypala na tej ekoenergii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Bartex Gold.

Jedynie co zauważyłem przy zadanej 40 a 55 st. na grzejniki ,że przy wyższej temp. jest cieplej mimo tych samych nastaw w pomieszczeniach i pompa pracuje na mniejszej mocy o połowę.

W zasobniku również nie widzę ,żeby więcej szło eko . Chyba najlepiej będzie założyć sprzęgło i tam rozdzielić układ dając 65 z pieca na grzejniki , chyba najlepsze rozwiązanie przy głowicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No właśnie ja mam okrągłą i u nie był ten problem że stare palenisko miało 5 małych otworów napowietrzających i robiły się straszne spieki po wymianie paleniska na nowe z większą ilość otworów problemu ze spiekami nie ma. Palę pieklorzem chwałowice 28-29mj czs podawania 8 s przerwa w podawaniu 67 s nadmuch 20% ze 100%klapka przysłonięta 95%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie aż takie ale są. Tyle że na mniej kalorycznym że składu 26mj nie wypala mi dziury od strony dmuchawy. Dzisiaj rozbiorę koronę i spróbuję zakleić po dwa nacięciami od strony dmuchawy zobaczymy czy to coś da jeśli nie to może mieszanie mocnego ze słabszym coś da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.