Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergia - problemy i spieki


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, radoslavus napisał:

Hej a ja bym na twoim miejscu nie zmieniał tego palnika, coś za szybko się poddajesz. No chyba że po kosztach ci firma wymieni w ramach gwarancji. Jak już zmieniać to ma coś obrotowego lub wahliwego z rynku wtórnego. Tą ekoenergie od kolegi Robin 60 mam ja i powiem tak: palę Jaretem i na nim miałem takie spieki a jaret jest słabym opałem ale ogarnąłem w sterowniku SPP2 funkcje SW czyli sadzowypalacz emoji3.png. Zasada jest taka że podaje dużo węgla i daje większą przerwę oraz przedmuchuje jak u kowala i zauważyłem że wówczas nie spieka. Obecnie na palniku jest sam Antracyt spiek z zastygniętego antracytu zrobił się po 2 dniach. Ten sam sterownik ale włączona funkcja tła. Wcześniej miałem ster Cobra Elektromiz i uważam że na cobrze nie byłoby szans normalnie nic tam spalić dlatego że SPP ma takie podbicie obrotów które powoduje że palnik jest dobrze napowietrzony.f503f03dad4d227d76c699f35813092f.jpg59fdca996dab3f9b99be44eba0556aff.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

witam

 

sterownik sppv2 ma modulacje czasową pracy dmuchawy a nie obrotów jak Cobra

 

dlatego napowietrzenie zawsze jest takie same tzn. z taką samą siła ale o różnym czasie

 

mam ten sterownik i moim hefie eko plus 25 kw z 2009 roku spisuje się doskonale na razie żadnych problemów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale cobra nie ma podbicia obrotów dmuchawy i w tym palniku ma to znaczenie. Cobre już sprzedałem ale pamiętam że jak tam był jakiś przedmuch to strasznie leniwie się dmuchawa zbierała. SPP daje konkretne ciśnienie i można to ustawić na sterowniku.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta cegła już coś pomogła opuść jeszcze ten deflektor niżej nad palenisko np 15 cm i obserwuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten palnik drugi sezon. W pierwszym męczyłem się strasznie i nie wychodziłem z kotłowni. Czy mocny węgiel, czy słaby bez różnicy. Dużo spieków, niedopały. Ogólnie tragedia. Nastawy krótkiego podawania i długiego bez zmian. Mało wiatru i dużo wiatru bez zmian. Uszczelnianie też nie pomogło. Serwis dosłał dowierconą koronę, poprawy nie zauważyłem. Postanowiłem trochę pobawić się ze starą koroną i efekty są zadowalające. Zaślepiłem dolne(pionowe) szczeliny i nawierciłem dużą ilość okrągłych otworów śr 5mm na obwodzie w jej górnej części. Spieków brak. Piec dochodzi do zadanej temperatury. W tym roku palę słabym groszkiem, ok 22mj  i wcale tego opału nie idzie więcej niż mocnego. Zrobiłem próbę i na tym samym węglu założyłem koronę dosłaną przez serwis. Oczywiście z jednej strony spiek a z drugiej nie dopala. Po dwóch dniach wróciłem do swojej. Nie uszczelniam teraz korony żadnym uszczelniaczem kominkowym. Leży sobie i nic poza tym.. Teraz chodzę do kotłowni dosypać groszku i wybrać popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawierty robiłem wyżej, gęściej i mniejszym wiertłem. Zobacz z której strony się spieka i z tej daj mniej otworów. Więcej daj tam gdzie nie dopala. Zauważyłem, że im wyżej są otwory tym wyżej zaczyna się palić węgiel w retorcie i mniej się skleja. Ja mam podajnik z lewej strony i dmuchawę od przodu kotła. Powietrze zatem wlatuje u mnie zgodnie z kierunkiem ruchu zegara. Dużo powietrza szło mi z tyłu retorty. Im dalej tym słabiej dmuchało. Zatem na początku dałem mniej otworów (jeden rząd) i dalej coraz więcej (do trzech rzędów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na próbę jeszcze ten deflektor  niżej nawet  10 cm nad koronę palnika i  opisz zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej się nie da , ten na obrazku to przesłany od defro ceramiczny z oryginalnym uchwytem wisi ok. 20cm ,a ten co był wysoko to też oryginalny żeliwny , który był wraz z kotłem .

Pierwsze różnice to na tym żeliwnym mniejszym co wisiał wysoko , kocioł dłużej dobijał do zadanej , dużo mniej syfu w kotle cienki nalot na ściankach , po założeniu ceramicznego szybciej osiąga temp zadaną ,ale straszny syf w kotle codziennie go czyszczę bo jest gruby nalot jakby tydzień palone.

Nie wiem czy lepiej zostawić ten żeliwny skoro był do tego kotła przeznaczony ewentualnie obniżyć go na pręcie gwintowanym . Ceramiczny defro wkłada do 5 klasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


I jak modyfikacje doprowadzily do czegos konkretnego ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepienie zapalarki oraz dowierceniu dodatkowych otworów nic nie dało dalej to samo . Pytanie jakby ten ślimak żeliwny zastąpić stalowym , może będzie on lepiej opał wypietrzal równomiernej ? W międzyczasie mieszam z groszkiem 22-24mj ale różnice tak jak z wapnem praktycznie żadne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wegiel to brunatny ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, adamu napisał:

W międzyczasie mieszam z groszkiem 22-24mj ale różnice tak jak z wapnem praktycznie żadne .

Witam.

A kolega w jakiej proporcji miesza że nie widać różnicy? Chyba nie 1:5? Tylko 1:1 czy 1:2 czech:pol...

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 1:1 , czeski brunatny ekogroszek . 
Tak jak wspomniałem może wystarczy teraz ślimak wymienić na stalowy tylko jak dobrać żeby pasowało .
To zrob 1:2

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamu napisał:

Tak 1:1 , czeski brunatny ekogroszek . 

Tak jak wspomniałem może wystarczy teraz ślimak wymienić na stalowy tylko jak dobrać żeby pasowało .

Jakis czas temu dopytywałem się serwisanta  ekoenergi i powiedział że nie da się dopasować stalowego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 19:26, adamu napisał:

Niżej się nie da

Da się wystarczy  przedłużyć ramię , nawet na grubszym drucie zawiesić  jak znajdę fotki to pokaże jaka jest różnica  po obniżenie deflektora chyba 5cm nad palenisko na węglu wesoła a wcześniej koks lądował do popielnika i żadne nastawy nie pomagały a palnik był obrotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temar rozwiązany , jeszcze raz zalepilem otwór zapalarki silikonem wysokotemperaturowym i wkleiłem koronę i dziś żadnych spiekow bartex silver spała się na pył , żadne wapna nie potrzebne , będę golda testował .O dziwo piec załączył się z zapalarka i na niej rozpalił , nie wiem jak to wytłumaczyć cud , już nic tam nie ruszam , może po sezonie dopiero rozbiorę do czyszczenia . Dzięki wszystkim za rady i pomoc , teraz tylko zasypać lej i wrócić za 2 dni bo ze spalaniem pasuje jeszcze powalczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, adamu napisał:

Temar rozwiązany , jeszcze raz zalepilem otwór zapalarki silikonem wysokotemperaturowym i wkleiłem koronę i dziś żadnych spiekow bartex silver spała się na pył , żadne wapna nie potrzebne , będę golda testował .O dziwo piec załączył się z zapalarka i na niej rozpalił , nie wiem jak to wytłumaczyć cud , już nic tam nie ruszam , może po sezonie dopiero rozbiorę do czyszczenia . Dzięki wszystkim za rady i pomoc , teraz tylko zasypać lej i wrócić za 2 dni bo ze spalaniem pasuje jeszcze powalczyć ;)

Gratulacje ..... poczekamy do jutra a najlepiej do 6 stycznia, ....będzie się działo...będzie zabawa...albo i nie..

Jak te zabiegi pomogą to zagram w totka.... bo nie nie gram w ogóle :))

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz talent :-)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temar rozwiązany , jeszcze raz zalepilem otwór zapalarki silikonem wysokotemperaturowym i wkleiłem koronę i dziś żadnych spiekow bartex silver spała się na pył , żadne wapna nie potrzebne , będę golda testował .O dziwo piec załączył się z zapalarka i na niej rozpalił , nie wiem jak to wytłumaczyć cud , już nic tam nie ruszam , może po sezonie dopiero rozbiorę do czyszczenia . Dzięki wszystkim za rady i pomoc , teraz tylko zasypać lej i wrócić za 2 dni bo ze spalaniem pasuje jeszcze powalczyć ;)
Wrzuc foty

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam foty jak problem spalania wesołej został rozwiązany wysokością deflektora.Na pierwszych dwóch fotkach widać jak wypluwany jest koks do popielnika i żadne ustawienia nie pomagały .Na dwóch kolejnych efekty po obniżeniu deflektora do granic nie zalecanych  wszystko spalone na pył.

IMG_3070.JPG

IMG_3071.JPG

IMG_3089.JPG

IMG_3090.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Efekt widoczny ..gratuluję.

Nie uważasz że całość pali się w środku palnika, grubo poniżej korony? czy to nie jest niebezpieczne dla samego palnika? A jak się zachowuje jak mocniej dmuchniesz i podasz węgla?

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.