Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergia - problemy i spieki


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Dane są prawidłowe . Skoro groszku 28-30mj idzie 50kg przy 0- +4 stopnie to w mrozy idzie koło 100 , termostaty w 3/4 powierzchni ustawione na 16-20 stopni . Oszczędność jest jak największa , wiec 20 ton słabego pelletu bardzo możliwe .

Dom ma okna nowe plastikowe , wszystko jest na stornie cieplowlascie , garaż w bryle, 3 duże balkony , 6 drzwi balkonowych ,2 duże przeszklenia .Zapotrzebowanie spadnie o polowe jak pójdzie strop i budynek ocieplony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, breaku napisał:

 i nie ma prawie żadnych problemów z działaniem pieca wystarczy kupic dobry pellet to przecież odnawialne źródło energii a wungiel nie!!! Ludzie obudźcie się!!!

Witam.

PRAWIE --- znaczy wiele

WYSTARCZY KUPIĆ DOBRY PELLET ---- otóż to Panie....Otóż to..... i kolega nie dodał ...za ile?

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Trener40 napisał:

Zakup pelletu robi się poza sezonem ( maj, czerwiec) i wcale nie trzeba kupować Barlinka. Zresztą i Barlinek poza sezonem można kupić za 900-950 zł, a lokalny po 800zl. 

W warszawie i okolicach :))))

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
6 minut temu, YaroXylen napisał:

Witam.

PRAWIE --- znaczy wiele

WYSTARCZY KUPIĆ DOBRY PELLET ---- otóż to Panie....Otóż to..... i kolega nie dodał ...za ile?

Yaro.

No nie tak dużo 1200 zł tylko przy cenie eko u mnie 760zł to prawie za darmo huhuhu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać 19MJ/kg a np 25MJ/kg.... a to cena do ilości i do MJ to się tak jakby do 2x większej zbliża.....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trener40 napisał:

Autor jest z łódzkiego, a Wy w Warszawie macie inne zarobki, więc i inne ceny :). Stać Was hehe :) 

No taaaaaak ...dolarami papierowymi palę.... :))

Widzę poprawę humoru w święta u kolegów...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okogroszkowych palnikach wystarczy ten najtańszy pellet ze śmieci   i go przetrawi po co od razu  pakować się w palniki które maja z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
PRAWIE --- znaczy wiele
WYSTARCZY KUPIĆ DOBRY PELLET ---- otóż to Panie....Otóż to..... i kolega nie dodał ...za ile?
Yaro.
Chodzi o to że trzeba nauczyć się palić w nowym piecu póki co testuje różne pellety i różne ustawienia kotła ale wiem jedno że nie zanieczyszczam odpadami bo nie wystawiam worków z popiołem nie wiele ludzi wie że w sadzy znajduje się wiele rakotwórczych substancji dodatkowo węgiel zawiera dużo siarki i spalanie powoduje powstawanie szkodluwych pyłów m.in. pm 10 i najgorszy pm 2,5 który wnika do płuc i organizm nie jest w stanie go samodzielnie usunąć wiem bo jestem magistrem ochrony środowiska i pisałem oraz prowadziłem badania naukowe w tym temacie chcę żeby ludzie j3żeli tylko mają możliwości to korzystali z dostępnych nowoczesnych rozwiązań i źródeł energii

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, breaku napisał:

Chodzi o to że trzeba nauczyć się palić w nowym piecu póki co testuje różne pellety i różne ustawienia kotła ale wiem jedno że nie zanieczyszczam odpadami bo nie wystawiam worków z popiołem nie wiele ludzi wie że w sadzy znajduje się wiele rakotwórczych substancji dodatkowo węgiel zawiera dużo siarki i spalanie powoduje powstawanie szkodluwych pyłów m.in. pm 10 i najgorszy pm 2,5 który wnika do płuc i organizm nie jest w stanie go samodzielnie usunąć wiem bo jestem magistrem ochrony środowiska i pisałem oraz prowadziłem badania naukowe w tym temacie chcę żeby ludzie j3żeli tylko mają możliwości to korzystali z dostępnych nowoczesnych rozwiązań i źródeł energii

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Witam

Dobre prawidłowe podejście....pod jednym warunkiem.... a skąd jak nie z paliw kopalnych pochodzą ogromne ilości energii potrzebnej .... do pozyskania,przewozu, przeróbki,cięcia,mielenia drewna, suszenia wiórów, pelletowania (z użyciem chemii)...... Przecież kolega nie napędzi tego kręcąc rowerem jakieś dynamo czy inną prądnicę ...tylko CZARNY BRUDNY WĘGIEL, I ŚMIERDZĄCA CZARNA ROPA to Panu przygotuje... I niech kolega się nie łudzi że pellety są robione tylko i wyłącznie z odpadów i wiórków ze stolarni...tylko są całe połacie lasu cięte i przerabiane z użyciem ogromnej ilości spalonego węgla i ropy z (pyłami i innymi syfami zostawionymi w innym miejscu tylko nie u siebie) i zamienionej w energię, po prostu gdzie indziej spalonej niż niż Pańskim domciu ...w którym tylko pellecik się leciutko pali bez dymku i popiołku.......... i to nie przeszkadza wykształconej osobie napisać, że u mnie nie ma worków z popiołem czy sadzą ...... bo "zostawił Pan to gdzieś indziej"...... Przepraszam za język, ale czasami brakuje słów i taka jest prawda...

A CZY TAKIE PODEJŚCIE JAK KOLEGI TO JUŻ NIE HIPOKRYZJA?

YARO (zwolennik bezpośredniego spalania biomasy (bez jej przeróbki lub w niewielkim stopniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba

Ludzie zapominaja ze aby uzyskac czyste paliwo potrzebny jest mega wklad ...energi i energii

Jak ostatnio ogladalem program o walce ze smogiem to myslalem ze padne ze smiechu taki byl profesjonalizm

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YaroXylen napisał:

Przecież kolega nie napędzi tego kręcąc rowerem jakieś dynamo czy inną prądnicę ..

Jeden kolega nie napędzi ale dużo już tak np tyle energii marnuje się na siłowni teraz to jest na czasie  wystarczyło by zabudować odpowiednie maszyny do ćwiczeń które wytwarzały by energię .Co prawda są już takie rozwiązania ale  mało powszechne.

4 godziny temu, breaku napisał:

wiem bo jestem magistrem ochrony środowiska i pisałem oraz prowadziłem badania naukowe

 Kocioł na pellet używany tylko do ogrzewania  to nadal nie do końca w pełni wykorzystana energia można by się postarać coś jeszcze do niego dobudować  coś co produkowało by dodatkową energię np elektryczną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dobre prawidłowe podejście....pod jednym warunkiem.... a skąd jak nie z paliw kopalnych pochodzą ogromne ilości energii potrzebnej .... do pozyskania,przewozu, przeróbki,cięcia,mielenia drewna, suszenia wiórów, pelletowania (z użyciem chemii)...... Przecież kolega nie napędzi tego kręcąc rowerem jakieś dynamo czy inną prądnicę ...tylko CZARNY BRUDNY WĘGIEL, I ŚMIERDZĄCA CZARNA ROPA to Panu przygotuje... I niech kolega się nie łudzi że pellety są robione tylko i wyłącznie z odpadów i wiórków ze stolarni...tylko są całe połacie lasu cięte i przerabiane z użyciem ogromnej ilości spalonego węgla i ropy z (pyłami i innymi syfami zostawionymi w innym miejscu tylko nie u siebie) i zamienionej w energię, po prostu gdzie indziej spalonej niż niż Pańskim domciu ...w którym tylko pellecik się leciutko pali bez dymku i popiołku.......... i to nie przeszkadza wykształconej osobie napisać, że u mnie nie ma worków z popiołem czy sadzą ...... bo "zostawił Pan to gdzieś indziej"...... Przepraszam za język, ale czasami brakuje słów i taka jest prawda...
A CZY TAKIE PODEJŚCIE JAK KOLEGI TO JUŻ NIE HIPOKRYZJA?
YARO (zwolennik bezpośredniego spalania biomasy (bez jej przeróbki lub w niewielkim stopniu)
Oj kolego pojechałeś w tym poście poniżej pasa wszyscy wiedzą że to są koszty dodatkowe, które niestety ponosimy dopóty, dopóki nasze zakich... państwo nie przejdzie na alternatywne źródła energii bo nie wiem czy wie Pon ale takie już są i to w ogromnej ilości .. pewnie ale dla tego Panicza zdrowie górników się nie liczy wiemy że to jest ciężka praca i chwała im za to ale tu potrzebna jest zmiana podejścia dopóki nie nastąpi zmiana transformacja na nowe czyste technologie to żaden polak nie będzie mógł oddychać czystym powietrzem to czym palimy w swoich kotłach i skąd kupujemy paliwo ma obecnie znaczenie globalne!!! Dlaczego, bo już wcześniej o tym pisałem, teraz chcę kupić pelket od lokalnego dostawcy z wierzby energetycznej zobaczę przy okazji czy jest wart. Myślę że gdyby nasze nieużytki zamienić w pola obsadzane wierzbą lub podobnym gatunkiem to wcale nie musielibyśmy wycinać w takiej mierze nsszych lasów, od rodziców wiem że za prlu wszystkie nieużytki były tak zagospodarowywane a teraz ludzie sprzedaja bo po prostu nie maja co zrobic z ziemia nie zrzeszaja sie w spolki spoldzielnie nie kupuja sprzetu z UE bo nie widzą jeszcze w tym biznesu, jeszcze raz postęp wiedza i transformacja a nie wieczne zacofanie!!! P.S. pozdrawiam górników bez których nie mielibyśmy dziś prądu :))

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, breaku napisał:

Oj kolego pojechałeś w tym poście poniżej pasa wszyscy wiedzą że to są koszty dodatkowe,....

Witam.

Kolega ma na pewno rację a niestety moje 6 klas szkoły powszechnej nie pozwala mi na polemikę z osobami wykształconymi.

A przypominam temat wątku: Palnik Ekoenergia - problemy i spieki

Pozdrawiam. YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że już dalej o kolejny etap kursu intensyfnego nie umiesz przeskoczyć szkoda a tak się ładnie zapowiadałeś i owszem może i złe forum trafiłem do polemizowania z Tobą ale gdzie indziej może w tej kwestii nie odnalazłbym wiernego słuchacza, zresztą z kim ja się spieram ile masz lat dziecko? Lub Panie, hę może już jesteś na tyle dorosły, żeby obrażać mądrych wykształconych ludzi czyli starszy koleś którego przy okazji nawrócę na zieloną stronę mocy

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, breaku napisał:

dopóki nasze zakich... państwo nie przejdzie na alternatywne źródła energii bo nie wiem czy wie Pon ale takie już są i to w ogromnej ilości ..

Może nie jest aż tak wielkim problemem dla państwa przejść na żródła energii odnawialnej .Problemem jest gromadzenie nadmiaru tej energii magazynowanie przekształcanie na inny rodzaj energii np cieplną do tego nie jesteśmy zupełnie przygotowani a niebawem  będziemy musieli się przed unią wykazać 14% energii odnawialnej w przeciwnym razie zostaną nałożone na nas kary .Czy wiesz jak ma być ten problem rozwiązany skoro jesteś w gronie świata uczonych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wycinając w pień już zbudowanych za grube pieniądze wiatraków najlepiej jest wyprodukować tyle energii ile jest nam potrzebne nie jestem inżynierem tu pole do działania stoi dla nich otworem wystarczy że się w to zaangażują ja mogę wam tylko powiedzieć o skutkach palenia złymi nieefektywnymi paliwami i w niewłaściwy sposób bo owszem możemy palić plastikami w naszych piecach ale przy okazji będziemy truć nie tylko siebie ale i nasze dzieci nie wiem czy wiecie ale nasze przyszłe pokolenie jest najbardziej na smog i zanieczyszczenia narażone, a skoro o nich mowa to czym będą ogrzewać swoje domy węglem, który wystarczy nam na 40 może 50lat? O tym wogóle się nie myśli... na razie dobranoc miłych snów oby tylko nie przyśnił się wam smok wawelski choć to całkiem miłe było zwierzę ...

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj  "breaku"- dzieciaku , jak rozmienisz  50 - jak ja, będziesz myślał inaczej i inaczej traktował i szanował ludzi.Mądrość przychodzi z wiekiem .

Ps: Znam kilku magistrów ,część z nich to mądrzy i rozsądni ludzie ,a pozostali -wolę to przemilczeć ,żeby nikogo nie urazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, breaku napisał:

owszem możemy palić plastikami w naszych piecach

 Inne kraje  już dawno stosują  ten odpad jako czyste paliwo do powtórnego wykorzystania także nie wykluczone że za niedługo zamiast pelletu drzewnego dostaniesz  lepszy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko można postawić cegłę w miejscu niedopału .Trzeba się przyjrzeć temu palnikowi szczególnie ten narożnik jest tam jakiś problem z napowietrzeniem możliwe że wystarczy tam dowiercić otwory dodatkowe ,oczywiście mam nadzieję że korona jest  prawidłowo uszczelniona i nie wypuszcza lewego powietrza.Znalezione obrazy dla zapytania cegÅy na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codzień to samo , ktoś prosił o zdjęcie zamieszczam tworzący się spiek im go wcześniej rozbijam tym mniej się ciągnie z palnika. Ten mały bo o 5 rano już jednego rozwaliłem .
4753364D-BFBF-4092-83C9-E920E88A95FB.thumb.jpeg.0fb940722d9ae828ec6ab4dd2343d49a.jpeg
B71A9CFD-5A29-44F6-B130-BE6A2FFE4A2F.thumb.jpeg.7b17d3204adebffb05e2fb7f1972e16f.jpeg
Witam

Po swietach

Czytam czytam i czegos tu nie rozumie

Kilkanascie wypowiedzi wyzej byla odpowiedz paliwo maks 24 mj

Ktos napisal mi w jakims watku ze nie po to kupil porzadny piec zeby nim byle czym palic

Nie widze roznicy w weglu 20 mj a 28 mj

Koszt jednostki jest prawie taki sam z korzyscia na slabszy

Wiec man prosbe do kolegi wielka

Skoro dodanie pelletu nie pomoglo

Zmiana ustawien nie pomogla

Uszczelnienie i inne cuda przy palniku nie pomogly

To proponune odwiedzic jakis sklep , dzis sa juz otwarte kupic 5 workow ekogroszku z wegla brunatnego

Jak mokry wysuszyc

Potem wymieszac 1/2 na korzysc slabszego

Spalic pol zbiornika i wrzucic fotkie

Zauwazylem ze nie chcemy przyjmowac najprostszych mozliwych rozwiazan

Habilitujemy sie a nie probojemy innych rozwiazan




Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ADAMU.

Mam ten sam palnik i walczę z nim już drugi sezon. Jeżeli chodzi o węgiel wysokokaloryczny to przetestowałem ten palnik na węglu 28mj, który niemiłosiernie się spiekał. Spaliłem tego 6 ton. Doszedłem do wniosku że tylko spokojne spalanie tego węgla z małą ilością powietrza daje rezultaty. Niestety spalanie w PID odpada bo wtedy kocioł moduluje moc i wchodzi na wyższe obroty co momentalnie tworzy spiek jak kolba kukurydzy. Ja miałem takie ustawienia: 5/56 nadmuch 15 proc. 

Dorobiłem też nakładkę na palnik dzięki której całe złoże się podniosło przez co żar był dłużej na palniku i spiek zdążył się spalić.

Ogólnie chodziło to nie najgorzej. Też myślałem że ten palnik jest lepszy ale nie mam doświadczenia z innymi więc nie wiem na ile jest gorszy od innych, a opinie właścicieli niestety często są przekoloryzowane. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem cegłę , nastawy mam 5 sek podawanie 30 sek przerwa  dalej już nie osiągał temp , kombinuje z nadmuchem ale czy 15 czy 50 jest podobnie w spalaniu opału tez nie widzę roznicy . 

Co do kolegi który poleca węgiel brunatny ,to nie jest rozwiązanie na dłuższa metę  nie skorzystam z takiej opcji jest on słabszy i pewnie 2 razy tyle by szło jak obecnego to znaczy przy mrozach codzień zasypywanie kosza , nie chce być więźniem kotłowni . Wysokokalorycznego bartex gold prócz tego miejsca fajnie się spala zakupiłem go dlatego ,ze był polecany przez masę ludzi posiadających również palniki żeliwne , silver się tragicznie palił to potwierdzę  i następnie powiedzmy kupię powszechny groszek ,który spala chyba każdy ok.26mj i będzie tak samo ze spiekiem . Może jest użytkownik który przez nawierty poprawił sobie palnik jeśli tak to kupię gola koronę wyślę i zapłacę tej osobie , może wtedy ta korona coś da . 

C97AA732-EBC6-44B8-A69C-2BC72CD17AC8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie go 2 razy wiecej tylko 30 %



Rodzice spalaja wesola 28 mj idzie jej 30% mniej domy sa podobne, tyle tylko ze ich kociol w tym samym czasie 1/3 dnia ma pauze, na poczatku myslalem ze ten ich wegiel jest super i w ogole, moze jest mocny ale jak sprawdzilem sterownik ostatnio to zauwazylem ze co 3-4 h maja postoj 2-4 h bo im za goraco

Jesli twoim zdaniem gra jest niewarta swieczki oki to twoje zdanie

Ja spalam te same ilosci wegla co kiedy palilem tylko weglem 28mj, tyle tylko ze mialem w 3 dupy koksu

A teraz mam maczke i siedze w salonie ;-)



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.