Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkurzacz do popiołu z pieca pelletowego


Martino84

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to ciągnę temat? Wczoraj  miałem zamówić ale jakoś zeszło i nie zamówiłem .Akurat  @arturgruszeczka1 napisał na temat tego worka i odpowiedziałem człowiekowi.To już na posta nie można odpowiedzieć?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum żeby pytać i radzić się bardziej doświadczonych.Właśnie dopiero tutaj dowiedziałem się o odkurzaczach do pieca, a i tak kupiłem nie taki jaki chciałem.Ale taż na tym forum dowiedziałem się że nic straconego dokupując w moim przypadku worek na popiół.Tak że czy to jest 5 stron na jakiś temat czy też ponad 150 stron jak na przykład tutaj 

gdzie forumowicze też nawzajem sobie pomagają, to nie ma znaczenia.Liczy się tylko to że pytający,czy potrzebujący pomocy w jakimś temacie otrzyma fachowe doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo chętnie czytam ten wątek. Jestem na etapie wyboru i chciałem kupić lidlowy odkurzacz bo był za 100zł. Wcześniej jeszcze brany był pod uwagę WD3. Odkurzacz będzie mi służył do czyszczenia pieca. Gruby popiół będę wynosił tak jak to robię do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Temat umarł bo pewnie każdy zainteresowany kupił już odkurzacz. Ja użytkuje swojego karchera wd3 do wszystkiego i się sprawdza idealnie ale nie o tym chciałem pisać. Jak ktoś twierdzi że odkurzacz bezworkowy jest lepszym rozwiązaniem bo nie trzeba worków wymieniać polecam zrobić tak jak ja czyli uszyć sobie worek z materiału. Koszt 8zł. Materiał na wsyp do poduszek + zamek. Uszyłem sobie także kondoma z gumką na filtr by bez obaw odkurzać bez worka.

Wciągam wszystko co przejdzie przez rurę bez obaw że coś się zatka. Odkurzacz mimo ciągłego użytkowania nie traci na mocy. Także polecam takie rozwiązanie do każdego odkurzacza nawet bezworkowego jeśli jest tylko możliwość zamontowania worka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekFF wrzuć może parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 17:29, palacz66 napisał:

@Okmanprzecież już Ci napisałem, że kupuj worek a ty nadal ciagniesz temat. 

Dosyć długo nie pisałem.Kupiłem ten worek i sprawdza się rewelacyjnie.Tak więc w tym odkurzaczu mam teraz worek wielokrotnego użytku:

https://allegro.pl/oferta/filtr-workowy-odkurzacz-do-kominka-popiolu-worek-6789615220

Ten odkurzacz:

https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-do-kominka-popiolu-przemyslowy-1800w-18l-7534117103?snapshot=MjAxOC0xMi0zMVQxOToxNDozMS42NDJaO2J1eWVyOzk0ZWRiNDJjYmY0ZDBmMjM0NDUwZTJiYjIzYWVlYzAwNmNiN2IyNzY5MmE3ZjQ0MzI1YmY1ZWY3NGIzYjI4ZWE%3D

I wreszcie wszystko działa jak należy.Praktycznie wszystko zbiera i dalej nie przepuszcza worek wielokrotnego użytku,filtra workowego nie trzeba nawet trzepać,nie mówiąc już i filtrze hepa.Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten. 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6878036626

W zestawie był worek ale worek bez suwaka. Odkurzacz jest OK. Szkoda, ze filtr workowy nie jest na suwak.

Kolego @Okman twój worek jesr z suwakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Okman napisał:

Kupiłem ten worek i sprawdza się rewelacyjnie.

Potwierdzam. Również kupiłem polecany tu worek z suwakiem i jestem zadowolony. Co prawda mój odkurzacz ma wylot do "wiadra" mniejszej średnicy niż otwór w worku, ale odpowiednia opaska zaciskowa rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, radik81 napisał:

Ja kupiłem ten. 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6878036626

W zestawie był worek ale worek bez suwaka. Odkurzacz jest OK. Szkoda, ze filtr workowy nie jest na suwak.

Kolego @Okman twój worek jesr z suwakiem?

Tak ten worek ma suwak i jest wielokrotnego użytku.W opisie jest też że można go prać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81 mam identyczny zestaw co Ty, jednakże worek dołączony do odkurzacza to niestety porażka.

Dokupiłem worek który poleca @Okman

Wszystko gra jak należy. Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Odświeżam temat bo mnie też przyszpiliło z odkurzaczem i uważam że jak najbardziej jest to aktualne.

Szukając co najbardziej dla mnie by było odpowiednie i mając wybór waham się między dwoma modelami w zasadzie tej samej firmy.

Pierwszy model ODKURZACZ DO POPIOŁU KOMINKA 2000W 4xFILTR ma 3 zaczepy zamknięcia i 3 kółka, jak to się ma do stabilności, czy ten pomarańczowy włącznik nie zacina się jak gdzieś spotkałem komentarz.

Drugi model ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GRUZ KOMINEK 2100W 5XFILTR  ma 2 zaczepy zamknięcia i pojemnik można obsadzić w podstawce z 4 kółkami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam, ale trochę inny. Powiem tak :

Gdyby nie to, że do swojego kotla dorobiłem sobie popielnik i większa ilość popiołu ląduje w nim, więc odkurzacz tego nie musi wciągać..., ale gdybym nie miał popielnika, to musiałbym mieć ze 4 filtry ( mowa o tym głównym, bo on się najszybciej zapycha) 

Ja mam tylko jeden filtr i nie wiem po co te dodatkowe szmatki zwane filtrami, skoro główny zapycha się pierwszy i lipa z zasysaniem. Może tylko aby je czyścić. 

Ogarniam nim wymiennik i to co spadnie obok popielnika, drzwiczki, palnik, płomieniówki i filtr zapchany, a popiołu jest naprawdę mało. 

W ogłoszeniu czytamy, że można wciągać gorący popiół....gorący może i tak, ale jak wyciągniesz przez przypadek trochę tlącego się popiołu, to masz pożar w odkurzaczu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten z pierwszego linku. Odkurzacz jak odkurzacz z popiołem da radę ale jak pozakładasz wszystkie filtry "ciągnie" tak sobie. Jeśli chodzi o moc którą podają to raczej bajki piszą.W domu używamy Zelmera Aquawelt 1700W i tu "czuć" tą moc, w porównaniu z tym do popiołu to niebo a ziemia. 

Podsumowując z popiołem da radę i myślę, że do tego celu nie warto kupywać czegoś markowego za co najmniej 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który mam (z pierwszego linku @slawul) ma funkcję czyszczenia filtra, wystarczy wcisnąć na chwilę przycisk i filtr się wyczyści. Wczoraj czyściłem kocioł, odkurzałem bez tej czapki,  założyłem tylko worek no i oczywiście filtr hepa, bez problemu dał radę, od czasu do czasu wcisnąłem tylko czyszczenie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za odpowiedzi zaczynam rozumieć wiele kwestii związanych z odkurzaczem do popiołu, bo nie sztuka kupić a potem pluć sobie w brodę że wywaliłem kasę.

Na początek trzeba sobie uświadomić do czego ten odkurzacz będzie mi służył czy tylko do odkurzania popielnika z popiołu czy jeszcze do czegoś innego, bo jeśli tylko popielnik to szkoda zachodu i wydawać pieniądze na zbytki które będą bezużyteczne.

Po drugie dobry odkurzacz charakteryzuje się parametrami i oto przykład:

Przewód zasilający (m) 4
Moc znamionowa (W) 1200
Wydatek powietrza (l/s)    65
Podciśnienie (mbar/kPa)    200/20
Zbiornik (l) 17
Wąż ssący (m) 1.7 

Zaczerpnąłem ten przykład z:  Odkurzacz Karcher kominkowy AD 3.200.

Wśród tych parametrów zasadnicze są moc, podciśnienie czy inaczej siła ssania, wydatek powietrza inne też są ważne, ale te są dlatego takie ważne żeby odkurzacz spełniał swoje zadanie, a nie zapychał się, albo miał słabą moc ssania.

@radik81 powiedz mi skoro masz ten ODKURZACZ DO POPIOŁU KOMINKA 2000W 4xFILTR  to wśród tych  parametrów które wyliczyłem jakie ma podciśnienie - moc ssania i wydatek powietrza, bo niezły marketing ktoś uprawia na allegro a podstawowych danych nie umieszcza.

@bercus jeśli masz jakiś namiar na ten odkurzacz popelio to wrzuć tu link bo ja nie potrafię nic konkretnego znaleźć poza zdjęciami na google.

@kukri fajne rozwiązanie, gratuluję Tobie pomysłu, sam zastanawiam się czy nie zrobić separatora.

Pozdrawiam wszystkich i dokładnego odkurzania życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc którą podają to moc szczytowa, moc znamionowa to 1200W. Innych parametrów nie widać.

20200105_121122.thumb.jpg.3d037028f67c672e0a4d1f1b3b5933f1.jpg

Ja za swój zapłaciłem wtedy 170zł. Ten z Twojego linku 129zł i dodatkowo masz jeszcze rurę ze  szczotką gdzie u mnie tego nie było więc cena atrakcyjna. Karcher fajny i na pewno dłużej posłuży ale cena ponad 500zł. Czy warto wydawać 500 zł za markowy produkt to już Ty musisz ocenić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81 dzięki za info to ja wiem jaka moc, ale mi chodziło o wydatek powietrza (l/s) i podciśnienie (mbar/kPa) czyli siła ssania. Czy masz gdzieś w opisie, papierach te dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic takiego w papierach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81 no to lipa Panie lipa, szanująca firma podaje specyfikację, nic dziwnego że na allegro nie mogli nic napisać nie wiedzieli co, tylko zdjęciami zachęcają. No może on i fajny, i dobrze się sprawuje ale jakby co to gdzie z nim się udać, bo strona to też lipa APPTECH.

Jeszcze raz dzięki @radik81 i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa chińszczyzna, działa dopóki się nie zepsuje.

Karcher wiadomo, firma to firma. 

Ja używam swojego sporadycznie kilka razy w roku więc mi taki wystarczy jak będziesz często go używał to faktycznie może kepiej kupić coś markowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.