Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkurzacz do popiołu z pieca pelletowego


Martino84

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zasuwam na Dexter z Leroya już 3 rok i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie to Karcher WD3 (używałem takiego) czy inne konstrukcje, których zasada działania jest taka sama, a różną się tylko ceną nie zastąpią typowego "odkurzacza cyklonowego". Zawsze będą zapychały filtr ssawny i tyle.

Tu jest pokazana idea działania takiego odkurzacza :

 

W tym filmie wyraźnie pokazane , że człowiek mimo, że posiada odkurzacz "do popiołu" i tak musi używać odkurzacza cyklonowego żeby sprzątanie miało sens:

 

 

Na youtube jest kilka filmów pokazujących konkretne rozwiązania.

Także typowego cyklonowego chyba nie kupi się w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi majsterkować  i ma dużo czasu to może tak robić jak autor tego filmu.  Ja uważam , ale to tylko moje zdanie , że typowy odkurzacz kominkowy wystarczy  w zupełności .  Ważne jest  , aby pojemnik na popiół był wystarczająco wysoki . Ma on  na wejściu do pojemnika kierownicę powietrza skierowaną na ścianki pojemnika . Może nie jest to pełny cyklon ale wystarczający .

Rozwiązanie przedstawione przez autora filmu jest dublowaniem urządzenia ( proszę zwrócić uwagę na wysokość pojemnika odkurzacza - dlatego mógł tak miernie się sprawować )  i niepotrzebnym obniżaniem ogólnej sprawności układu.

Podczas czteroletniej eksploatacji nie zaistniał przypadek zapchania się filtra , po to jest właśnie osłona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my tu w ogóle gadamy. Dałem wam wyżej przykład bardzo dobrego odkurzacza który co chwilę jest w promocji za 105zł a wy kombinujecie jak konie pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to o czym gadamy. O tym by nie kupić jakiegoś taniego gówna i się tylko wkurzać że się go kupiło. Akurat jestem na kupnie takiego odkurzacza więc podzwoniłem po znajonych i już wiem że napewno nie kupię odkurzacza bezworkowego. Dwóch moich znajomych ma takie cuda i jeśli chodzi o czyszczenie kotła to muszą mieć dwa lub trzy podejścia ponieważ bez wyczyszczenia filtra się nie obejdzie. By dobrze wyczyścić filtr potrzebny jest kompresor także mimo że kompresor posiadam mam gdzieś takie zabawki. 

Kolega który ma odkurzacz z workiem bardzo sobie go chwili. Filtr hepa się nie zapycha tak często. Przyjemna bezproblemowa praca o którą właśnie chodzi. 

Także moim faworytem jak narazie jest karcher wd3 lub wd4 i czytając opinie użytkowników chyba któryś z nich wybiorę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły gadasz. Co z tego że po każdym czyszczeniu trzeba wyczyścić osłonę filtra Hepa? Odkurzacz jest dobry i kosztuje niewiele a ty porównujesz Karchery za 400zł, które nawet nie są odkurzaczami do popiołu. Mam Kaminera którego podałem wyzej i chwalę go sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to już rozumiem dlaczego polecasz ten akurat odkurzacz. 

Ja dowiadywałem się od znajomych i każdy kto ma odkurzacz bezworkowy mówił bym takiego nie brał bo tylko się *** przy odkurzaniu. Filtr szybko się zapycha i ssanie diametralnie spada i jakoś w to wierzę bo w domu mam odkurzacz philipsa bezworkowy i praktycznie po odkurzeniu połowy mieszkania muszę przedmuchać filtry. A przy sadzy to nawet nie chcę myśleć jak szybko się zapcha taki filtr. A jak ktoś nie ma np kompresora to jak wyczyści porządnie taki filtr? Raczej niewykonalne. 

A co do porównania. Kercher wd3 kosztuje 250zł. Ten twój 140 + przesyłka. Jakoś wolę wydać te 100zł więcej mimo że do popiołu nie jest. Kocioł i tak wyczyści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa. Ja polecam bo mam, a nie teoretyzuję i nie porównuję tego z przemysłówką. Napisałem wcześniej że firma co chwilę rzuca promocje na ten odkurzacz i można go wyrwać za 105zł. Dokupienie samej osłony filtra Hepa za 15zł to też nie problem. Ja go mam do peletu, rodzice mają do ekogroszku i tam średnica rury ssącej jest bardzo ważna, poza tym tu się nic nie stanie jak łyknie coś cieplejszego, dlatego nie wyobrażam sobie co będzie, gdy odkurzacz z papierowym workiem łyknie żaru. Poza tym dobry odkurzacz kominkowy ma długą rurę ssącą z odpowiednią, aluminiową końcówką a nie płaską samochodową, której w kotle w żadną dziurę nie wsadzisz.

Jeszcze jedna, ostatnia ode mnie kwestia, instrukcja obsługi Karchera WD3 strona 92 (j. polski):

Cytat

Za pomocą tego urządzenia nie można odkurzać popiołu ani sadzy.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem lub nieprawidłowej obsługi.

Tyle w temacie, a wy róbcie co chcecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że producent tak pisze bo jak widzisz są osoby które odkurzają  nawet żar. Ja nie mam zamiaru odkurzać kotła w palenisku także spokojnie da radę. 

A napisz może jak jest z czyszczeniem filtrów w odkurzaczach bezworkowych? Producent nie zaleca dokupienia do niego kompresora? :-) Jak już wspomniałem mam domowego, bezworkowego philipsa. Filtry zapychają się od kurzu z dywanu a co dopiero od sadzy. Bez kompresora ten odkurzacz po jakimś czasie byłby bezużyteczny i tak samo jest z tymi do kominków.

Zresztą wystarczy poczytać opinie użytkowników tego odkurzacza i jemu podobnych. 

No i ostatnia kwestia. Jeśli miałbym kupować odkurzacz TYLKO do czyszczenia kotła to wolałbym kupić separator za 60zł niż odkyrzacz za 150. Spełni te same funkcje i tak samo będzie się zapychał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek , osłona filtra Hepa powoduje , iż zapchanie się filtra nie jest możliwe . Ja przez cały okres użytkowania nigdy go nie czyściłem . Wystarczy wyjąć kubełkową osłonę i ja wytrzepać.

Kompresor w kotłowni ???

Naprawdę zrobisz jak będziesz uważał a dalsze doradzanie byłoby tylko plagiatem wypowiedzi kolegi eliksa , bo celniej ująć tematu , niż on to zrobił , się nie da.

Powodzenia w zakupach i użytkowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem wcześniej jak ktoś chce odkurzacz tylko do pieca kupi separator bo po cholerę specjalny odkurzacz. Gdy chcesz odkurzać również inne rzeczy nie ograniczając się tylko do pieca tzn kotłownię, garaż, samochód kupisz odkurzacz z workiem którym piec również wyczyścisz. Nikt przecież o zdrowych zmysłach nie będzie wciągał żaru nawet do odkurzacza bezworkowego. 

Niestety ale te tanie odkurzacze to takie zabawki które w większości nawet nie mają takiej mocy jak podaje producent. Widać to dokładnie po komentarzach ludzi użytkujących takie sprzęty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 23:19, eliks napisał:

Istotne jest długość kabla oraz długość i średnica rury ssącej oraz osłona filtra hepa jak już tu wspomniano.  Polecam Kaminer

https://allegro.pl/odkurzacz-do-popiolu-kominka-pieca-20l-kominkowy-i7589539371.html

 

 

 

Eliks,jak jest z końcówkami do tego odkurzacza bo nie widzę żadnej węższej.Akurat przy moim kotle taka by się przydała bo muszę końcówką wjechać między te wymienniki:

20181216_083724.jpg20181216_083749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie moja wina że producent kotła robi użytkownikowi pod górkę robiąc taki wymiennik, ale aluminiowa końcówka jest cieńsza niż rura ssąca, bez problemu tam się dostanie, w dodatku można ją spłaszczyć i zapewniam Cię, że dostęp lepszy niż z samochodowej końcówki. 

I po raz kolejny piszę, że spokojnie można normalnym, kominkowym odkurzaczem dokładnie wyczyścić cały kocioł. Filtr Hepa się nie zapcha, bo ma osłonę, którą po całej akcji wystarczy wytrzepać lub jak ja to robię, zgarnąć szczotką to co się tam przylepiło, tyle. Kombinacje i dziwne teorie można sobie między bajki włożyć. Sytuacja wygląda dokładnie tak jak pisze @Jasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks mam zamiar kupić kaminera, aczkolwiek często można przeczytać:

Cytat

Ma taki filtr materialowy jako pierwsza linia oporu popiolowi. Po dwoch minutach odkurzania popiolu juz ten filtr jest cialy oblepiony, wskaznik zapchania pszestawia sie na czerwono, a odkurzacz zaczyna strasznie trzaskac.

Cytat

Raz czyściłem spory i mocno zabrudzony kominek. Żeby dokładnie oczyścić komorę spalania i okolice popielnika (oczywiście po usunięciu pełnego popielnika) musialem 3 razy wyczyścić filtr materiałowy... popiół bardzo szybko blokuje filtr, a otwarcie odkurzacza i usuwanie filtra powoduje zabrudzenia połowy salonu.

Cytat

odkurzacz szybko zapycha filtr tkaninowy, który w oblepia szczelnie filtr hepa 

Cytat

po chwili odkurzania słabo ciągnie, zapycha się

Ile około litrów masz popiołu z jednego sprzątania pieca?

Ja około 8-10l. Sprzątam raz na 1,5-2 tygodnie.

Boje się, że może to być za dużo na ten odkurzacz, bym nie musiał co chwilę czyścić, jednakże wolę zapytać. 

Da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-10 litrow to bardzo wiele skoro ja w połowie grudnia miałem w pojemniku 12 litrów popiołu. 

Szwagier u rodziców czyści Defro Sigma 16KW na groszek na raz więc chyba nie jest tak źle. 

Pojemnik w Kaminerze ma 20 litrów, to jest liczone jako pusty. Odejmij teraz filtr hepa, odejmij jego osłonę to już robi się z tego połowa. Zawsze można dokupić zapasową osłonę filtra żeby nie czyścić tylko wymienić i jechać dalej, ale jak mowie, wtedy masz ograniczenie pojemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie źle piszą, niejasno.  Zapycha się osłona filtra a nie filtr. 

fbbe1a534d8081690f5a9679b952.jpeg.5e9183cb8331db8009f9933b1d77fc37.jpeg

Jak komuś przeszkadza ze po czyszczeniu kotła trzeba go wytrzepac to niech se kupi zapasowy za 15zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie jeśli bym miał kupować odkurzacz tylko do kominka to wolę wydać mniej i kupić separator z filtrem i jego ochroną. Połowa ceny odkurzacza. Ale ja nie mam zamiaru ograniczać się tylko do kominka tylko mam zamiar odkurzyć kotłownię, garaż i wszystko gdzie szkoda by mi było zwykłego domowego odkurzacza a nie chcę biegać z miotłą. Odkurzaczem kominkowym raczej tego nie zrobię chyba że na kolanach. 

Dziś przeszedł do mnie wspomniany karcher. Bardzo mocny napewno dużo mocniejszy niż kumpla kominkowy kupiony w castoramie. Odkurzyłem kocioł , kotłownię i garaż i nawet się nie zająknął. W kominkowym musiał bym już ze 2 razy filtr wytrzepywać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego JacekFF

Swój kocioł niegdyś odkurzałem Karcherem WD4 ... i dałem sobie spokój, wróciłem do starej dobrej zmiotki :)
W czym problem? Po 3 czyszczeniach kotła, worek był napełniony do połowy, a ssania praktycznie już nie było, bo drobiny sadzy zapchały perforacje worka, a do tego przenikają przez sam worek zatrzymując się na filtrze (zaznaczam, że worki to oryginały a nie jakaś chińszczyzna). Zobacz ile kosztują worki albo ile kosztuje filtr do tego odkurzacza. Czyszczenie tego filtra wodą na powietrzu to niezła zabawa (nie mam kompresora) trzeba odsunąć się daleko od wszelkich powierzchni których nie chcesz zabrudzić i to czyszczenie nie tylko filtra ale i wnętrza odkurzacza zniechęciło mnie skutecznie do stosowania go do ww. celów.

Co ciekawe kupiłem sobie również tą przystawkę Karchera do odkurzania kominków (coś jak ten separator cyklonowy do których filmik ktoś wyżej wrzucił) i powiem tylko, że o kant d#py można to sobie potłuc. Może do odkurzania kominków to by się nadawało, gdzie chcesz odessać grubsze kawałki węgla itp. ale do sadzy nie ma to zastosowania. Ten separator nie zatrzymuje tak drobnych i lekkich cząstek sadzy która zwyczajnie jest zasysana od separatora do worka i przez worek trafia do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.