Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła typu monoblok


mikad

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo MIKAD.

Instalator bierze za splita większą kasę  -- robi instal.freonową.  Z tym glikolem już kiedyś miałem wyjaśnienie:  glikol jest gęstszy  jak jest zimny, jak pompa pracuje, to jest ciepły i w zasadzie gęstość ma porównywalną z wodą.

10 % mniejsza sprawność to raczej "pic na wodę", a 30% to już "wiedza tajemna" instalatora.  Monoblok jednak powinien mieć zabezpieczenia/ glikol/, dalej wym.płytowy? ; dodatkowa pompa obiegowa, itd,itp.  Split wydaje się łatwiejszy...

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee coś ściemniasz, oferta na monoblok i split to dokładnie te same pieniądze a zabezpieczenia to tylko glikol, reszta jest już w pompie jak tłumaczył instal, roboty z mono też wydaje mi się że mniej bo stawiasz klamora podłączasz do rur wystających ze ściany, podpinasz zasilanie, napełniasz i rozruch więc nadal niechęć do monobloków jest dla mnie niejasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikad napisał:

Jakie?

Większa trwałość sprężarki, duża szansa na bardziej szczelną instalację z czynnikiem chłodniczym, wyższy limit kg czujnika bez rejestracji, często też rzadsze i tańsze przeglądy.

7 godzin temu, mikad napisał:

A właściwie dlaczego wszyscy instalatorzy tak niechętnie podchodzą do monobloków i usilnie każdy chce montować splita?

Prosto, miło, lekko i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Monoblok na propan-butan  to chyba będzie przyszłość pompek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.