Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sterowanie ogrzewania podłogowego


zaretom

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak mówisz. Potestuje i poobserwuję  zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się tylko z pytaniem- co bym musiał dołożyć do instalacji żeby mieć niezależne sterowanie dwoma obiegami grzewczymi?

 

Bo na obecną chwilę mam wszystko na jednym obiegu (podłogówka na parterze i piętrze) wpięte bezpośrednio do pieca i nie mogę tego w pełni wysterować żeby było dobrze.

Próbowałem już wielu ustawień wg porad z forum itp, ale w dalszym ciągu u góry mam temp około 1-1,5 stopnia niższą niż na dole, gdzie na dole mam i tak mocno przydławione obiegi- steruję wg. temp. zewnętrznej.

 

Wydaje mi się że gdybym miał chociaż możliwość ustawienia innej krzywej dla drugiego obiegu wtedy by to jakoś w miarę działało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jak kolega:

- dwa mieszacze z pompami, każdy na jeden obwód,

- sterownik MM100 do każdego mieszacza,

- drugi sterownik (np: RC200) dla drugiego obwodu,

- sprzęgło (podłączone do jednego z MM100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak Ty (tymczasowe ograniczenia kosztów)  ale  nie szło sterować niezależnie, zrobiłem tak  jak planowałem od początku i pisałem o tym wyżej, kolega gbbsoft podsumował wdzystko z tym że musi być sprzęgło-rozdzielacz z odejsciami na dwa obiegi ja też tak mam.Teraz jest sterowanie niezależnie góra do dołu, chodzi wszystko ładnie ale  jeszcze eksperymentuje jak i co pewnie czytałeś wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem dlatego dopytuje :) ile Cie kosztowała rozbudowa? Mi mój hydraulik cały czas wciska "zestaw pompowy", z buderusa i chce za to z montażem 3 tys. Niby z tym juz wszystko będzie można dobrze wysterowac :) liczyłem że może coś tańszego znajdę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego Zaretom a mógłby Pan dodać schemat instalacji po przeróbkach jak to teraz wygląda?

Może jakieś zdjęcia z kotlowni?

Jakie ma Pan przepływy w pętlach.Czy przed dodaniem sprzęgła były podobne jak teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio to  nie będzie u mnie było tak:dwie grupy pompowe 700 dwie pompy do grup 900 sterowanie do każdej grupy czyli 2xmm100 1300 dwa mieszacze z silownikami 1200 i sprzęgło-rozdzielacz 700 plus trochę kolan miedź itp.plus robota po znajomości 500.Można  taniej szukać ja chciałem dobrze. Ale i tak nie mam wszystkiego z górnej półki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dariusz23a podepne zdjęcie może coś Panu pomoże, jest to mój pomysł że to tak wygląda majster robił tak jak chciałem. Odnośnie przepływów to były dużo mniejsze jak chodziło tylko ma pompie kotłowej jako całość czyli jeden obieg z racji dużej instalacji dwa rozdzielacze po 9 pętli,mam ustawione między 1.5 a 2.5 w zależności od pomieszczenia metodą obserwacji trochę schodzi ale idzie ustawić . Po rozbudowie wszystko ładnie pracuje o czym pisałem wyżej. 

20190115_180947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie cwu:po grzaniu cwu kocioł bardzo długo stygnie i nie zaczyna grzać mimo zapotrzebowania na co (stoi pompa kotłowa) .Pompę ustawiłem na pracę 24h ale dalej nic,w wartościach monitorowanych cwu po wygrzaniu zawór 3d jest w położeniu grzanie a mimo wszystko nie włącza na co. GDY wymuszę pracę pompy w menu test temperatura szybko spada  i jest ok.Czy może jest to wina pogodynki ?Chyba raczej nie bo próbowałem na sterowaniu wewnętrzną temp.i nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zaretom dzięki za foto kotła i grup pompowych.Czy na rotametrach trzeba było korygować przeplyw (zmniejszaC/zwiększać)po montażu grup i sprzęgła?

Odnośnie CWU po grzaniu .Jak długo piec "czeka "na start -ile minut bez ingerencji ręcznej ,jakie są komunikaty na kotle  i1 oraz i2 (po wejściu w serwis),jakie są parametry 2.3b   ,  2.3c  ,  2.9F ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.