Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Skarbek problem


jar87

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna zgoda. Firma od której kupowałem już od 2 lat chciała mi dać upust na jakiś inny towar, zastrzegając, że i tak nie będzie to to co ubiegłoroczny Skarbek, fajny gość, wie co mówi, bo sam pali w retorcie. Napisał reklamację do Węglokoksu, bo nie ja jeden reklamowałem, ale tam go olali. I zarzekał się, że jest pewien na 100% o oryginalności, bo jego samochody odbierały go bezpośrednio z Węglokoksu. Solidnośc swą też potwierdził w tamtym roku, kiedy to zamawiając uprzedził, że akurat ma na składzie mokry ze świeżej dostawy, może dać upust, lub za 2 tygodnie "dokopie" się, bo ma zastawiony do starej dostawy suchej. Poczekałem i dostałem idealny. I w taki sposób Węglokoks dołączył do mojej "czarnej listy" do Prestige,Tani Opał,Tauron. Jeszcze tego partactwa mam 4 worki do nasypania, ok.600 kg żelazna rezerwa starego Skarbka i od może połowy następnego tygodnia palenie tylko Kolombusem (póki się coś z nim nie stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego samego gościa mam u siebie. Rzetelny aż do bólu. Jedna rzecz co u mnie tylko powiedział, to sam zauważył, że od groma jest popiołu z tego eko, a w tamtym roku tak nie było. Pytałem się go jak ze spalaniem, to mi powiedział, że on tam różnicy nie odczuwa, bo nie chce mu się bawić parametrami, jak szło mu 1,5 worka na dobę tak idzie cały czas:D Ale tak jak Twój gość, sam odbiera Skarbka z Węglokoksu, dlatego jest pewien co bierze. Póki co udało mi się opanowac skarbka, ale to i tak nie jest to samo co zeszłoroczne wydobycie. Teraz mi idzie worek na 30 godzin, nie mam żadnego przerzutu, czy niedopalonego groszku, są za to spieki koksowe. Widać na pierwszy rzut oka, że to wydobycie to nieporozumienie. Testuję również Kolombusa i napisać mogę, że przy temperaturze na zewnątrz -18 spaliłem 1 worek kolombusa na 30 godzin. Takie samo spalanie wyszło jak Skarbka, tylko skarbek ma juz problemy przy -6 stopniach ;) Dziś wrzucam drugi worek Kolombusa, bo ma być konkretny mróz - zobaczymy po raz drugi jak Kolombus daje sobie radę :)

 

Po wcześniejszym spaleniu worka, śmiało mogę polecić ten groszek mimo, że cena dość wysoka, ale np o popiele czy kopceniu mozna zapomniec. Ja z worka miałem MOŻE 3/4 szufelki pyłu, nie popiołu - nie mylić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza. Jeszcze raz napiszę, żeby Węglokoks nie spaskudził Skarbka, to nigdy nawet nie spojrzałbym na inny opał. Już mam dosyć walki z piecem. Rozumiem, że gdy kupujemy opał w cenie 700-800 zł z dostawą, to możemy spodziewać się niespodzianek, ale luksusowy towar 1200+ zł powinien coś sobą przedstawiać. Już naprawdę byłem spokojny w tamtym roku, po paru dostawach Skarbka, że wreszcie trafiłem na fajny towar, dogadałem się z dostawcą na trochę lepsze warunki , bo będę stałym odbiorcą. I nigdy by mi nie przyszło do głowy kombinowania z jakimiś Kolombusami, zmiany opału przerabiałem wiele razy i wiele razy siedziałem zamiast w domu to w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie zobaczcie co znalazłem na stronie internetowej!Ekogroszek workowany Skarbek z kopalni Bobrek Cena: 839 PLN !!!!!!!!!!!!?

Ale jaja!!! Od kiedy pamiętam to TEN ekogroszek nigdy poniżej 1000zł nie był osiągalny na ŻADNEJ stronie. Przeważnie cena oscylowała 1200-1300zł tona.

Chcą się syfu pozbyć!! To za grosze idzie teraz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to cena z transportem i masz trochę czasu i sił na czyszczenie pieca i wynoszenie popiołu to dość rozsądna propozycja. Tergoroczny kupiony za 1200 zł, nie miał mocy, było dużo popiołu, ale to nie 1200 zł. Idzie tym palić, to nie Tauron, gzdzie palenie nim nie zapomnę do końca życia, tylko miałem bardzo dużo obiekcje, ze był w cenie luksusowego paliwa.

I tej ceny, którą podałeś przy tegorocznej jakości nie nazwałbym sprzedawaniem za grosze, tylko w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mamy Państwo Prawa. Chłopakowi, co założył grzecznościowo żarówkę, po pracy warsztatu wytaczali procesy sądowe za oszustwo skarbowe, a tu przekręt napewno na miliony i oraganów Państwa nie ma. A przecież to jest w ramach aktualnej polityki antysmogowej, bo to co się wydobywa z układu ogrzewania opalanego tegorocznym Bobrkiem, napewno nie ma nic wspólnego do czystości spalin przy wykorzystywaniu starego jeszcze zeszłorocznego tego paliwa. Ciekawe ile ludzi ze świecznika bierze dolę za działanietej "mafii węglowej" napewno przewyższającej wartością przękrętów VAT-owskich. I jak o tym cicho to musi być przekręt ponadpartyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Rozmawiałem z prawnikiem. Dla nich sprawę sądową przegrać ( jeżeli wogule przegrają bo mają połapane wszystko, tzn swoich prawników itd.) i zapłacić kilkanaście dziesiat ? Tys odszkodowania TO JAK SPLUNĄĆ. I dlatego wysyłanie próbki do badań i ciąganie się z Mafią po sądach nie ma sensu.!!

Spalam ten badziew i zapominam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak nie dotknę ,nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ceny trzeba dodać jeszcze transport,i wyjdzie wnet tysiąc a co w worku tego nie wie nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym skarbka kupić z transportem za te 839 zł, brałbym w ciemno. Fakt, mnie się udało kupić za 1000 zł, ale cena nie jest tego warta. Okiełznałem skarbka, spala mi w miarę teraz, popiołu za wiele nie ma ale to nie to samo co w ubiegłym sezonie. 

Spróbujcie (wszyscy co skarbkiem palicie) podwoić swoje nastawy, czyli jak macie czas podawania 5s, dajcie 10 s, jak przerwa podawania jest 60 sd, dajcie 120 s. Ja tak teraz wprowadziłem i o dziwo piec zaczął się robić ciepły :D Nadmuch ja miałem wcześniej 20 %, teraz mam 23 %

 

Paliłem testowo kolombusem, okazuje się, że przy małej ilości podawanego kolombusa, groszek się dosłownie spalał na retorcie, popiołu z worka miałem 0,5 szufelki. ALE, co mnie zaskoczyło, przy takim ustawieniu (wtedy miałem 5/80/12) blacha pieca była gorąca. Szło mi co prawda tyle samo opału co w przypadku skarbka (worek na 30 godzin) ale skarbek takiego ciepła nie wytwarzał. Żałuję, że Kolombusowi nie zdublowałem nastawów, tak jak teraz w skarbku mam. Ciekaw jestem jakie by były efekty - zapewne byłyby rewelacyjne, jestem tego pewien.

Dziś wydłużyłem przerwę podawania na 200s (czas podawania 10 s). Jedno jedyne co teraz ten ekogroszek ratuje, to temperatura na zewnątrz. Bo w mrozy (jak było -18) szedł worek na dob ę. W sumie spalanie miałem dobre, ale jeszcze raz napisze, to nie ten sam ekogroszek co w tamtym sezonie. Wtedy mi szedł worek na 46 godzin - to było coś...:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich na stronie dalej po https://www.ecowegiel24.pl/ 1100 zł 

https://allegro.pl/uzytkownik/ecowegiel?order=m&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-4-0107

Trzeba zadzwonić i zapytać skąd ta cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak najbardzo normalna. 

 

Na sklepie mają transport za 139 zł, a na allegro jest cena ekogroszku z wliczonym transportem (+139 zł) + prowizja allegro=drugi transport = 159 zł ;) 

 

Wszystko bardzo ładnie ogarnięte ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Skarbka z Bobrka zakupionego w 09/2018: daje kopa, ale

a) dużo popiołu, b) zbyt dużo podziarna, c) zbyt wilgotny - to akurat może dotyczyć tylko mojej dostawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również nie jestem zadowolony tym ekogroszkem, pale pierwszy sezon dopiero w piecu z podajnikiem, kupiłem 3 tony po 999zl/t pod koniec wakacji, do tej pory prawie 3 tony poszły, są spieki nawet spore, i syf w workach spójrzcie na zdjecie co wyjelem z podajnika cale szczęście ze nie  *** balo ślimaka(kawał metalu)imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50. Teraz zmieniam na Stabek kupilem 2 tony. Moze ktos juz nim palił to by sie podzielił jakoscia? 

Skarbek=Drogi Syf, jesli by był tańszy to moze bym go kupił ponownie

20190215_180354-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupowany z piekar śląskich, worki foliowe oryginalnie zgrzane.

Ze strona: http://www.weglokokskraj.pl/pl/

Miałem w workach  różne syfy sznurki, kamienie( nie duze)

Kupujac wegiel sugerowała sie opiniami i bo byly dobre, a teraz wiecej nie kupie, teraz kupiłem 2t stabka po 750zl, zobaczę jak bedzie sie palił a na nastepna zime chyba ekogroszek wesoła przetestuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturbar napisał:

Również nie jestem zadowolony tym ekogroszkem, pale pierwszy sezon dopiero w piecu z podajnikiem, kupiłem 3 tony po 999zl/t pod koniec wakacji, do tej pory prawie 3 tony poszły, są spieki nawet spore, i syf w workach spójrzcie na zdjecie co wyjelem z podajnika cale szczęście ze nie  *** balo ślimaka(kawał metalu)imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50. Teraz zmieniam na Stabek kupilem 2 tony. Moze ktos juz nim palił to by sie podzielił jakoscia? 

Skarbek=Drogi Syf, jesli by był tańszy to moze bym go kupił ponownie

20190215_180354-1.jpg

To jest inny worek niż ja kupowałem Skarbka Bobrka z Węglokosu, na moim nie pisało dawny Pieklorz. Na miich bapiasne jest po śląsku "nachajcuj w pieca......."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.