Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik do kominka z płaszczem wodnym (wymiana doświadczeń)


Logan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do sterowania swojego kominka, używam sterownik Tatarek TR-08P. Jest to sterownik niezbyt dopracowany, mały wyświetlacz, wszystko na literach i cyfrach (zero grafiki, symboli), przez co menu jest czasem mało zrozumiałe i trzeba zajrzeć do instrukcji (występują dziwne skróty w menu). Praca w menu z parametrami/ustawieniami upierdliwa. Również jestem niezadowolony z niektórych parametrów jakie można ustawić lub ich brak. Ogólnie temat założyłem, ponieważ szukam sterownika, który by spełnił moje wymagania, może taki istnieje.

Co mi brakuje/irytuje w obecnym sterowniku:

- temp. załączania pomp 60*C (wszystkich, jeżeli ustawione), brak możliwości ustawienia wyższej temp. niż 60*C, brak możliwości ustawienia odrębnej temp. startu pompy CWU, można ustawić np. start pompy CWU od 50*C, ale i tak wystartuje dopiero od 60*C,

- brak możliwości ograniczenia zakresu ruch przepustnicy w opcji AUTO, zamyka się gdy płaszcz osiągnie max temp. i zamyka się całkowicie, co skutkuje kiszeniem opału i brudzeniem szyby, muszę jechać na MAN,

- dziwne reakcje na ustawienia zał. pompy CWU, np. czujnik widzi 63*C w zasobniku, na sterowniku ustawione grzej do 75*C, histereza 1*C, min. temp. ładowania 50*C, na kominku 80*C, a pompa stoi,

- problemy z działaniem funkcji PRIO, czyli pompa CWU wraz z obiegową działają bez przerwy, a pompa CO cyklicznie, (coś jest nie tak, bo już konsultowałem z serwisem),

- jak wspomniałem, menu i nawigacja po nim to średniowiecze, sygnał poruszania się po menu tak samo głośny jak alarm, nie da się tego wyłączyć, hałas strasznie denerwujący,

- brak szybkiej nawigacji po podstawowych parametrach/ustawieniach, menu trochę porozrzucane (nie chronologiczne),

 

Jakiego szukam:

- wyższy zakres załączania pomp,

- możliwość ustawienia wychyleń przepustnicy, chociaż u dołu, żeby się w AUTO nie zamykała do końca,

- grzanie CWU, działające poprawnie wg ustawień,

- jak wyżej,

- menu, czytelne, przejrzyste, szybkie i proste w nawigacji.

 

Może dużo wymagam, ale w dobie wysoko rozwiniętej elektroniki czy to tak wiele, każdy wie co można dziś wyczyniać na np. smartfonie.

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się opiniami na temat posiadanych czy testowanych sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.