Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiego typu akumulatora używacie do zasilenia awaryjnego kotła-ups'a?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W tej cenie nie lepiej kupić np. używany UPS EVER 500 na czystym sinusie i to z niego wyprowadzić dłuższe przewody i podpiąć do akumulatora agm ? Jeśli mowa o oszczędności

Np. taki Ever 1200CDS za 179zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sambor napisał:

A jak w dzień braknie to co?

Myślę,że kocioł powinien się wygasić.

Dzięki Wam mam zrobiony obieg grawitacyjny na cwu oraz grzejnik,więc i to jest również jakieś zabezpieczenie.Poza tym w kotle nie ma zbyt wielkiej ilości węgla,około 10kg.

Optymalnie byłoby zamontować 45 Ah,ale nie teraz.

@Ksieciunio

Dobrze piszesz,ale chciałbym takie rozwiązanie zobaczyć bo wiem,że użytkownicy właśnie mają taki zestaw.

Z drugiej strony czy jest sens bawić się w to za 140zł i nie mieć gwarancji.Ten ups co ja wrzuciłem jest w 2 razy droższy,ale ma gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria cds ma pelny sinus wiec nie powinno sie nic dziać. 

Sam podlaczalem ups bez sinusa i fakt ze pompa buczy ale działa.

Mozesz zrobić tak, ze ja na razie nie masz kasy to kup ups z gwarancja plus uzywany aku, a za jakis czas nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić używany UPS zawsze można naprawić, niż baterię którą trzeba utylizować. Ale to jest moje zdanie. Jeśli masz swoją to co innego.

Dopiszę jeszcze jeśli nie będzie gazował a będzie sprawna wentylacja nawet tego nie poczujesz.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak produkty elektrolizy wodór i tlen, dawno temu jak pracowałem w telekomunikacji była akumulatornia i prawdę mówiąc goście palili po cichu i nic nie wybuchło więc nie wiem jakie są skutki poszukaj na YT może są jakieś filmiki. 

poz Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jamjestcichy napisał:

@Hermogenes

Przy okazji zapytam.

Jakie skutki niesie ze sobą wybuch wydzielanych gazów (wodór zdaje się)?

To,że akumulator pójdzie do kosza to wiem,ale czy coś poza tym-czy np rozwali ups?

Uwierz mi potrafi zrobić niezłą rozpierduchę.Kiedyś mi się przytrafiło aku podłączone do ładowania i zachciało mi się spawania.Akumulator rozerwany w mak i traktor do; poprawek lakierniczych: po kwasie.I jedna szybka do wymiany:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, panczo88 napisał:

Uwierz mi potrafi zrobić niezłą rozpierduchę.Kiedyś mi się przytrafiło aku podłączone do ładowania i zachciało mi się spawania.Akumulator rozerwany w mak i traktor do; poprawek lakierniczych: po kwasie.I jedna szybka do wymiany:))

O.o tego nie wiedziałem, że może zrobić taką zadymę. Wezmę to pod uwagę jak kupię do siebie ups'a z aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bezpieczny przy sprawnej wentylacji,i ładowaniem prądem zgodnym z jego pojemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, panczo88 napisał:

Jest bezpieczny przy sprawnej wentylacji,i ładowaniem prądem zgodnym z jego pojemnością.

Mógłbyś coś więcej napisać?

Wentylacja sprawna a prąd ładowania byłby na poziomie 5A dla akumulatora 45Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd ładowania 10 procent pojemności przy wyładowanym aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki prąd będzie tylko chwilowy musisz ustawić ładowanie  13,2 v na baterię tak jak pisałem wcześniej to nie samochód na dworze że musisz mieć gęstość elektrolitu wysoką aby nie zamarzał.

 Kupić na alledrogo miernik panelowy elektroniczny za 9zł woltomierz i podpiąć celem kontroli.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstość na poziomie 1,24 1,25 ma sprawny akumulator niższa wartość wskazuje na niedoładowanie ,ale nie każdy ma areometr żeby sprawdzać gęstość elektrolitu. .Lepiej zainwestować w agm i będzie spokój nawet przy głębokim rozładowaniu:)problem gazowania z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hermogenes napisał:

Tak produkty elektrolizy wodór i tlen, dawno temu jak pracowałem w telekomunikacji była akumulatornia i prawdę mówiąc goście palili po cichu i nic nie wybuchło więc nie wiem jakie są skutki poszukaj na YT może są jakieś filmiki. 

poz Hermogenes 

Ciekawe z tym paleniem, pewnie była dobra wentylacja, albo wysokie pomieszczenie

Jak raz gościnnie wymieniałem ogniwa TL11T w baterii stacyjnej to miałem 2x całkiem duże bum, a bateria była odstawiona od prostownika i ponoć dobrze odgazowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Dlatego AGM albo zel. Majac to w kotlowni spie spokojniej. Mi sie trafily koszty. W sumie niepotrzebnie. Mialem ( mam ) aku agm. I wygladalo na to ze padl. Cztery lata. Mysle sobie tami badziew to ok. Kupilej Yuasa Gel NPL zdaje sie. Przemyslowka do glebokiego rozladowania. Zywotnosc 12 lat. Tanio nie bylo. Podlaczam. Robie test i quzwa to samo. Dwie godziny i do widzenia. Sie okazalo za na instalacji do kotla ( jestodseparowana od reszty w domu) gdzie po drodze wpiety jest UPS jest cos nie halo. Podlaczylem kociol przez przedluzacz i wszystko zagralo. Okazalo sie wlasnie, ze mam teraz dwa aku. I oba dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.