Skocz do zawartości

Genus One System 24 + MGM II EVOc + Cube S Net

skuzmik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.12.2019 o 20:54, Drapacz napisał:

Serwisant zamówił wentylator i w przyszły piątek ma być. Ciekawa sprawa. 

witam, jak sie skonczyla twoja historia z awaria/blede wentylatora? u mnie ten problem wlasnie sie pojawil, mam umowionego serwisanta na kolejny tydzien:/

Odnośnik do odpowiedzi

Hej i jak tam Wasze kotły. Wymiennik był już wymieniany ? U mnie kilka miesięcy temu zaczęło wywalać błędy. Zero śladu wody pod kotłem. Serwisant otwiera a tam z wymiennika sobie kapie na coś i odparowuje. Wymiennik do wymiany. Ponoć to standard i każdego z nas, was to czeka. Mają jakaś wadę która powoduje rozszczelnienie i lipa. Dobrze że mam przedłużona gwarancję bo serwisant powiedział że koszt nowego byłby tak duży że bym z butów wyskoczył. Ps. CUBE S Net jak zrywał połączenie tak zrywa dalej przez ponad 3 lata. Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Superzajac
      Witajcie. Mam następujący problem. Kocioł ariston clas one 24. Piec pracuje bez zarzutu ale grzejniki podczs pracy na dole są prawie zimne. Sześć obwodów z rozdzielacza tj. 3 po jednym grzejniku, 2 po dwa grzejniki i 1 to trzy grzejniki. Instalacja rurami PEX 16 . grzejniki dwupanelowe + 2 łazienkowe. Czy przyczyną może być za mały przekrój rur  i czy może da się na tym kotle trchę zwiększyć przepływ na pompie i to by coś pomogło? Proszę o pomoc.
    • Przez Michał-
      Witam,
      posiadam kocioł gazowy Ariston Clas One System 24 ze sterownikiem salonowym Cube S Net. Instalacja CO to 2x70m2 w "podłogówce" (parter + piętro) bez jakiegokolwiek grzejnika. Obydwa piętra mają swoje oddzielne rozdzielacze z rotametrami. Na razie nie ma też żadnej dodatkowej pompy CO (nie licząc tej w piecu) ani żadnych zaworów trójdrożnych. Po prostu temperatura zadana na kotle jest równa tej która wpuszczana jest do podłogi.
      Ogólny problem polega na tym, że kocioł wyłącza ogrzewanie podłogowe w określonych ramach czasowych w zależności od zadanej temperatury na samym kotle. Dla przykładu:
      Ustawienie temp. CO na kotle 30'C to ciągła praca kotła przez ok. 3 godziny po czym piec nagle wyłącza ogrzewanie a pozostawia pracującą pompę na 3 minuty. Po 3 minutach piec znowu próbuje włączyć ogrzewanie CO. Niestety taka praca od tej pory trwa nieprzerwanie i kocioł non stop załącza grzanie podłogi i momentalnie je wyłącza. Może tak robić całą noc. Jedyne co pomaga żeby znowu zaczął grzać podłogę to wyłączenie kotła na kilka godzin aby po prostu "wystygł" i ponowne załączenie. Wtedy znowu przez 3 godziny kocioł będzie grzał podłogę do momentu wyłączenia się i taktowania.
      Dodam, że sterownik salonowy Cube S Net dla testów był na 100% ustawiony na żądanie grzania a więc wymusza pracę kotła bez względu na to czy temperatura na salonie została już osiągnięta czy też nie. 
      Ciekawostką jest to, że nastawienie temp. CO na piecu na 40 stopni (oraz to, że piec jest odpalany na zimno - jest schłodony) skutkuje tym, że kocioł będzie pracował przez ok. 4 godziny. Po 4 godzinach wyłączy ogrzewanie i znowu będzie taktował.
      Przy nastawie 43 stopni (i pewności, że kocioł jest zimny i wcześniej nie pracował kilku godzin) kocioł będzie grzał podłogę przez ok. 4,5 godziny po czym przestanie ją grzać i będzie taktował. 

Kilka dodatkowych danych:
      Aby dojść do powyższych wniosków zmarnowałem sporo czasu i pieniędzy: 3 pełne serwisy pieca w skład których wchodziło: czyszczenie filtra CO na powrocie, drugiego filtra CO (mniejszego) w samym piecu, czyszczenie pompy obiegowej, dwa razy odpowietrzano podłogówkę pompą, czyszczono instalację CO chemią, wymieniono mi kompletnie całą wodę na obu kondygnacjach. Wszystko to zrobiono dlatego, że istniało podejrzenie że jest brudna woda w układzie i nie ma przepływu w CO. Dodam, że wymiennika ciepła nie czyszczono ani razu a sam kocioł ma przepracowane raptem 8 miesięcy z czego może 3 miesiące na grzaniu podłogi a reszta na grzaniu CWU. Z grzaniem CWU nigdy nie było problemu. Cały układ jest nowy bo dom jest nowy więc nie jest to stara zawalona instalacja. 
      Jeszcze jeden moim zdaniem ważny punkt: pompa obiegowa w kotle nie wydala z metrażem mojego domu. Przepływy które uzyskuję (mierzone na rotametrach) to ledwo 1 na najdłuższych pętlach a max. 1,5 na najkrótszych pętlach w odległości do 1,5m od kotła więc aktualnie grzeję podłogę na zmianę tzn. 3 godziny parter a potem zamykam parter i odkręcam piętro no i czekam kilka godzin aż się piec schłodzi. Wtedy wiem, że mi się wyłączy za ok. 4 godziny przy nastawie podłogi na aż 43 stopnie! Przy nastawie 30 stopni nie ma sensu załączać kotła bo za 3 godziny się wyłączy a temperatura nawet nie wzrośnie bo podłoga się nie dogrzeje. 

Do 2 tygodni będę miał wrzuconą drugą pompę CO która wymusi jakieś normalne przepływy na rotametrach i dorzucę do tego oczywiście sprzęgło hydrauliczne. 

Pytanie co może być przyczyną takiego zachowania się pieca?
    • Przez Bartass89
      Na wstępie chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post, a więc witam.

Mam dylemat jaki kupić sterownik do kotła Ariston Clas One B 24kw, nowy dom, świeżo uruchomione ogrzewanie, podłogówka po całości, 140 metrów użytkowych, dwie szafy rozdzielcze (jedna parter i druga na poddaszu) z pompami mieszającymi. Docelowo chciałbym założyć siłowniki na sekcje + sterowniki w każdym pokoju i łazienkach, ale to odległy temat. Więc na początek chciałbym chociaż jeden rok przetestować jak to ogrzewanie będzie się sprawować bez tych wszystkich bajerów bo może się to okazać po prostu zbędne.
      Moje pytanie brzmi jaki dobrać do tego pieca sterownik? Czy sterownik Aristona Cube S Net będzie dobry? Czy idzie połączyć go z piecem bezprzewodowo? Bo z tego co widziałem idzie tylko po kablu. Jeśli nie ten sterownik to jaki, który ma możliwość bezprzewodowego połączenia z piecem? Nie znam się na tym, przez to pytam, ale ponoć sterowniki dwustanowe (on/off) nie są zbytnio polecane do podłogówki, lepiej sprawują się takie, które modulują mocą kotła.
      Czy ktoś może mi coś doradzić?
      Z góry dziękuję
    • Przez dariuszpce
      Jestem posiadaczem kotła Ariston Clas Premium Evo 24 Ff Eu (3300697). Dzisiaj zauważyłem, że ciśnienie na piecu spadło do ok 0,7 (wcześniej ok. 1,5). Pierwsza myśl - wyciek!. To trzeba dopuścić i szukać gdzie kapie... Niestety, podczas dopuszczania wody słyszę dziwny odgłos przeplatany z piskiem, a poziom ciśnienia stoi w miejscu. Spróbowałem delikatnie po raz drugi - i to samo. Nie będę dopuszczać więcej wody bo jeszcze przesadzę... Nadmienię, że kocioł pracuje puki co normalnie. Coż to może być ???
      Niestety nie mogę usunąć powyższego postu. Spróbowałem jednak trzeci raz i jakby nigdy nic udało się dopuścić wody. Wycieku też nigdzie nie widać. Jeżeli będzie nadal spadać ciśnienie to pewnie trzeba będzie szukać usterko w samym piecu....
    • Przez nagrzany
      Cześć! Mam pytanie dotyczące pieca gazowego: Ariston Class One - chciałbym podłączyć do pieca dwa osobne sterowniki pokojowe(jeden na parterze i drugi na piętrze, dosyć popularny temat :) ) i w związku z tym mam pytanie co do złącza TA2 na płycie głównej pieca: czy dobrze rozumiem instrukcje serwisową, że do tego złącza moge podpiąć drugi sterownik dwustanowy(on/off)? Oczywiście zmieniając w piecu wymagane parametry (223 na 1 - Wybór Termostatu podłogowego(0) lub Termostatu pokojowego strefa 2(1)) - i pytanie czy efekt będzie taki o jakim myślę: jeżeli którykolwiek ze sterowników zgłosi żądanie grzania to piec zacznie grzać, tak? Z góry dzięki za pomoc! 

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.