Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem początkujący na tym forum i zakładam ten temat gdyż nie udało mi się znaleźć żadnych informacji i opinii na temat sterownika skzp-04p produkcji Timela,poza tymi które producent umieścił na swojej stronie. Liczę na odzew osób,które miały,mają lub zamierzają zakupić ten sterownik aby podzieliły się spostrzeżeniami lub radami co do użytkowania i ustawień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam sterownik TIMEL'A SKZP-03, nie wiem jakie są różnice, oba są do peletu i nie tylko, obudowa ma inny układ wyjść więc pewnie płyta główna inna, możliwość podłączenia modułu internetowego w jednej obudowie, oprogramowanie graficznie znane już z poprzednich sterowników.

Pozdrawiam RedEd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam właściwie niedawno kupiłem taki sterownik skzp-04p jest mało posiadaczy i producent odstawił Go na bok. Używam go niecałe 2 tygodnie a już nam kilka błędów i brakujących funkcji. Chętnie wymienię się doświadczeniami.

Pozdrawiam sylwiusz11

Edytowane przez sylwiusz11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Was.

Sylwiusz11 SKZP-04 nie jest odstawiony na bok. Jakie błędy znalazłeś  i jakich funkcji brakuje?

Używasz do pelletu czy masz wgrany soft od groszka ?

pozdrawiam Tomek Timel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja palę na tym sterowniku od stycznia i jak na razie błędów się nie dopatrzyłem. Obsługi tak jak   każdego sprzętu trzeba się chwilę uczyć . Za wiele na obecną chwilę nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ piec i rozwiązania w kotłowni mam takie a nie inne i dopiero po zmianie pieca na ten który obecnie spawam będę się doktoryzował nad precyzyjnymi ustawieniami bo teraz spalanie mam bardzo duże w porównaniu z innymi użytkownikami pieców pelletowych w podobnych do mojego domach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Byłem trochę zapracowany i nie zaglądałem na forum. Pierwszy błąd na jaki trafiłem to już przy uruchomieniu w kalkulatorze potencjału podajnika ,a mianowicie po ustawieniu wydajności i zapisaniu wszystko było OK do zaniku napięcia po powrocie ustawiona wartość kasuje się i ustawia się wartość fabryczna tutaj 12kg , nie zaobserwowałem tego podczas ustawień ręcznych , miałem małą wydajność podajnika, której nie można  ustawić ręcznie bo tam jest najmniejsza wartość to 5 kg, a u mnie było 3,8 kg. Wiem ktoś na pewno powie że to za mało ale przy kaloryczności 4,8 kWh/kg i mocy palnika 15 kw to w zupełności wystarczało. Zwiększyłem wydajność podajnika do 9 kg no i narazie się nie kasuje. Kolejna rzecz to myślę że powinno być możliwość ustawienia ''czasu przekroczenia'' jak to jest w sterownikach na ekogroszek bo palnik się wygasza a za chwilę odpala ponownie po spadku temperatury (histereza 4 stopnie) może jesienią i wiosną to mało przeszkadza ale zimą to zbędne podwyższa zużycie prądu. Następna rzecz to obniżenie nocne u mnie w porze wiosennej jest ustawione 10 stopni i normalna to 55 a obniżenie to 45 i w czasie obniżenia został załączony obwód co 2 bo było zapotrzebowanie na ciepło temperatura na piecu 38 a palnik się nie odpalił zmieniłem sterowanie czasowe z obniżeniem na stale włączony i palnik odpalił.

Na razie tyle co zaobserwowałem ,sterownik SKZP-04p wersja 2.40 z sierpnia 2018 

Pozdrawiam sylwiusz11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez HardyDemon
      Witam. Chciałbym zamontować regulator ciągu kominowego w celu oszczędności pelletu. 
      Jednak usłyszałem od znajomego, ze lepsze od tradycyjnego regulatoru ciągu kominowego będzie smart flow ponieważ dodatkowo osusza komin i chroni go.
      W moim przypadku może mieć to znaczenie ponieważ mam stary murowany komin i może mieć to dla niego ochronę. Ale różnica w cenie jest spora.
      Proszę o opinie czy sens jest płacić ponad 100% więcej i jak to się ma w praktyce.
      https://www.youtube.com/watch?v=Rfe7HCkP75k

Pozdrawiam i dziękuje za radę. 
    • Przez KKOKO
      Witam,
      Posiadam nowo zainstalowany kocioł Defro Spectra 20Kw. Dopóki grzał tylko na bojler było wszystko w porządku. Po tygodniu na próbę przełączyłem na centralne i zaczął się problem. Już w drugim cyklu po rozpaleniu, aby podtrzymać temperaturę, wzrosła także temp. podajnika i włączył się alarm - kocioł się wygasił. Po kilku takich zdarzeniach zauważyłem, że jeżeli w centralnym zakręcę połowę grzejników to jakoś działa, chociaż temperatura podajnika wzrasta do 65 stopni. Oczywiście jest to związane z długością pracy palnika, ale przecież nie tak miało być. Zwracam się o radę i pomoc.
    • Przez Ernesto
      Witam,
      Z racji iż obecnie na rynku jest kilkudziesiąt (set) producentów (modeli) kotłów z podajnikiem na ekogroszek - tonę...
      Panowie, potrzebuję porady co do kotła o mocy 19kW lub 20kW. Dom 180m2  z 2005r. docieplony styropianem, stropodach i fundamenty zostaną  docieplone dopiero w przyszłym roku - na ten rok potrzebuję wymienić kocioł i mam zamiar położyć wełnę na podłodze  na piętrze. Wg. ciepła właściwego wychodzi mi kocioł na 17kW (+2-3kW na CWU) docelowo w przyszłym roku zamontujemy panele fotowoltaiczne do CWU. Z racji że kocioł będzie na dofinansowanie czyste powietrze musi spełniać "Unijne Normy" - EcoDesign i V klasa obowiązkowo.
      Prześledziłem forum i gdyby nie powyższy papier (ecodesign) to brałbym w ciemno Skamp 20kW SV200 z SPPv2  niestety w Sekom Pleszew jedynie skamp 13kW posiada ten certyfikat :(
      Poprzedni kopciuch to Ogniwo 17kW ok.13 letni - już rozszczelniony - przebył ostatnią drogę na stację 800zł/tonę.
      Ogólnie u rodzinki mają 17letniego SAS'a w tą stronę też mnie cisną ale ten SAS Efekt jakoś do mnie nie przemawia, natomiast Solid 19kW ku któremu jestem skłonny podobno "odebrali" papier na ecodesign. Na jednej stronie handlarza ten papier ma, na innej już nie.
      Jedna z podkrakowskich firm poleca mi Kawah Clover 20kW ze sterownikiem PLUM R910 i cytuję " kocioł wyposażony w nieśmiertelny, wykonany w całości z żeliwa palnik najlepszego producenta palników na rynku, czyli firmę ecoenergia "
      a drugi Kołton ecomatix 19kW nie mam danych co do podajnika i sterownika.
      Podsumowując jedną z mądrości którą nabyłem z Naszego forum - technologia,blacha,spaw ten sam- serce kotła to podajnik/palnik i sterownik i na tym mi najbardziej w doborze zależy.
      P.S. jeden z kolegów wrzucał zdjęcia zniszczonych kominów w których nie było wkładów kominowych - w jakim tempie postępują takie zniszczenia? Tzn ile mam czasu od zamontowania kotła i użytkowania do zaopatrzenia się we wkład kominowy.

Z góry dziękuję za pomoc
      Ernest
    • Przez nightmare13
      Witam,
      Od dwoch sezonów jestem nieszczesliwym posiadaczem kotla z tematu. Poczytalem troche forum niestety nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie bardzo pytanie.  Dzwonilem nawet do dystrybutora tych kotlow gdzoe go kupilem ale otrzymalem odpowiedz negatywna.  Pytanie brzmi:
      Czy przerobił ktos ten kociol na kocioł z podajnikiem? Czy to groszek czy pellet?  Wiecie wydalem nań prawie 3k i myślałem ze bede tylko dorzucal sobie wieczorkiem. Prawda okazala sie inna. Zawieszanie sie i inne problemy ktore juz znacie. Jestem gotow zainwestowac w niego powiedzmy drugie 3k zeby kuoic jakis zestaw rozbudowujacy. Tylko chce wiedziec czy ktos juz to zrobil? Czy to dziala? Ile go wynioslo? Jaki palnik?
      Z gory dziekuje za odpowiedzi 
      Pozdrawiam
      Artur
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.