Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet- cenowe szaleństwo


jared45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

W ubiegłym roku wymieniłem piec. Jak zwykle w takich sytuacjach trzeba dokonać wyboru co będzie w tym piecu spalane- ekogroszek czy pellet.

Wybrałem pellet, a dzisiaj z powodu cen zrobiłbym inaczej. Praktycznie cały poprzedni sezon paliłem Lawą kupując za 975 zł za paletę.

Dzisiaj za ten sam pellet trzeba zapłacić 1100 złotych. Dystrybutor pytany skąd ta cena odpowiada:" bo trociny drożeją". Nie wdawałem się

z nim w dyskusję, bo to nic nie da, a przecież wszyscy wiemy, że jeszcze niedawno trociny były zwykłym odpadem poprodukcyjnym wywożonym

do utylizacji za którą producenci musieli zapłacić.

Dzisiaj mam wrażenie, że niedługo na giełdzie nowojorskiej oprócz ceny za baryłkę ropy brent będą notowania cen za wiaderko trocin, a jego waga

będzie podawana w karatach. Sytuacja zaczyna być chora, a znając ludzką pazerność na tym nie koniec. Na Niemieckim ebay-u znalazłem pellet

Stelmetu i Poltarex taniej niż u nas.

Po założeniu pieca oglądali go znajomi, którzy zamierzają wymienić swoje piece. Jeden z nich zdecydował się na ekogroszek. Zrobił to przed sezonem

więc nie znał nowych cen pelletu. Dziś śmieje się ze mnie bo on kupił węgiel o stówę taniej niż zakładał, a ja mam cenę o ponad stówę wyższą.

Producenci potraktowali mnie jak frajera, który jak założył piec w którym nie może palić niczym innym tylko pelletem to teraz niech płaci taka cenę jaką mu zaśpiewamy.

Panowie producenci !!! Zawsze mogę odkręcić piec na pellet i podłączyć na ekogroszek. Mogę być ekologiczny, ale nie za wszelką cenę.

Pamiętajcie że wy też oddychacie tym samym powietrzem. Przez wywindowane ceny pelletu mnóstwo ludzi założy piece węglowe.

Mniejszą łyżeczką panowie mniejszą. Na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 36 leży w Polsce.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Co o tym sądzicie

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w stu procentach ale nie musimy przecież kupować lavy czy Barlinka, są inni którzy mają też dobry pellet. Osobiście palilem ekogroszkiem i pomimo obecnych cen nie wrocilbym do niego.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To, ze ceny i pelletu i wegla beda szly w gore to fakt. Jedenascie sezonow palilem ekogrochem. I nie wracam do tego. Jeden syf. Teraz w kotlowni robie sobie suszarnie. Poczytaj na forum wszystkich swierzakow nie mogacych poradzic sobie z prowadzeniem retorty. Mi zajelo trzy-cztery sezony zanim zszedlem ze spalaniam z 25 do 9,5 kg na dobe. 

Tak, ze zycze powodzenia, wytrwalosci, zelaznych nerwow i wyrozumialosci zony po przejsciu ne wegiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale drugi sezon pelletem lokalnym no name...biore sobie 4 tony, mamie 2-3 tony i teść sobie okolo 6 ton na sezon...cena z sierpnia 800 zl...byla opcja zakupu kwiecień-maj za 750 zl.
Kupilem kilka worków "markowych" pelletow i co? Różnic nie stwierdzilem...

Można znaleźć tani dobry pellet ale:
1. Producent ma wiedzieć ze jak gó*** sprzeda to straci klienta
2. W miare możliwości Zamawianie zaraz po sezonie wiekszych ilosci (negocjacja ceny) zawsze mozna skrzyknac kilku sasiadow ... Na producenta czy sprzedawce barsziej zadziala opcja sprzedazy 12 czy 24 ton niz 1-2.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci każe palić lawą są inne pellety w cenie 700 zł i to lepsze jak ta lawa czy barlinek i inni słynni producenci którzy je produkują.

Tak się składa kolego , że cenę kształtuje popyt który rośnie i będzie rósł ponieważ mądrzy Polacy postanowili sami  wziąć sprawy w swoje ręce , ale nie stety albo stety Rządzący obecnie tylko mówią o walce ze smogiem , ale to zupełna fikcja. Ponieważ podnoszą podatki by z Tym smogiem walczyć a ponadto utrzymują 23% wat na pellet gdzie w DE jest 8%. 

Poza tym cenę pelletu dyktuje zagranica.

Na dodatek mieszkam w rejonie lasów i lasów i powiem CI , że tyle ile ci Rządzący marnują materiału do produkcji pelletu to Nas  wszystkich głów mało, by to zrozumieć dlaczego takie marnotractwo materiału by narodowi zapewnić ekologiczne ogrzewanie na które zainwestowali nie małe pieniądze. Ale to trzeba mądrych ludzi by rządzili Tym Krajem który zwie się POLSKA.

W sąsiedniej Białorusi takiego marnotractwa nie uświadczysz.  

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie że są tańsze dobre pelety jak w nich jest mielona płyta i inne tworzywa i facet twierdzi że to większa kaloryczność dzięki temu jest i tylko trzeba korektę powietrza wprowadzić. Pelet to ma być sprasowane drzewo i ewentualnie dodatki technologiczne i koniec. Wszyscy ci kombinatorzy powinni być sądzeni w ciągu 24h.

Pozdrawiam RedEd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reded..

Zadna plyta przeczytaj co napisalem wyzej...DOBRY I UCZCIWY PRODUCENT to podstawa...

Ja od swojego odbieram pellet sam, jeszcze cieply i widze co jest pelletowane... Moge isc i pogrzebac w bigbagu z trocina wziac do reki powachac...zero chemii

 

Co do oszustów to zgadzam sie w 10% za jaja i na galaz

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich pelletów o jakich Ty piszesz @reded nawet nie miałem na myśli z jakimiś płytami z klejami i dodatkami chemicznymi tylko mówię , że są producenci lokalni którzy produkują bardzo dobry pellet i to dużo taniej. Fakt jest faktem , że widzą , że jest pobyt i do znaczny i podnoszą cenę a powinni siorbać małą łyżeczką a nie chochlą.

Ja każdemu z Was jak będziecie mieć jakąkolwiek możliwość polecam wycieczkę na Białoruś odwiedzić Puszczę Białowieską po ich stronie , a potem odwiedzić naszą i sami wyrobicie sobie zdanie na ten temat. Nie chcę tu pisać , tylko to trzeba zobaczyć. I tam u nich nikt nie wycina drzew , a puszcza 100 razy piękniejsza. Ale to trzeba zobaczyć.

Z przyjemnością tam jeżdźę rowerem kilka razy w roku to cudo natury chronione przez mądrych ludzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie wszyscy chcą być uczciwi i to powoduje że w tym kraju jest jeszcze dużo do zrobienia... 

 

@robin60 ja niestety w tym roku nie znalazłem w okolicy normalnego peletu, dobrze, że sąsiedzi moi palący peletem znają właściciela Pellas-a i udało się "podprowadzić" część jego zaopatrzenia.

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką nazwę nosi pellet produkowany przez rząd?
Czytaj ze zrozumieniem....chodzi o marnowanie materialu przez LASY PANSTWOWE (sp. Panstwowa) zapraszam na wycieczkę po lesie na Mazury okolice elku zobaczysz ile metrow drewna zerwanego butwieje przy lesnych drogach...bo ktoś zlecil wycinkę bez klienta na to a potem wywindowal cene bo "FSC"



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bądź uszczypliwy bo to nie ładnie , Powiem jedno tego materiału który leży i gnije albo jeszcze stoi i też gnije to starczyło by na ogrzanie wszystkich tych co ogrzewają się pelletem tylko by ani jeden worek nie był wysłany poza granice naszego kraju.

Zamiast szczypać mnie to przyjedź i zobacz to Ci od razu włosy dęba staną i zrobisz się łysy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jared45 napisał:

Na Niemieckim ebay-u znalazłem pellet

Stelmetu i Poltarex taniej niż u nas.

Jeszcze jak by tego było mało to niemiecki pracownik fizyczny zarabia prawie dwukrotnie więcej niż polski a jesteśmy w unii europejskiej  jak widać w mediach...

Dość. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę. Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gural86 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem...

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Moje pytanie było trafne...

10 minut temu, robin60 napisał:

Kolego nie bądź uszczypliwy bo to nie ładnie

Masz rację,poprawię się :) Nie bierz tego do siebie.

10 minut temu, robin60 napisał:

Zamiast szczypać mnie to przyjedź i zobacz to Ci od razu włosy dęba staną i zrobisz się łysy.

Swego czasu dużo "spacerowałem" po lasach,więc wiem o czym piszesz,ale za te czyszczenie lasów ktoś bierze kasę i wątpie by ten stan zmienił się po zmianie rządu.

Z drugiej strony rusz teraz drzewo,które nadal stoi,ale jest zgniłe to odezwą się ekolodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Już kiedyś pisałem o porządkach w LP, to mnie zrugali...  Przy drogach zręby pięknie wyczyszczone z gałęzi, żeby w oczy nie kłuło a dalej leży i gnije. Ciekawe co by było w razie pożaru ? Ważne, że kadra i zaprzyjaźnione firmy dobrze zarabiają. Rabunkowa gospodarka trwa w najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry na wieczór szanowni Państwo dyskutanci. Odnośnie cen pelletu i nie tylko to aż boję się co będzie po 2021 jak będzie trzeba wybrać gaz/pellet/ekogroch czy hybrydowy układ fotovolto-pompa ciepła i żadnej innej alternatywy zbytnio nie będzie a ceny będą później windowane bądź będzie brak któregoś z mediów...strach i panika.

Wracając do pelletu tu faktycznie fajna sprawa i sama uciecha ładować bobki sprasowanych trocin, czysto i ekologiczne ale czy warte jest to przy tej cenie paliwa ? Także coś czuję że i tak ludzie będący mieli nóż na gardle pójdą w to co będzie najtańsze i po najniższej linii oporu...

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2021 dokupię jeszcze palnik gazowy (gaz mam) prasę do wyciskania oleju z rzepaku, palnik już mam i obsieję działkę rzepakiem, a i jeszcze ocieplę domek i zamontuję grzałki w buforze i dołożę paneli pv i będę śledził ceny paliw, tylko niech mnie najpierw ktoś sklonuje lub rozciągnie mi dobę :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale burzaaaaaa... :)

Przed chwilką na stronie producenta LAVY zrobiłem sobie porównanie zużycia różnych opałów.

Wbiłem swoje parametry czyli dom 300metrów standardowy i oto wynik.

1814986569_Screenshot_2018-11-12Kalkulatorkosztw.png.6b8c8fce090d53f3a6475a76250b7995.png

Dodam że z zużyciem miału (odsiewka) i grochu prawie trafili....przynajmniej u mnie tylko z ceną nie bardzo bo w czerwcu 6 ton na paletach grochu DIABLO przywieźli mi (bo bliziutko) po 690zł teraz (860zł)

Druga rzecz ciężko u nas (okolice)  znaleźć pellet (no name) poniżej 800zł .

Jednak mam troszkę inną prośbę, pytanie jak się mają wyniki tej tabelki do rzeczywistości zużycia opału.

Tylko Panowie nie na noże:)....

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) cały czas szukam...

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.