Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

   Już kiedyś pisałem, że są ludzie, którzy chorej matce zabiorą ostatnią poduszkę spod głowy, byle im było wygodnie. Jak czytam takie teksty, to zastanawiam się, gdzie byli ci wszyscy mądrale za komuny, czy nawet poprzednich rządów. Ale jak widać chyba mają to we krwi. Czytałem ostatnio o potomkach ofiar holokaustu, którzy żadają odszkodowań od kolei holenderskich, za to że ich pociągami niemcy, o przepraszam naziści, przewozili do obozów koncentracyjnych. Tylko czekać, jak pozwą nasze kopalnie, za to że na rozpałkę w krematoriach służył węgiel... Ale wracając do tematu. Mamy wolność i otwarte granice. Jak komuś mocno śmierdzi, to może sobie pojechać tam gdzie jest lepiej. A my, którzy tu zostaniemy będziemy stopniowo, ten kraj poprawiać. A tak w ogóle, to może warto zastosować francuskie procedury demokratyczne i co niektórych po prostu prewencyjnie spałować, bo już najwyraźniej pod beretem się zryło kompletnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest antypolski spisek tylko normalna konkurencja ekonomiczna, wiadomo, że bogatszy może więcej bo jest w stanie opłacić czyli uzależnić więcej ludzi i instytucji oraz lobbować prawo. Czy to teoria spiskowa? Nie, to się dzieje codziennie. Robią tak firmy i robią tak państwa. Próba głupawego ośmieszenia nie działa no chyba, że tylko na idiotów. To jest walka ekonomiczna pomiędzy państwami w unii. Taka wymiana pieców na 5 klasę to koszt całego rocznego budżetu państwa, wyobraźcie sobie, że Niemcy swój cały roczny budżet wydają na zakup nowych pieców, Bundestag spłonął by po raz kolejny w historii ale u nas to przechodzi a nawet jest popierane. To jest rok straty dla państwa w rozwoju. Wyobraźcie sobie taką Francję w takiej sytuacji już widzę tą wojnę domową jak oni robią zadyme jak im paliwo kilka procent podrożało, to co dopiero jakby takie piece mieli wymieniać wszyscy na raz.

Równie dobrze ja też mogę pozwać państwo (albo unię jeszcze lepiej) o to, że transport truje, należy wycofać wszelkie samochody spalinowe i maszyny, należy wyłączyć wszystkie nadajniki które promieniują elektromagnetycznie (telefony, radio, telewizja i inne), należy wymienić wszystkie rury wodociągowe na neutralne dla wody a plastik taki nie jest, należy zaprzestać używania chemicznych dodatków do żywności bo są rakotwórcze, i mogę tutaj wymienić wiele głupot kończąc w jaskini lub głębokim 17 wieku, powołując się oczywiście na Prawa Człowieka i inne bzdety.

Przytoczony pozew to idiotyzm, od razu widać, że sponsorowany z zewnątrz, wymierzony w konkretny cel - w obywateli tego kraju, nie w transport, nie w firmy telekomunikacyjne tylko w Kowalskiego - to on musi ponosić koszty "czystego powietrza" dla państwa od pozwu tam podpisanych z poglądami pro zachodnimi nie pro polskimi (tak zwani bezpaństwowcy obywatele świata). Ot cała filozofia. Oni pozywają każdego obywatela tego kraju, mnie, ciebie, jego bo to są Europejczycy nie Polacy.

Załóżmy, że już wszyscy mają gaz jesteśmy najczystsi w Europie i co z tego mamy, zawsze jest coś do czego się można doczepić. Albo odwrotnie nie ma już węgla ale smog jest nadal co wtedy, kto za to odpowie? Owszem ja mogę kupić nowy piec, założyć gaz ale chce mieć nazwiska urzędników odpowiedzialnych za efekt czyli czy odpowiedzą karnie za brak efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd sędziowie mają poglądy polityczne to rzeczywiście wszystko się może zdarzyć. Sorry albo jesteś sędzia albo obywatel, nie można mieć ciastko i zjeść ciastko. Nawet wchodząc w związek małżeński zrzekasz się niektórych praw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli smogu nie ma, a kłamstwo smogowe powinno być ścigane z urzędu na wzór kłamstwa oświęcimskiego to nie rozumiem skąd Wasze obawy?

Wpisując się w ton dyskusji - niedawno kolega, student fizyki, usiłował mnie przekonać, że Księżyc istnieje tylko wtedy, gdy na niego patrzę. Albo robi to jakaś inna osoba. A gdyby nikt nie obserwował Księżyca to by go w ogóle nie było przez jakiś czas. Myślę, że podobnie może być ze smogiem - pojawia się dopiero przy dokonywaniu pomiaru, przy fakcie obserwacji, a do tego czasu istnieje tylko potencjalnie w stanie kwantowym. Jeżeli zlikwidujemy wszystkie czujniki smogu i przestaniemy jego szukać w powietrzu, przestaniemy o nim mówić, to go nie będzie. A im więcej się o nim mówi i im więcej się go mierzy tym jest go więcej. Zauważcie, że latem bardzo mało mówi się o smogu i przekłada się to na to, że jego wtedy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SONY23 napisał:

za to że ich pociągami niemcy, o przepraszam naziści, przewozili do obozów koncentracyjnych.

Nie przepraszaj.... NIEMCY PRZEWOZILI DO OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, form napisał:

Jeżeli smogu nie ma, a kłamstwo smogowe powinno być ścigane z urzędu na wzór kłamstwa oświęcimskiego to nie rozumiem skąd Wasze obawy?

Wpisując się w ton dyskusji - niedawno kolega, student fizyki, usiłował mnie przekonać, że Księżyc istnieje tylko wtedy, gdy na niego patrzę. Albo robi to jakaś inna osoba.

No i : Ziemia jest plaska, na Księżycu nigdy człowiek nie stanął, wieże WTC były podminowane jeszcze w czasie budowy i obrazy samolotów wbijających się były wygenerowane

komputerowo w TV... wahadłowce nigdy nie zabierały astronautów na stację kosmiczną (ISS) i dziś też tam ich nie ma, a przekazy są realizowane na samolotach i komputerowo...

można by długo, od kiedy mamy internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U jednych smog, czy smród jest  a u  innych go nie ma. Z tym nie dyskutuję. Ale do żywego bulwersuje mnie fakt, że chodzą po ziemi hieny, które chcą jeszcze procesować się z własnym krajem o to, że należy się im czyste powietrze. Równie dobrze mógłbym żądać od państwa odszkodowania, że muszę żyć w kraju gdzie takie i inne kanalie chodzą po ulicach i opluwają swoją ojczyznę. Mało tego biorą jeszcze za to publiczne pieniądze, o tych branych pod stołem od innych nawet nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to się nazywa umiłowanie ojczyzny! Nie przeszkadzają też pewnie śmieci po lasach ani płonące składowiska ? Dzisiaj znowu zdaje się po tych ostatnich oponach w Żorach

znowu palą się jakiś góry plastików? Chyba też zacznę nie zwracać na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu smogu nie było teraz jest a WTC jako jedyne wieżowce w historii zawaliły się od pożaru rowniutko nawet budynek WTC 7 który nie został uderzony ani nie płonął a został ubezpieczony kilka tygodni wcześniej to wszystko przypadek hehe

Nikt nie mówi że nie ma zanieczyszczeń dyskusyjny jest jedynie sposób rozwiązania problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, heso napisał:

O, i to się nazywa umiłowanie ojczyzny! Nie przeszkadzają też pewnie śmieci po lasach ani płonące składowiska ? Dzisiaj znowu zdaje się po tych ostatnich oponach w Żorach

znowu palą się jakiś góry plastików? Chyba też zacznę nie zwracać na to uwagi.

    Pudło... Przeszkadzają i to bardzo... Tylko nie cierpię obłudy. Przypominam sobie, że jeden z właścicieli tych palących się wysypisk, czy sortowni mieszkał w innym powiecie niż jego śmierdzące biznesy i miał opinię prawie ekologa... I tak samo w większości zachowują się prawie wszyscy najgłośniej  protestujący przeciw niszczeniu środowiska. Jedzie taki jeden z drugim 400 km w jedną stronę do swojej posiadłości nad jeziorem i wiezie na dachu rowery, żeby pojeździč po lesie. Gucio go obchodzi ile paliwa więcej spali i ile z tego zostanie w atmosferze. Nowy telefon co roku, to też proekologiczne. Na szczyt ekologiczny ma przyjechać kilkadziesiąt tysięcy gości. Ciekawe czy policzyli ile setek ton nafty spalą samoloty przywożące tych oszołomów... I można tak długo... Jeden biedny "dzikus" w dżungli więcej robi dla tej planety niż stu ekologów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, form napisał:

Jeżeli smogu nie ma, a kłamstwo smogowe powinno być ścigane z urzędu na wzór kłamstwa oświęcimskiego to nie rozumiem skąd Wasze obawy?

Nie dajmy się zwariować...jeżeli jeździsz samochodem, który truje(a każdy truje)... powinieneś być z urzędu ścigany i sądzony za świadome czynne zatruwanie środowiska....... dokładnie jak ten co pali opony i nie ma pobłażania.......

Na tym polega zakłamywanie rzeczywistości

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś napisałem wszystko jest trucizną i jednocześnie lekarstwem tajemnica leży w dawce. Dawka człowieka pewnie przekroczyła tą leczniczą i teraz każdy jego krok jest trujący.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska ma najbardziej ekologiczny transport prywatny bo większość aut jeździ na LPG (bieda ma tutaj pozytywne skutki) a to chyba najczystsze teraz paliwo, które można używać powszechnie więc skoro nie kopcimy autami to w piecach trochę więcej można rachunek się zgodzi tym bardziej, że jest to sezonowe a Niemcy jeżdżą oszukanymi autami cały rok.

Branża LPG jest u nas bardzo rozwinięta jesteśmy liderem w LPG na Europę należy lobbować dyrektywy unijne żeby wprowadzić w Niemczech i Francji obowiązek montażu instalacji LPG i zmusić ich do kupowania naszych ekologicznych produktów pod karą miliardów euro tak jak oni zmuszają nas do zakupu nowych pieców, wojna ekonomiczna trwa.

Dlaczego Niemcy  mogą oszukiwać klientów kupujących ich samochody w dieslu, że nie trują a trują i podrabiają badania. Powinien być zakaz sprzedaży niemieckich aut u nas bo przyczyniają się do tworzenia smogu.

Trzeba wykupić jakąś telewizję w Niemczech (media) tak jak oni u nas zrobili i siać propagandę ekologii tak jak oni u nas to robią oczywiście bronić się wolnością mediów i wyzywać ich od faszystów i nazistów. Ja bym z nimi zatańczył tak jak oni z nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, heso napisał:

Dzisiaj znowu zdaje się po tych ostatnich oponach w Żorach znowu palą się jakiś góry plastików? Chyba też zacznę nie zwracać na to uwagi.

 

Trwa akcja ratownicza na terenie zakładu utylizacji opon w dzielnicy Kleszczów w Żorach. W akcji dogaszania pożaru bierze udział 26 zastępów staży pożarnych, w skład których wchodzi około 70 strażaków. W związku z pożarem jakość powietrza na obszarze miasta jest badana całodobowo. Wyniki badań prowadzonych przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego wskazują, że w unoszącym się dymie nie ma substancji niebezpiecznych w stężeniach, które mogłyby zagrażać mieszkańcom.

http://www.zory.pl/aktualnosci/89-aktualnosci-komunikaty/3228-informacja-dotycząca-sytuacji-na-terenie-zakładu-utylizacji-opon-stan-na-30-listopada.html

Oponami można więc spokojnie palić w piecu, trochę kopcą, ale jest to dym ekologiczny i nie zawiera substancji niebezpiecznych w stężeniach, które mogłbyby zagrażać ludziom :) Super, tak trzymać :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już wiem dlaczego ocieplenie idzie. Żeby tylko frędzle z opon nie latały w powietrzu, bo do kufla z piwem moga wpaść.

A jeszcze dodam, górnicy więcej opon spalą jak do W-wy przyjadą niż tam w Żorach niemieckich opon się spaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinno się tego gasić bo to nie sprzyja procesom dobrego spalania było by mniej dymu i toksyny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No proszę sami się zaorali, smog jednak nie szkodliwy... A gdzie drony, alarmy smogowe?

No i wreszcie gdzie są teraz te pieski co tak szczekały i nazywały mnie kłamcą wierząc w świętą telewizję i szkodliwość smogu. Teoria spiskowa? Nie prawda? Przecież specjalistyczna grupa ratownictwa ekologiczna mówi, że stos palących się opon i śmieci jest spoko HAHAHA.

Cały mój powiat paląc tylko węglem nawet przez 100 lat nie wyemitował by tyle syfu co to palące się składowisko śmieci w kilka dni.

Hau hau...

Taki dymek węglowy z mojego komina to przy tym jak morska bryza  :)

A może jakiś pozew ale też nie bo przecież palące się opony to żadne zagrożenie co innego jakbym w piecu węglem napalił o wtedy to już smog jest hehehhe

To jest jawne w *** cięcie i tylko u nas przechodzi takie coś. I pomyśleć, że większość przed telewizorem łyka taka papkę. Ale nazwisk tych naukowców nie podali aż tak bezczelni nie są :)

Jak oni te badania prowadzą skoro hektar płonących opon nie wykazuje szkodliwych substancji po prostu brak mi słów żeby określić te poważne badania, mogę jedynie napisać "a nie pisałem kilka stron wcześniej jak się takie badania robi?" To nie, ja nie szanuje ludzi i piszę nieprawdę hihihihihi telewizja mówi prawdę łohohoho

Kłamstwo Smogowe Fake News... w dodatku teraz udowodnione naukowo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam za Wami… Zapytam więc jako nienadążający :)
...nawiążę do wczorajszej wypowiedzi Normana

W dniu 30.11.2018 o 13:51, Norman1212 napisał:

...mamy kupować gaz u ruskich drogo...

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

https://businessinsider.com.pl/finanse/umowa-na-baltic-pipe-wchodzi-w-zycie-decyzje-inwestycyjne-gazociagu/fq6cx68?utm_source=onetpush&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_push

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, miki1212 napisał:

 

Kłamstwo Smogowe Fake News... w dodatku teraz udowodnione naukowo...

Też nie nadążam. Kłamią czy nie?

Sprawa właściwie jest prosta- jeśli ogłosiliby, że dymy zagrażają zdrowiu (i życiu), byłaby podstawa do odszkodowań. Przecież nie chcą płacić, więc wygodniej jest wydać

komunikat, że nieszkodliwe.

Ale chyba im NIE WIERZYSZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Polska ma najbardziej ekologiczny transport prywatny bo większość aut jeździ na LPG


Co masz na myśli piszac transport prywatny? Polska to jeden z krajów w którym jest najbardziej rozwinięty transport samochodowy ,a tiry nie jeżdżą na LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka krótka albo wybiórcza  pamięć u niektórych kolegów. Nie tak dawno pisaliście, że ustawa śmieciowa pięknie załatwiła problem śmieci. A ja pisałem, że to tylko zamieciono pod dywan i wkrótce wyjdzie wszystko  na wierzch. Tak samo będzie z walką ze smogiem. Ci co mają na tym zarobić, to zarobią a ludzie nadal z biedy będą palić czym popadnie i w czym popadnie. Problem załatwia się od nie tej strony co trzeba. Wiadomo, że smog to świetny pretekst. Kto się postawi, jak dzieci umierają... Najpierw uczciwa edukacja a nie straszenie a potem wciskanie kotłów po 10 tyś. i ekopaliwa po 1000 za tonę. Już szykują się podwyżki cen prądu, pompiarze się ucieszą... W mojej okolicy w ciągu jednego dnia 3 pożary domów, najprawdopodobniej od zapłonu sadzy w kominach. A w lokalnych portalach internetowych jedyna rada, to czyścić kominy. Już kiedyś pisałem, jak mnie potraktowali, gdy wrzucałem linki do tego forum czy strony czysteogrzewanie, żeby się ludzie czegoś dowiedzieli o prawidłowym spalaniu. Posty usunięto. Tylko za zachwyty nad czujnikami i dronami. Kilka osób może by żyło, gdyby mądrale ruszyli tyłki i coś ludziom pokazali a nie tylko ogłupiali i straszyli. Ale jak, skoro sami łykają ten kit i powtarzają jak papugi. U mnie ludzie nie umierają od smogu, tylko od kiepskich kotłów i braku wiedzy o spalaniu. Czy robi ktoś statystyki ilu ludzi umiera z niedouczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SONY23 napisał:

Czy robi ktoś statystyki ilu ludzi umiera z niedouczenia ?

Palenie jest szkodliwe dla zdrowia.... skąd my to znamy.... jak może takiemu celebrycie jak Stuhr zaszkodzić smog......jeżeli on pali dwie paczki papierochów dziennie...i taka dziadowszyzna jeszcze idzie do sądu i będzie się procesował razem z innymi nawiedzonymi o odszkodowanie.......

Odnośnie usuwania postów muszę powiedzieć o znikaniu moich postów..... normalnie usunięte trafiają do kosza... moich trzech nie znalazłem ...wyparowały ze smogiem...i w koszu też nie ma...

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.