Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, SONY23 napisał:

A mi się wydaje, że kasy wtedy na to nie było i późno ustawiliśmy się w kolejkę po szczepionki.

Dokładnie też pamiętam, że coś podobnego było Ewka spartoliła robotę a epidemii nie było więc ogłosili sukces jak to platforma i cała ta banda w naszej służbie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, heso napisał:

Z lekka mijasz się z prawdą...

"Minister zdrowia Ewa Kopacz (55 l.) miała jednak rację, kiedy nie chciała kupić szczepionek przeciw świńskiej grypie.

Minister tłumaczyła przed dwoma laty, że szczepionki nie są do końca zbadane i nie wiadomo więc, czy są bezpieczne w użyciu. Przed kilkoma dniami EMEA (Europejska Agencja Leków) potwierdziła, że jedna ze szczepionek może powodować narkolepsję u dzieci i młodzieży.."

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/kopacz-miaa-racje-aa-YuHc-Dedh-QCVF.html

Od siebie dodam, że uratowała od zbędnego wydatku tym samym sporo państwowej (czyli naszej) kasy. 

 

 

No widzisz tak to jest jak się posługuje szemranymi źródłami. Uratowała od zbędnego wydatku jak się potem okazało, a nie, że ona taka mądra była i wiedziała od razu. Czyli chciała źle ale wyszło dobrze mówiąc wprost. Z tego wniosek, że kłamią na potęgę i robią dokładnie odwrotnie niż mówią.

 

O wadliwości i toksyczności szczepionek już nawet nie mówię bo nawet oni to przyznają w tym artykuliku a przypominam, że szczepią tym dzieci w pierwszej dobie życia bez zbadania dziecka, jego alergii czy chorób genetycznych mimo ostrzeżeń na szczepionkach, że

Cytat

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Dzieci to oczywiście nie dotyczy walą szczepionki jak leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym temacie ładnie widac "po ktorej stronie Wisły ktoś mieszka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, form napisał:

Mylisz się, ponieważ reguła ta nie jest bezwzględnym obowiązkiem prawnym, istnieje tutaj wiele wyjątków. Gwarantuję Ci, że myśląc i postępując w powyższy sposób prędzej zejdziesz z tego świata niż uzyskasz świadczenie medyczne - decyzja oczywiście należy do Ciebie, bo to Ty ponosisz jej konsekwencje zdrowotne  ;) A lekarz powołując się na wyjątek będzie pracował dalej, bo przy takim niedoborze lekarzy jak w PL państwo nie może pozwolić sobie na stratę choć jednego wysoko wykwalifikowanego specjalisty.

I o tym cały czas mówię oni chcą decydować ale bez swojej odpowiedzialności,  to jest gówniarstwo tylko bardzo groźne i szkodliwe. Oczywiście, że kasta jest nie do ruszenia oni nawet swoje sądy mają i z plebsem się nie mieszają. Ale studiować za darmo chcą, zwłoki na cele naukowe za darmo także chcą, praktyka na pacjentach a jakże za darmo ale potem to już nie służba tylko kasa ot cała ich misja.

 

Cytat

Określony w art. 30 ustawy o zawodzie lekarza obowiązek lekarski udzielenia pomocy jest niezależny od źródła, charakteru czy rodzaju powstania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia albo innego stanu nie cierpiącego zwłoki (wypadek, próba samobójcza, objaw wieńcowy - sercowy, utrata przytomności, rana postrzałowa itp.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PioBin napisał:

Po tym temacie ładnie widac "po ktorej stronie Wisły ktoś mieszka"...

A ja myślę, że to zależy od wykształcenia, doświadczenia życiowego i normalnego myślenia bez telewizji. A nie od koloru skóry, miejsca zamieszkania czy fazy księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PioBin napisał:

Po tym temacie ładnie widac "po ktorej stronie Wisły ktoś mieszka"...

Jak zwykle punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia...

 A co do smogu, to można też powiedzieć, że oddycha się tym co się sobie zgotowało. Wiem, że to to pewne uproszczenie ale i prawdy jest w tym wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznacie jednak, że w interesujący sposób przełożył się ustawowy zakaz sprzedaży najtańszych produktów węglowych o najniższej jakości na wzrost zanieczyszczenia powietrza w okresie grzewczym (rekord!) oraz wzrost liczby zgonów (rekord!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@form

Potrzeba Nam więcej śmieci z Wielkiej Brytanii czy Francji...

A nie,o czym ja piszę-przecież już tych śmieci nie ma bo się "przypadkowo" zjarały,ale to nic nie szkodzi,że się zjarały bo były przecież bezpieczne dla zdrowia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ejno napisał:

Kol.miki1212 twoje wypowiedzi i stanowisko w wielu poruszonych tutaj kwestiach (w których jesteś oczywiście ekspertem) zaczyna zakrawać na urojenia a to już niepokojące... Czujniki jakości powietrza kłamią, statystyki kłamią, lekarze cię trują i wywołują raka poszczepiennego(????), wszyscy dookoła cię okradają i nie wiadomo co jeszcze. Aaa no i ten wirtualny smog, którego nie ma.. Nie wiem chłopie jak ty dajesz radę funkcjonować w takim świecie, pewnie jest ci trudno, współczuję. Żeby poszerzyć jeszcze twoja wiedzę medyczną to podpowiem ci, że jak kobieta jest w ciąży i chce mieć syna to powinna jeść dużo ogórków a Matrix to film na faktach.

A tak na poważnie to to twoje szkalowanie chociażby mojego zawodu ale i innych pokazuje co sobą reprezentujesz... każdy sobie to nazwie po imieniu. Jakie ty masz pojęcie o tym co piszesz, skąd o tym wiesz? Nic nie wiesz i jakieś obiegowe uliczne farmazony wypisujesz a to (jak na pewno doskonale wiesz) to jest publiczne pomawianie ...

Słowo smog na pewno jest nadużywane, zwłaszcza przez media ale nie wypisujcie tu, że chociażby zapylenie powietrza (nie mowiąc o innych parametrach) nie jest zwiększone w sezonie grzewczym bo to bzdura.

 

    Z wpisu wnioskuję, że jesteś lekarzem ? Jeśli tak to gratuluję. Mam nadzieję, że z prawdziwego powołania. Przynajmniej mogę się tego domyślać, bo starasz się bronić swojego środowiska. To powiedz jak można wytłumaczyć fakt, że po wizycie przedstawiciela firmy farmaceutycznej w miejscowym ośrodku zdrowia raptem wszyscy pracujący tam lekarze na potęgę wypisują recepty na ten sam lek, że lokalne apteki nie mogą się nastarczyć ? Rozumiem, że to jakiś przełom w farmakologii nagle nastąpił ? A druga sprawa, która mnie trapi, to systemy dopuszczania leków. Już trochę chodzę po tym łez padole i dobrze pamiętam jak każdy nowy lek był zachwalany, jako bezpieczny i bez skutków ubocznych a po kilku latach ci sami lekarze kazali go bezwzględnie odstawiać, bo np. uszkadza żołądek i wątrobę ? O innych wątpliwych praktykach już nie wspomnę. Całe szczęście spotkałem też tych lepszych, prawdziwych lekarzy i mam jakiś punkt odniesienia. Szkoda tylko, że środowisko nie potrafi samo jakoś się oczyścić, czy chociaż zdyscyplinować. Wielu niekompetentnych przedstawicieli z tego zawodu powinno być po prostu usuniętych, skorumpowani ale fachowcy muszą zostać, bo kto nas będzie leczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale temat jest o smogu :)

Zostawmy w spokoju:lekarzy, pielęgniarki,policjantów,nauczycieli i innych pracujących na państwowym garnuszku i strajkujacych raz w roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem był i jest tylko nikt do tego nie podchodzi jak do zanieczyszczenia powietrza ....tylko widziany jest przez pryzmat pieniądza....nikt nie dba o to ile się zmniejszy zanieczyszczenie...tylko ile można na tym zarobic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanieczyszczeń jest mnóstwo, zanieczyszczenie światłem jest bardzo powszechne i szkodliwe, coraz mniej jest miejsc zaciemnionych zupełnie dalej tematu rozwijał nie będę kto ciekawy niech poczyta, zanieczyszczenie wibracjami też bardzo poważne, no i bardzo trywialne i wyświechtane zanieczyszczenie hałasem, fale elektromagnetyczne WiFi, 5G itd. i milion innych, o których nasz tutejszy lekarz forumowy pewnie chętnie opowie :) zamiast siedzieć cicho lub próbować ośmieszyć kogoś kto próbuje z sensem pisać wg starej szkoły...

Nagle wychodzi  gość z raportem i mówi, że 10 stycznia o godzinie 13.00 zmarło 1,32% więcej ludzi na smog niż przed rokiem. Litości, skąd wiadomo czy to nie wynik synergii powyżej wymienionych?

Temat smogu jest rozległy to jest biznes, polityka, strategia energetyczna i bezpieczeństwo państwa, i wiele innych czynników. Polskiego węgla jest mało dla elektrowni wystarczy reszta i tak kupuje ruski czy ukraiński  nazywany polskim i teraz wystarczy zakazać palenia węglem ludziom, utrącić import ze wschodu i sprawa załatwiona, ruski nie zarabia my wykonujemy dyrektywy unijne, Mirek znajomy lobbysta posła zarabia na piecach a my mamy sukces propagandowy pod tytułem czyste powietrze.

Dlaczego nie uderzą w elektrownie jądrowe przecież zachód tonie w odpadach radioaktywnych, codziennie transporty jadą na wschód, kiedyś próbowali w telewizji o tym mówić ale pomysł szybko upadł i teraz cicho sza, smog jest najważniejszy. Sami w siebie nie będą walić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki badań zanieczyszczenia powietrza podczas sezonu grzewczego wykonanego przez Eko Patrol Głównego Instytutu Górnictwa.

Od 3 do 18 marca br. Główny Instytut Górnictwa we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w 8 miastach województwa realizował projekt mobilnego badania powietrza.
Należały do nich Buczkowice, Czeladź, Gorzyce, Kłobuck, Kroczyce, Pyskowice, Radlin oraz Skoczów.
O wyborze tych miejscowości reprezentujących subregiony zadecydował fakt, że nie przeprowadza się dla nich stacjonarnego monitoringu jakości powietrza
. ,,,,

Raport: (plik PDF do pobrania)
https://powietrze.slaskie.pl/download/content/833
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się przypominają laboratoria na studiach, kiedyś mieliśmy takie standardowe ćwiczenie pomiarowe wykonać, oczywiście opisać, teoria, wnioski itd. To było typowe ćwiczenie, każdy rocznik to robił. I te słowa prowadzącego wyniki mają być takie i takie inaczej jest źle :) Oczywiście wyniki i wnioski nam się zgadzały z "wytycznymi". Akurat zawsze mi sie przypomina ten epizod jak czytam o projekcie zleconym przez jakiś urząd. No bo kto to potem sprawdza a kto rozlicza skoro, nikt sie na tym nie zna oprócz "badaczy" a "wyniki się zgadzają" z "tym co widać" hyh :)

Cytat
Badanie pilotażowe należy traktować jako demonstracyjne. Nie może ono być podstawą do stwierdzenia stanu jakości powietrza na terenie miasta. Czeladź była najbardziej zurbanizowaną miejscowością spośród tych, w których prowadzono badania

Tija.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszne i bardzo patriotyczne posunięcie Głównego Instytutu Górnictwa. Przecież nie może się okazać, że Instytut nie potrafi się wykazać odpowiedzialnością społeczną i nie wykorzystać co do grosza przyznanego budżetu. Przypuszczam, że nie mylę się, że to stąd powstał górniczy EKO patrol w elektrycznym ekosamochodzie z ekodronem spełniający najwyższe standardy profesjonalne, merytoryczne, patriotyzmu, demonstracyjne i wszelkie inne. Ku chwale Górnictwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Koledzy. Wyobraźmy sobie, że mamy zimno w swoim domu. I co dokupienie 20 termometrów i podłączenie ich do internetu, gps i co tam jeszcze sprawi, że będzie nam cieplej ? Podobnie z wydawaniem publicznych pieniędzy na monitoring powietrza... I wiele razy pisałem, niech mądrale z instytutów i politechnik zrobią tani, czysty i oszczędny kocioł dla Kowalskiego a nie przejadają nasze podatki na dreptanie w miejscu i biadolenie jak jest źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SONY23 te "termometry" jak to nazwales i inne bajery nie ogrzeja domu ale podpowiedza co mozesz zmienic/poprawic aby tego wegla/peletu/gazu/pradu zuzywac mniej.

Wszystkie te czujniki nie zmniejszaja pylu ale daja odpowiedz jakie jest jego stezenie. Wiec nie jest to tak ze nie sa potrzebne. Szkoda tylko ze przy tym znajdzie sie zawsze ktos kto widzi w tym biznes i latwe pieniadze.

A moze by tak te "madrale" jak to nazwales nie robili kotlow tylko Polskie panele pv, solary, pompy ciepla, elektrownie wiatrowe, wodne... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był to jakiś świeży problem, to zgoda. Ale temat zarówno w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń jak i do do zanieczyszczenia powietrza jest znany i przebadany już od dawna i trzeba tylko zastosować odpowiednie środki zaradcze, które też już są dawno znane. Ale u nas każda gmina chce na własną rękę odkrywać koło na nowo i topić w to kupę naszej kasy zamiast podejmować rzeczywiste działania naprawcze. Laikom z samorządów mogę się nie dziwić, chociaż nie wierzę aż w taką naiwność ale gościom z tytuałami naukowymi przed nazwiskiem nie odpuszczę. Pasożyty i szkodniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SONY23 napisał:

I wiele razy pisałem, niech mądrale z instytutów i politechnik zrobią tani, czysty i oszczędny kocioł dla Kowalskiego a nie przejadają nasze podatki na dreptanie w miejscu i biadolenie jak jest źle...

Tani, czysty, oszczędny i samoczyszczący się oraz samoładujący się ekokocioł zgodny z wymogami ekodesignu na ekowęgiel produkcji polskiego ekogórnictwa. Z ekomodulacją palnika i autodopasowaniem parametrów spalania do węgla. Włączany jesienią i samowystarczalny do wyłączęnia na wiosnę - taki ma być ;)

 

Tylko, że nawet jeżeli taki kocioł ekowęglowy powstanie to smogu nie zlikwiduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel - nie, ale jego spalanie w gospodarstwach domowych - tak ;) I nie tylko jego przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CO ZROBICIE Z POPIOŁEM??

ekologia.png.955c1bc5330d27d6651c17a5eb722c53.png

źródło: DEMOTYWATORY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.