Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SONY23 napisał:

Głośniej krzyczcie "smog", to będzie jeszcze drożej...

 

Godzinę temu, def napisał:

Ekologia rządzi się tymi samymi prawami co polityka, a ta nie uwzględnia interesu mas. Przebudzenia wymagają nie masy a elita

No Panowie, bardzo mnie cieszy, że coraz więcej ludzi rozumie temat albo ci co rozumieją zaczynają tutaj pisać. I to jest cel tego wątku.

1 godzinę temu, Fozgas napisał:

Obudzono nas i rozpoczyna się „przeciąganie liny”...

Elyty się obudziły jak przyszedł termin i naliczono kary ot cała tajemnica smogu, ile razy jeszcze trzeba to napisać. Nie ważne kto jest akurat u władzy, natomiast ten kto jest na tego bęc, peszek.

Jak napisano wyżej podniesienie cen energii to konsekwencja opłat na wirtualny, ekologiczny CO2. Czyli taka ekologia, że zamiast grzać ekologicznym prądem ten będzie jeszcze droższy i jeszcze więcej węgla zostanie spalone ot Brukselski wynalazek. Podatki ekologiczne to jedna z przyczyn rozruchów we Francji, to ta sama klika, która chce finansować ekologie za pieniądze obywateli i to zazwyczaj tych mało zamożnych to wynika bezpośrednio z matematyki i ekonomii, im mniej zarabiasz tym procentowo więcej wydajesz na podstawowe utrzymanie oraz co ciekawe na państwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, miki1212 napisał:

Podatki ekologiczne to jedna z przyczyn rozruchów we Francji, to ta sama klika, która chce finansować ekologie za pieniądze obywateli i to zazwyczaj tych mało zamożnych to wynika bezpośrednio z matematyki i ekonomii, im mniej zarabiasz tym procentowo więcej wydajesz na podstawowe utrzymanie oraz co ciekawe na państwo.

Rozwiązanie problemów rozruchów jest francuskie i bardzo proste: nie stać Francuzów na ropę do aut? To niech jeżdżą elektrykami! ;)

Wy może tego nie dożyjecie, ale kontynuując Waszą politykę środowiskową nam, młodszym, za 2-3 dekady urządzicie prawdziwe piekło na Ziemi. I co gorsze może to być piekło nieodwracalne przez setki lat. Kraść bez umiaru i żyć jak szlachta bez opamiętania w czasie kadencji, a cały syf i konsekwencje tego zrzucić na następców. Niech żyje bal homo sovieticus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Jakie to szczęście, że młode pokolenie to ludzie Twojego pokroju... Jak tylko zrobi się cieplej zakładaj ogniwa na dach, jakiś mały wiatraczek i koniecznie samochód elektryczny. A jeszcze lepiej dwa. Jednym będzisz jeździł a drugi będzie się ładował z własnej zielonej elektrowni. Potem może jakaś pomka ciepła, żeby nie psuć powietrza i do przodu. Tylko pamiętaj, żeby wszystko było za własną kasę ( może być kredyt). Państwo mamy wolne, demokratyczne. Nikt  Ci tego nie zabrania. Młody, wyształcony jesteś, to może zdążysz za własnego życia spłacić. Na wczasy tylko własnym ekologicznym autkiem albo rowerem. Broń boże samolotem... Satysfakcja gwarantowana i dzieciom zostawisz lepsze środwisko. Wszyscy trzymamy kciuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, form napisał:

Rozwiązanie problemów rozruchów jest francuskie i bardzo proste: nie stać Francuzów na ropę do aut? To niech jeżdżą elektrykami! ;)

Wy może tego nie dożyjecie, ale kontynuując Waszą politykę środowiskową nam, młodszym, za 2-3 dekady urządzicie prawdziwe piekło na Ziemi. I co gorsze może to być piekło nieodwracalne przez setki lat. Kraść bez umiaru i żyć jak szlachta bez opamiętania w czasie kadencji, a cały syf i konsekwencje tego zrzucić na następców. Niech żyje bal homo sovieticus.

Kolego jestem mlodszy niz ci sie wydaje, podejrzewam, ze w twoim wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Def” dołączył...

Raduje mnie to, bo (sprzeciwiać się), dyskutować z autorem tematu jest trochę niezręcznie. Dla mnie każdy „samorodek”, w kwestii pojmowania wolności obywatelskich jest jak odkrycie.
Natomiast w pomysły pana „Def” będę walił jak w bęben.
Szanowny pan chyba ze sentymentem wspomina organizacje opozycyjne. Wręcz podaje za wzór. Komu?
Nastały czasy takie, że niektórzy zaklejają kamerki w swoich własnych laptopach a panu hulają w głowie pomysły na tworzenie organizacji? Dziś nawet pana myśli nie są intymne :).

A tak przy okazji... Widział pan ostanie „transfery”? Jeśli nie, to wyślę wiadomość…
Obecnie to może szanowny pan co najwyżej otworzyć biuro, w którym będzie organizował profesjonalne kampanie... coś w rodzaju: „Chcesz wygrać…, wstąp do nas. Skuteczność gwarantowana na poziomie 96%”

Z ekologią jest tak jak pan opisuje (zgadzam się). Nie znaczy jednak, że nie ma tu miejsca dla indywidualnej działalności w tej kwestii. Każdy z nas wywiera wpływ na innych (pozytywny lub negatywny). Jeśli w całej wsi będzie pan jedynym, który dba o środowisko naturalne, to jest szansa, iż ktoś zacznie postępować podobnie. W przeciwnym wypadku szanse takie spadną do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po raz kolejny przekonałem się, że świat staje na głowie a tzw. ekologom kompletnie odbija przysłowiowa palma...

   https://wiadomosci.onet.pl/swiat/lasy-ratowac-klimat-plona-wyrzucaja-do-atmosfery-wiecej-co2/kgyg7es.amp

Wygląda na to, że trzeba wyciąć lasy a na ich miejsce postawić fermy fotoogniw z wiatrakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As every past generation has had to disenthrall itself from an inheritance of truisms and stereotypes, so in our own time we must move on from the reassuring repetition of stale phrases to a new, difficult, but essential confrontation with reality.

For the great enemy of truth is very often not the lie--deliberate, contrived and dishonest--but the myth--persistent, persuasive, and unrealistic. Too often we hold fast to the cliches of our forebears. We subject all facts to a prefabricated set of interpretations. We enjoy the comfort of opinion without the discomfort of thought.

https://www.jfklibrary.org/about-us/about-the-jfk-library/kennedy-library-fast-facts/rededication-film-quote

My Polacy za utrzymywanie mitu "czarnego złota" przeszłej generacji płacimy co roku miliardami złotych, około 45 tysiącami przedwczesnych zgonów Polaków co roku, milionami chorób, zanieczyszczonym środowiskiem.

Najwyżsi członkowie partii rządzącej, bazując na mechanizmie 'cyfrowego wirusa', przedstawiają narrację, że jest to tylko 'problem teoretyczny'. Narrację, która jest wygodna dla rządu, wygodna dla wielu w społeczeństwie, i którą obrazuje ten nasz temat. 

https://yourstory.com/2017/04/the-fake-news-problem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu się uśmiałem, w tęczowych wiadomościach oczywiście ogłosili, że szczyt klimatyczny w Katowicach to porażka bo mamy węgla na kolejne 200 lat i chcemy być niezależni energetycznie, działanie telewizji ewidentnie skierowane przeciwko obywatelom naszego kraju przeciwko nam ale to nic,

wesoło się zrobiło jak te oszołomy ekologiczne zaczęły straszyć, że mamy jeszcze 12 lat a potem katastrofa się stanie, koniec świata HAHAHAHA. Posuwają się już do straszenia ludzi widać nagonka na węgiel w telewizji nie daje pożądanych efektów.

Pytam się gdzie ci ekologiczni terroryści byli jak robiono próby atomowe na oceanach, tutaj filmik, który pokazuje daty i ilość prób wybuchów atomowych od 1945 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że takie straszenie działa... Już nawet rządzący powtarzają o 50 tyś. przedwczesnych zgonów w kraju rocznie. To jakim cudem średnia długość życia wzrasta i trzeba podnosić wiek emerytalny ? Ale grunt, że sobie pogadali i uzgodnili, że za rok spotkają się znowu... Szkoda tylko, że prawdziwa zima trochę się spóźniła i nie zobaczyli jak to u nas wygląda i na ile zielone technologie w tym czasie u nas się sprawdzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeludnienie jest podobno, ci ludzie głośno mówią o zredukowaniu ludzkości do 1 miliarda w hameryce nawet sobie na skale wyryli dla potomności zalecenia nie przekraczania populacji powyżej jednego miliarda, co się szykuje nie wiadomo.

Też się zastanawiam jak ekolodzy chcą ogrzać kraj gdzie zima trwa 6 miesięcy z okładem, nie posiadający innych energetycznych zasobów prócz węgla i z przeciętnym dochodem na głowę niższym niż na zachodzie. Myślę, że ilość zgonów z zimna będzie dużo większa niż teoretyczne, niepotwierdzone 50 tysięcy ze smogu. Niech dadzą wybór ludziom chcecie zamarznąć czy żyć ze smogiem jak do teraz. Może podadzą ilu ludzi umiera z zimna każdej zimy ale nie tylko tych bezdomnych, ilość pewnie zdziwiła by wielu i skończyli by ściemniać o smogu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przykład dyskusji mamy obecnie na twitterze. Sześcio-, siedmio-, a nawet ośmiokrotnie przekroczone są dopuszczalne stężenia pyłów PM10 w całym województwie małopolskim. Przed południem smog spowijał także całe Podhale. Stan powietrza na swoim profilu na Twitterze skomentowała Justyna Kowalczyk.

Cytat

"W Zakopanem i okolicznych wioskach można siekierę w powietrzu zawiesić☹ Szok oddechowy po 8tyg w różnych częściach Europy(od Laponii, po Alpy, przez słowackie Tatry). Bez populizmu i bezkompromisowo trzeba tu działać..."

 

Oczywiście zaraz pojawiły się komentarze, że smogu nie ma, że to takie tam babskie blablablanie...

 

Cytat

W pana w Starym Bystrym też masakra. Jak ludzie zaczną umierać na raka płuc, jak będą mieli napady astmy, to może ci do pana podobni (i pan) przestaniecie blablować

 

Że ludzie 50 lat palą w piecach i smogu nigdy nie widzieli, że smog to wymysł lewaków i że Justyna sieje antypolską propagandę...

 

Cytat

Nie było mnie pół wieku temu na świcie.Wczoraj za to byłam po drugiej stronie Tatr.Truj się pan dalej, na zdrowie. W tych"Niemcach" jakoś nie ma w wioskach takiego problemu-też tam często jeżdżę. Trochę widziałam i poddychalam☺Ot, taka propaganda!

https://twitter.com/juicekowalczyk

 

Swoją drogą pierwszy raz smog i zanieczyszczenie powietrza w PL uderzyło mnie po powrocie z "strefy szariatu". Po dotarciu na miejsce idę się rozejrzeć i choć jest mróz to powietrze krystalicznie czyste i jakieś inne. Wzrok jakby mi się polepszył, bo widzę wszystko dużo wyraźniej i dalej ;) Pierwsze co uderza w panoramie "strefy szariatu" to brak unoszących się dymów. Wygląda to jakby miasteczko było opuszczone. U nas wiadomo - unoszace się słupy i opadające kłęby dymów, czyli ludzie są w domach, jest cywilizacja. Tam na kominach domów czapy śniegu, jakby dawno temu wszyscy odjechali. Na ulicach, trudno jest mi to oszacować, 25-50% to samochody elektryczne, głównie Tesle i Leafy. Najlepsze jednak było za kilkanaście dni po powrocie do domu. Wysiadam w Pyrzowicach - o rany, ale tutaj śmierdzi. Wracam do siebie, wysiadam z samochodu i idę na ogląd domu z zewnątrz - smród z unoszącej się zawiesiny gryzie układ oddechowy i szybko wgania do środka. Zastanawiam się co tu tak cały czas śmierdzi.... A to Polska właśnie :)

Już wiem dlaczego członkowie partii rządzącej tak bardzo przestrzegają przed strefami szariatu, tak do nich zniechęcają i wręcz zohydzają ;) Najlepiej jak Polak dużo w kotłowni siedzi, wtedy się hartuje - smrodu nie czuje, syfu w powietrzu nie widzi ;) I się dziwi, że "gdzie jaki smog paaanie"... Widzisz Justyno, gdybyś, zamiast jeździć po Europie, siedziała w kotłowni to byś szoku oddechowego nie miała ;) Ech, wy młodzi, szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony, trzymaj za mnie kciuki przy rozpatrywaniu mojego wniosku o fotowoltaikę i pompkę ciepła to elektryka zaraz sam sobie kupię, żeby jeździć czysto, bez trucia powietrza spalinami, i co lepsze to jeździć za darmo (!) na nadmiarze prądu z moich ogniw :) Zgadzam się z samborem - profilaktyka zdrowotna nerek to podstawa! Czego sobie i wszystkim na święta życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, form napisał:

żeby jeździć czysto, bez trucia powietrza spalinami, i co lepsze to jeździć za darmo

Nie za darmo, nie ma darmowych obiadów, po prostu zatrujesz środowisko tylko w Chinach nie u nas ale nie martw się i tak to wróci z powrotem, prąd, który użyjesz też będzie pochodził z węgla, większość rzeczy, które masz w domu są z ropy i zatruły środowisko podczas wytwarzania, będą też zalegać w środowisku kolejne 1000 lat.

Jedyne co robisz to przesuwasz dym ze swojego komina do tego kilka kilometrów dalej, czujesz się trochę lepiej bo upchałeś swój smród za granicą posesji no ale on nadal istnieje. Masa pozornych ruchów, które ograniczają wolność i uzależniają jeszcze bardziej i dużo kosztują. Nie ma obecnie na Ziemi czystej energii.

Po drugie nie wierze, że ludzie mimo hałasu dalej kopcą jak kiedyś u mnie na wiosce może ze 3 kominy kopcą jak kiedyś reszta pali ale dym słaby więc w tych górach to albo ociężali mieszkają albo coś nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
19 minut temu, SONY23 napisał:

Hipokryta. Sam palisz węglem a rozrywasz szaty i szlochasz nad losem trutych smogiem dzieci... Może sprzedaj nerkę i kup sobie teslę, zawasze będzie trochę czyściej...

No ino wyprodukowanie tej tesli i eksploatacja to tak jak by używanie 10-ciu benzynowych samochodów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, form napisał:

Sony, trzymaj za mnie kciuki przy rozpatrywaniu mojego wniosku o fotowoltaikę i pompkę ciepła to elektryka zaraz sam sobie kupię, żeby jeździć czysto, bez trucia powietrza spalinami, i co lepsze to jeździć za darmo (!) na nadmiarze prądu z moich ogniw :) Zgadzam się z samborem - profilaktyka zdrowotna nerek to podstawa! Czego sobie i wszystkim na święta życzę :)

  I znowu wszystko sprowadza się do kasy... Zabrać jednym, żeby dać innym czyli polityka... Reszta to tylko mydlenie oczu. Kiedyś przyjdzie pewnie czas na żółte kamizeliki u nas. Ci z których kasę się zdziera w końcu nie wytrzymają, tylko że będą okładać się z policją a nie z tymi, do których ta kasa faktycznie trafiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem, kupowanie sobie drogich zabawek za cudze pieniądze pod idiotycznym pretekstem. Aż dziw bierze, że w 21 wieku ludzie nadal dają się podpuszczać. I co gorsza wykorzystuje się tutaj ogólnie dobre idee i w dodatku kobiety, które wiadomo, że są statystycznie mniej rozwinięte technicznie od mężczyzn i nie rozumieją wielu rzeczy, przykre.

Tylko Europe się tak dusi ekologicznie reszta świata ma to gdzieś amerykany na przykład dla zabawy przerabiają diesle żeby kopciły gorzej niż nasze śmieciuchy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 10:02, Fozgas napisał:

osoby na stanowiska decyzyjne

Mi w tesli podoba się auto pilot pomimo że tesla zaleca trzymać ręce na kierownicy nie wszyscy się stosują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj przecież wyłączyłeś lokalizację w laptopie i kamerę masz zalepioną taśmą izolacyjną żeby MS cię nie śledził. A tu co oddajesz życie w ręce "omylnych" maszyn Elona Muska  .

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako dziecko programowałem w basic'u, kiedyś zepsuł mi się magnetofon więc wklepałem sobie gierkę z palca coś w rodzaju Arkanoid, chyba z pół dnia to zajęło i modliłem się żeby prądu nie wyłączyli :) Wierzcie mi, nigdy do końca nie wierze w oprogramowanie, odkąd wpuścili ogólnie mówiąc komputery do powszechnego użytku nie wiem dlaczego cała masa ludzka wierzy w jej bezpieczeństwo i nieomylność.  A to przecież zwykła automatyzacja nic inteligentnego w tym nie ma po prostu jeśli zaistnieje warunek X wtedy wykonaj Y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.