Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki1212
2 godziny temu, esselite napisał:


 

 


Co masz na myśli piszac transport prywatny? Polska to jeden z krajów w którym jest najbardziej rozwinięty transport samochodowy ,a tiry nie jeżdżą na LPG.

Nie wiesz co to jest transport prywatny? To taki nie służący do prowadzenia DG skoro takie rzeczy muszę tłumaczyć to chyba nie pogadamy. A TIRy po naszemu ciągniki siodłowe jeżdżą jak najbardziej na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
5 godzin temu, heso napisał:

Też nie nadążam. Kłamią czy nie?

Sprawa właściwie jest prosta- jeśli ogłosiliby, że dymy zagrażają zdrowiu (i życiu), byłaby podstawa do odszkodowań. Przecież nie chcą płacić, więc wygodniej jest wydać

komunikat, że nieszkodliwe.

Ale chyba im NIE WIERZYSZ ?

A skąd takie teorie spiskowe , może płaska ziemia, wysadzanie WTC i marsjanie od razu? :)

Sugerujesz, że państwowa służba kłamie to może jednak wymiana kotłów, przymusowe szczepienia itd. to jednak trochę bardziej biznes niż realne zagrożenia...

Może czujniki mieli za rzadko stąd takie biedne wyniki hehe z tego "pożaru"... Niestety potwierdza się to co pisałem kilka stron wcześniej o takich badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, wcale smogu nie ma. Tylko jak kiedyś wychodziłem  z żoną wieczorami na spacery zimowe, to teraz po godz. 18 nie można domu wywietrzyc, bo wpada taki syf że człowiek oddychać nie może. Te łuny unoszące się nad miastami to fatamorgana? Naprawdę to pierwszy i ostatni mój wpis w tym temacie bo z takimi głupotami ciężko dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Zanieczyszczenie powietrza jest i to nie ulega wątpliwości...... a jak kolega chodził kiedyś na spacery to domów nie ogrzewali? wszyscy gaz mieli założony.

Sorki ale napiszę ...urodziłem się i mieszkałem do 90lat w Warszawie .... i dym jesienią i zimą był, i jest , większość domów w dużych miastach montuje kotły gazowe, wiadomo nie wszystkie, również większość domów starszych ma pozakładany gaz.. wiadomo nie wszystkie, miasta się rozbudowują, fakt i w każdym jest montowany kocioł kopciuch??? 2/3 nowych budynków w miastach ma założony gaz......

Smog smog smog... a jak w większe zimy w latach 70,80,90, po kilkaset autobusów w kliku warszawskich zajezdniach chodziło całymi nocami przez parę tygodni bo rano kierowcy nie uruchomiliby ich, bo nie było zimowej ropy i akumulatorów nowych do autobusów to co? świeże powietrze puszczały Ikarusy i Berliety z rur? Ludzie opanujcie się..... zajezdnia Ostrobramska a wokoło kilkunastopiętrowe bloki .... to co oni wdychali? zefirek? Gdzie był wtedy jakiś tam smog...niemiecki ekolog, stuhr, czy inny dziad krzyczący że nie można oddychać.....

Przepraszam ale troszkę się uniosłem a gniewanie się na innych za ich wypowiedzi jest raczej dziecinadą a nie merytoryką.

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nikt nie pamieta smogu z poprzednich kilkudziesieciu lat....teraz wsszyscy sie dowiaduja ze jest jak telewizja zaczyna piep....farmazony...a potem odrazu reklama maseczek,kremow i innego gó...na na smog.

Szkoda ze nie krzyczy ile w jedzeniu jest sztucznosci od ktorych nasze spoleczenstwo "puchnie"...wazne czym oddychasz a nie co jesz.

Smog byl-jest i bedzie....Polska jest jescze z 50 lat do tylu aby poradzic sobie ze smogiem.

Gaz jest eko...to dlaczego samochody z lpg nie maja z tego tytułu dodatkowej znizki ...na parkingach ,przegladach ,Oc...itp

Bo kazdy ma w du...e smog....wazne ile sie na tym zarobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Panowie, zaczynamy się kręcić w kółko co jakiś czas ktoś wchodzi i pisze coś w podobnym stylu nie czytając wątku. Pewne rzeczy były już napisane.

Skoro takie Niemcy mają unię w poważaniu i budują na własną rękę gazociąg do ruskich to znaczy, że kolejne dekady będą czerpać energię z paliw kopalnych a te wiatraki i solarki to tylko zabawki i narzędzie do finansowego nękania słabszych państw.  Trudno sobie wyobrazić, że 30% swojego kraju pokryją wiatrakami bo gdzie tu ekologia i sens, słońca też za wiele nie mają. Elektrownie atomowe trują jeszcze gorzej niż węgiel bo zużyte paliwo nawet za 1000 lat będzie jeszcze truć a samo promieniowanie mniejsze lub większe robi nam zdjęcia RTG ciągle czego dowodzą mapki pokazane wcześniej.

Z naszego atutu czyli zasobów węgla zrobili wadę i powód do wstydu to ich sukces a nasza klęska. Stąd smog teraz mamy bo kary unia nakłada wcześniej też był ale kar nie było i było cicho nikt nie umierał na smog :) Dlatego my musimy nałożyć na Niemcy kary za promieniowanie gamma i zlikwidować ich elektrownie jądrowe jako nieekologiczne. Wymieniając równocześnie i powoli nasze kotły na 4 i 5 klasę.

Każdy już zapomniał skąd się wziął smog, z kar unijnych i dyrektyw to ten smog z telewizji bo ten nasz smog z kominów jest z nami od 100 lat.

A tutaj przykład jak ludzie w demokracji nie dają się okradać ekologom Zamieszki w Paryżu. Francja rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego  

Natomiast ja pokuszę się o komentarz w stylu naszych telewizji, gdyby takie zamieszki przeciwko ekologii były u nas :) "oto mamy do czynienia ze skrajnymi prawicowymi bojówkami, ci naziści i faszyści w zielonych kamizelkach w nacjonalistyczny sposób niszczą środowisko, sprzeciwiają się ekologii nie akceptują słusznych podatków chroniących środowisko, mówią, że smogu nie ma. To już wojna, te złe siły chcą wyjść z unii" hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabojady?... protestują?... stan wyjątkowy?.... w ostoi demokracji?.... wojsko na ulicach?...... No co Wy Panowie ..... jakie informacje wy oglądacie?......A u Niemców jeszcze cicho.... bo za zachodnią granicą mamy demokrację.......CENZURAlną.... A u nas smog...... Oojoj zapomniałem ...i Rysiu Madera :))

Pozdrawia rozgłośnia cenzuralna....YARO :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

I te lakoniczne wiadomości dzisiaj w TV skrajne ugrupowania prawicowe ale też lewicowe (co za niespodzianka) są odpowiedzialne za demolkę heheh ani słowa o zwykłych obywatelach no i broń Boże nikt ich nie nazywał nazistami tak jak nas się nazywa olewając naszą historię bo jak było z nazistami we Francji i transportami do niemieckich obozów to wszyscy wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Dziś populistyczna lewicowa stacja znowu robiła nagonkę na węgiel. Tylko jakoś nie mówią, że jeśli zamkniemy kopalnie i elektrownie to wylądujemy w średniowieczu bo nie mamy ani jednego reaktora jądrowego (oprócz naukowych). Ile wtedy będzie kosztował prąd a ile ogrzewanie, o ile wzrosną koszty życia?

Na prawdę jest konieczna nowa ustawa medialna i przejęcie rynku medialnego tak żeby zagraniczne media nie robiły u nas zadymy.

A najbardziej podobał mi się ten murzyn co z nim wywiad robili, czuje pan smog w powietrzu a on tak bardzo u mnie jest czysto bo pochodzę z małej ciepłej wysepki daleko stąd, nosz mać jakby u nas średnia temperatura w zimę wynosiła 15 stopni i mieszkali byśmy w szałasach a poziom gospodarczy na poziomie Samoa to też nie mielibyśmy problemu z zanieczyszczeniami. Rzetelność dziennikarska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na taką ustawę. Już kilka razy rząd się ugiął i mogę dać rękę uciąć, że w dzień po podpisaniu powstanie taki krzyk i naciski z zagranicy, że to co widzieliśmy do tej pory to były żarty. Niestety ale dalej nie jesteśmy suwerennym państwem i można z nami robić co się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej tego wszystkiego nie rozumiem. Jeśli jest ten cały smog i spowodowany jest on w większości przez węgiel to dlaczego ciągle go wydobywamy, dajemy kupę kasy na wynagrodzenia, dopłaty do utrzymania kopalń, 13-tki, 14-tki ?

Przecież jest to wielkie koło, to My płacimy więcej za węgiel i każą kupować nam nowe kotły które spalają ten najdroższy węgiel, a kopalnie dalej są mało rentowne i musimy dopłacać by je utrzymać, w dodatku Państwo dopłaca do wymiany kotłów. O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz artykuł, który chyba tylko dzięki mylącemu tytułowi opublikował niemiecki portal https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy-zamykaja-ostatnia-kopalnie-przez-lata,89,0,2423129.html . Smog to świetny pretekst do załatwiania swoich interesów i nacisków na słabsze państwa. Już wiele razy pisałem o absurdzie, który wszystko wyjaśnia. Klimat się ociepla a mimo to koszty ogrzewania tylko rosną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Kilku ludzi tutaj już pisało, że to wojna ekonomiczna a nie żadna ekologia.

Ekologia to biznes ja bym powiedział nawet, że to terroryzm ekonomiczny.

Cytat

Ekonomiczny Ten typ terroryzmu to szantażowanie danej grupy społecznej poprzez restrykcje finansowe, kontrybucje, lichwę lub wszelakie należności materialne.

Natomiast ekologia z ochroną środowiska nie ma nic wspólnego. Niestety przy użyciu telewizji bardzo sprytnie podmieniono pojęcia - terroryzm ekonomiczny zamieniono na ekologię a ekologią zastąpiono ochronę środowiska. Bardzo łatwo poszło wykorzystując językowe kompleksy Polaków w stosunku do zachodu. O tych kompleksach pisał już dawno nasz poeta "Polacy nie gęsi..."

Tak samo z innymi pojęciami, tolerancja zamieniła się na tolerowanie zboczeń od normy w sensie czegoś pozytywnego zamiast ogólnej tolerancji, ksenofobia zamiast swojego pierwotnego niezbyt negatywnego wydźwięku w pewnych dawkach nawet zdrowa i pożądana teraz jest ścigana  jako wróg ideologiczny, patriotyzm jest kojarzony z faszyzmem ale to tylko u nas w kraju kolonialnym i zależnym w innych krajach Europy nie jest to tak widoczne no bo trudno żeby kraje dominujące niszczyły swój patriotyzm czy nacjonalizm nie po to prowadzą wojnę ekonomiczną. I po to im właśnie zagraniczne media w Polsce w głównym nurcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest dużo racji w tym co napisano; 10 stron różnych opinii, spostrzeżeń itp.
Można jednak odnieść wrażenie, że jest to zrzędzenie. Narzekanie nad losem biednego, którego wcisnął w kąt bogaty. Tym razem „gospodarką ekologiczną”.
Zastanówmy się może dlaczego tak jest? Czemuż to my nie nakreślamy kierunku?Czemuż to musimy utożsamiać się z losem poszkodowanych?
Odpowiem:
Tak krytykowani sąsiedzi mają za gospodarza fizyka, osobę, która rozumie świat nauki. Nie wygłasza peror, lecz krok po kroku realizuje wyznaczone cele. Dziś nasi zachodni sąsiedzi są „inkubatorem start-upów”. Na północy, zachodzie i południu wyprzedają nas o lata; są zamożniejsi, bo mają mniej ostentacyjne przeżycia duchowe. Myśląc o niebie, chodzą po ziemi, a to zmienia wszystko…

Dla przypomnienia, stary artykuł na poruszany tu temat:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1542861,1,niemcy-stawiaja-swiat-na-glowie-rezygnuja-z-atomu-wegla-gazu-i-ropy.read

Jeśli ktoś się dobrze nad tym zastanowi to zauważy, iż gra toczy się na zupełnie innym poziomie, stąd nasze lęki... nie rozumiemy świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wunderbar...

Świetny artykuł... Gdyby jeszcze niemcy robili zawsze tak pięknie jak mówią. Póki co, to wycinają lasy pod kopalnie węgla brunatnego i ciągną rurę na gaz od wujka Putina no i zamykają ale nie wygaszają swoje kopalnie węglowe, bo taniej sprowadzą węgiel z Chin i Rosji...  Całe szczęście, że ich lokaje już u nas nie mają aż takiej władzy jak wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak… :)

Jesteśmy takimi „południowcami północy” :)
Bardzo szybko zapalamy się do bijatyki. Nie uznajemy sporu… albo klaszczesz z nami, albo won z gospody. Bo my przypomnimy ci zaraz kim ty jesteś, sługusie jeden…

Gdy poruszamy temat gospodarki zasobami i efektami ubocznymi, które się z tym wiążą, to warto wspomnieć na tą oto historię:

Przybyli na naszą świętą ziemię kiedyś Mennonici. I wobec powyższego można chyba założyć, iż dopóki odwracali świat do góry nogami osuszając nieprzyjazny teren to wszystkim podobała się ich codzienna harówka. Ale gdyby tylko któryś z nich poszedł „na miasto” to od byle chłopa z zaczerwienionym od samogonu nosem, usłyszałby kim jest, komu służy, a kim nie jest i kim nigdy nie będzie. Każdy wieśniak, którego chałupa podpierana była patykami, by jej wiatr zachodni nie zdmuchnął na wiosnę, potrafił wykrzyczeć takiemu w twarz niejedno „miłe” słowo.    

A co do prawdomówności… no cóż, nikt nie może się równać :)
Przeżegnać się ze trzy razy, zaklinać na wszystkie świętości a przy tym skłamać, to istne rzemiosło.

Powracając do sedna. Napisałem wcześniej, że to jest gra. Żeby w nią grać, trzeba ją rozumieć  a nie się obrażać. Rura z gazem, którą poprowadzono na około może jeszcze niejednemu z nas dostarczać paliwo do kuchenek i kotłów CO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z trzy strony pięknych haseł napisać ale co z tego. Twarde fakty mówią, że nasi sąsiedzi twardo stąpają po ziemi i wcale nie odcinają się od konwencjonalnych źródeł energii i tyle.  Nikomu nie zabraniam inwestowania w fotowoltaikę, elektrownie wodne, ale już wiatraka obok swojej działki nie chcę mieć i założę się, że żaden "ekolog" też. Nie jestem przeciwnikiem nowych technologii. Jak są dobre i ekonomicznie uzasadnione, to jak już kiedyś pisałem, wcześniej czy później ludzie się do nich przekonają. Ale uszczęśliwianie nas na siłę i za grubo przesadzone pieniądze, to już niekoniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.thumb.jpg.7eadd40fe1424473fd5320a2026aacba.jpg19.thumb.jpg.cb1ea768561e5939ba7ad64b8555d276.jpg

 

Koło Rybnika najlepiej widać o której ludzie wracają do domu i zaczynają palić w piecach. Specjalnie ta lokalizacja bo są tam dwie państwowe stacje monitorowania i czujniki airly w pobliżu nich. Jakichś wielkich różnic w podawanych danych między nimi nie ma. 

Nawet w moim małym miasteczku gdzie czujniki świecą się aktualnie na żółto okna na noc nie rozszczelnię, bo czuć czym sąsiedzi palą. Współczuć tym którzy mają automatyczne nawiewniki w oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Nikt nie bierze pod uwagę, że takie kraje jak Niemcy wypalili już swój węgiel i się dorobili na tym, natomiast my w wyniku wojny wywołanej przez Niemcy (głównie ale bierność aliantów też się przyczyniła do wybuchu wojny) nie dosyć, że straciliśmy potencjał i ludzi (o terenach nie wspomnę) to jeszcze przez ostatnie pół wieku ćwiczyliśmy dzieła Lenina zamiast się rozwijać i budować elektrownie atomowe, wszystko na co nam pozwolono to węgiel. Samochodów zero, technologii zero, kołchozy i węgiel oraz mięso armatnie i poligon atomowy w przypadku wojny.

Skoro tak to dlaczego jedno pokolenie ma nadrabiać 50 lat zacofania, może ja nie mam ochoty budować po raz dziesiąty kraj po własnym trupie żeby potem przyszedł kolejny Adolf czy Józef i wszystko zrównał (o złodziejach nie wspomnę) a czasy mamy ciekawe. Może  ja chce sobie żyć spokojnie i wcale nie mam ambicji  na potęgę ekologiczną, od dziecka żyje na śląsku a tutaj nigdy nie było czysto. Będzie mnie stać, będą odpowiednie technologie to sobie je kupie. Jeszcze dużo ton węgla zostanie spalone zanim dorównamy do naszego zaborcy z zachodu.

Dlaczego u nas nie ma rozwoju? Bo państwo blokuje, brak wolnego rynku, brak własności prywatnej i wolności osobistej. Jak ktoś coś umie to ucieka do normalnego kraju. Mamy za to zrównoważony rozwój czyli uwalenie najbardziej kreatywnych żeby dać tym mniej kreatywnym skądś to znamy? No przecież, wcześniej pisałem o dziełach Lenina :) Prawo mamy z lat 50tych, 60 tych i tyle służb albo i więcej co za sowietów ale to już inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SONY23 napisał:

 Twarde fakty mówią, że nasi sąsiedzi twardo stąpają po ziemi...

Czy stąpają twardo po ziemi czy też miękko, niczym po kłosach, nie jest tak istotne. Ważne że po niej chodzą; nie „lewitują” wśród projektów nierealnych.

Powyższe mapki przedstawiają nam problem, który należałoby rozwiązać.
Nie nakazują nam w bezmyślny sposób dewastować szybów zamykanych kopalń.
Nie mówią o tym, by likwidować te, które są najnowocześniejsze.

Chodzi o prostą rzecz. Zadbać, by zmiany nie musiały wiązać się z brakiem stabilizacji życiowej.
My, poruszając zaproponowany tutaj temat nie mamy wystarczającej wiedzy, by stwierdzić, że wszystkie możliwości ku temu się wyczerpały. Dryfujemy więc…
Zaczynamy wypatrywać wrogów. W końcu znajdziemy ich na klatce schodowej…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.