Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieplenie stalowej bramy garażowej


Ksieciunio

Rekomendowane odpowiedzi

W garażu wymieniam brame drewnianą na stalową. Z racji tego, że szkoda mi grubych pieniędzy na gotowe bramy segmentowe i czasu na modernizacje obecnego prześwitu postanowiłem z pomoca kolegi zrobić nowa brame do garażu.

Brama będzie dwuskrzydłowa, rama z profila.30x30 i pokryta gładka blachą grafitowa. Wymiary całości: szer 2400, wys.2000.

Od strony garażu wypadało by ocieplić taka brame, jak to zrobić i czym ? Sam myślałem o styropianie 50mm ale nie mam pojęcia czym przymocować go do w/w blachy.

Ktoś ma.pomysły jak to zrobić ew.użyć czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie mocuj styropianu bo narobisz sobie biedy , bedzie się skraplać między nimi i gnić , wskakuj do auta i jedź do lerua-merlę czy jak to się nazywa i kup sobie dwie tuby środka o nazwie POLYNOR  to jest taka pianka podobna do montazowej ale inna typowo do dociepleń jest do niej specjalny dinks co rozpyla na płasko , sypniesz na te twoje drzwi i w batolach po garażu bedziesz majstrował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smok napisał:

A nie lepij kupic gotową płyte warstwową.

Nie podoba mi się taka płyta, ma to też w jakimś stopniu ładnie wyglądać.

POLYNOR

Cytat

Wydajność jednej puszki to: 1,2m2 przy warstwie gr. 5cm. 

Dla porównania 5cm warstwy POLYNOR odpowiada 15cm warstwie ocieplenia z wełny mineralnej oraza 13cm warstwie Styropianu EPS. 

Faktycznie może być fajne, poważnie nad tym muszę się zastanowić.

 

2 godziny temu, berthold61 napisał:

batolach

Co to jest ? Tego to nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ksieciunio napisał:

Faktycznie może być fajne, poważnie nad tym muszę się zastanowić.

Nie wierz w marketingowy cud-5cm pianki=13cm styropianu eps,jasne.

Polynor ma lambdę 0.033

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiałów sporo i jest z czego wybierać, np. przykleić na piance styrodur czy płyty PIR .

Potem możesz od środka zatrzeć klejem i pomalować albo obić blachą czy nawet zostawić na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polynor to lipa lepiej wygląda DenBraven, porównywałem to DenBraven ma bardziej jednolitą strukturę i jest twardzszy. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
5 godzin temu, Ksieciunio napisał:

Nie podoba mi się taka płyta, ma to też w jakimś stopniu ładnie wyglądać.

POLYNOR

Faktycznie może być fajne, poważnie nad tym muszę się zastanowić.

 

Co to jest ? Tego to nie rozumiem.

Batole lub badole to wyrażenie po Śląsku majtek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pistolet bodajże 8008 maxi 65+, używałem też z Leroja "Remont" też nie najgorszy choć wydajność niższa ale cena również, a dyszę Polynora gdzieś powinienem mieć...

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda z dyszą piana Polynor

Trzeba też trochę wprawy, ja ocieplałem 2 m rury fi 200 mm  IMG_20180828_205111.thumb.jpg.dd72c1e766a589f074ae9a51f8d99e1d.jpg nie ma rewelacji.

Powodzenia Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, już wiem jak to zrobię. Kupię piane polecana przez reded i na to nakleję 5 cm styropian bo taki akurat mam. Grubszego nie chce bo profil stalowy daje 30mm. Na sobotę jestem umówiony ze spawaczem, pokaże jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie był że polecam, Polynor ma bardzo zróżnicowana strukturę tzn bardzo duże i duże "bąble" moim zdaniem to kiepski materiał, DenBrawen dużo bardziej jednolita struktura i praktycznie brak bąbli. Na zdjęciu "czerwony" Polynor  w promocji 29 a żółty Remont za 17 czy 18, DenBrawen-a nie mam już na "wierzchu":

IMG_20181108_231337.thumb.jpg.1bf7719021c9881c6b72078763ce6f62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie wyszło? Czy "zaspałeś"? 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz praktykę to zapraszam do mnie, migomat mam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega spawał, ja niestety nie mam spawarki, a kupować coś by stało się nie opłaca.

Muszę dostawić po jednym profilu pionowym i całość pojechać jakimś sylikonem na łączeniu blachy z profilem bo trochę głośne teraz sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.