Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy dom - jaki kocioł do 10tys?


majmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ostatnimi czasy zakończyłem przeróbkę koła rodziców (elektromet eko kwr 15) dzięki Waszej pomocy palenie w nim to przyjemność. 

Dlatego zwracam się do Was tez w innej kwestii. 

W przyszłym roku będę miał już swój domek według tego projektu:

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-leszczynowcach-m511e472bd065c

Dom będzie dobrze docieplony - czyli 15cm styro na ścianach,ocieplony strop i dach. Okna energooszczędne. 

Ogrzewanie całego domu to będzie raczej podłogówka.

Zbiornik CWU dla dwóch osób czyli ok 200L.

Tu dochodzę do wyboru kotła, chciał bym piec na pellet tylko problem w tym czy znajdę piec o tak małej mocy? Co z CWU latem - takie piece mają dobrą modulację mocy? Latem chcę grzać tylko CWU.

Rura z gazem jest obok działki - więc nie ukrywam że kocioł gazowy też jest kuszącą opcją. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nastaw sie na gaz najlepiej :)

dom dobrze docieplony,nieduzy,podlogowka(niska temperatura wody )....jak dla mnie tylko gaz.

znajomi maja domek -podobny metraz-tez podlogowka-temperatura w domu ok21-22...placa plus minus 350 zl miesiecznie za gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, majmaj napisał:

chciał bym piec na pellet 

Rura z gazem jest obok działki - więc nie ukrywam że kocioł gazowy też jest kuszącą opcją. 

Dwa lata temu zaczynałem budowe domu. Miało być ogrzewanie na pellet. W tym roku zakonczyłem budowe domu i mam ogrzewanie gazowe. Mam nadzieje ze nie bede załował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz sie na gaz to pamietaj o terminach. Samo podlaczenie do instalacji (skrzynka) trwa okolo 6 miesiecy.

Ja złożyłem dok.pod koniec marca a wszystko zamontowałem w październiku.

Popatrz na schematy instalacji tu na forum, zrób sama podłogówkę bez grzejników, wyjdzie bez dodatkowych udziwnień. Do tego kocioł który ma dużą modulacje i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie pchanie się w paliwo stałe to nieporozumienie.  Przy tym domku lepiej gaz lub prąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. taki termet gold 20Kw ma start od około 3KW do 20KW. Do takiego domku pewnie 2 funkcyjny bez zasobnika pewnie wystarczy. Chyba, że chcesz typowo kotłownie mieć to kocioł 1 funkcyjny i do tego zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, majmaj napisał:

Czytając o tym termet gold to sporo negatywnych opinii.

Ja kupiłem. Policzyłem to tak. Kupię kocioł za 3500zł, z gwarancją na 3 lata (7 lat jest taka opcja) w 4 roku piec się uwali, że szkoda go naprawiać, kupię nowy za 3500zł na kolejne 3 - 4 lata. W tej cenie masz dwa kotły, a nie wiem czy kocioł za 7 tyś,tyle wytrzyma. To jest skrajność. Liczę na 10 lat pracy kotła :D

To tylko moje zdanie, ja poszedłem w cenę i serwis mam blisko jak coś. Ogólnie jestem zadowolony bo bardzo cicho pracuje, co do spalania to jeszcze za wcześnie na konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ksieciunio napisał:

Ogólnie jestem zadowolony bo bardzo cicho pracuje, co do spalania to jeszcze za wcześnie na konkrety.

Ja mam Golda 25kW.

Od roku. Jest bardzo ok.

Co prawda nie mam porównania do inny gazówek, jednak grzanie wychodzi taniej niż przewymiarowanym Zębcem KWKD na węgiel. I temperatura równa w domu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej w ogóle postawić na ogrzewanie i chłodzenie klimatyzatorem kanałowym to będzie tanio w instalacji i użytkowaniu a klima na lato gratis. Do łazienek ewentualnie maty elektryczne dla komfortu odczuwania ciepłej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, colover napisał:

Ja mam Golda 25kW.

Od roku. Jest bardzo ok.

Co prawda nie mam porównania do inny gazówek, jednak grzanie wychodzi taniej niż przewymiarowanym Zębcem KWKD na węgiel. I temperatura równa w domu jest.

Jaki dom i jakie ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 17:36, majmaj napisał:

Witam serdecznie.W przyszłym roku będę miał już swój domek według tego projektu:

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-leszczynowcach-m511e472bd065c

Dom będzie dobrze docieplony

Jak zrobisz ścisłe według tego projektu , to nie będzie dobrze ocieplony. 

Jedynie gaz jest rozsądną decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ksieciunio napisał:

Z ciekawości co jest nie tak z tym projektem, z tak malym domkiem ?

Ma błędy za, które ty będziesz płacił daninę  co roku w ogrzewaniu.

Wiesz co to są mostki termiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.