Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jako , że to mój pierwszy sezon grzewczy mam parę pytań.

Taryfę na chwilę obecną mam W-2.1 czyli raz do roku odczyt a tak to prognozy. Czy to jest najlepsza opcja ? Wydaje mi się, że mogę się zaskoczyć jak dostanę fakturę rozliczeniową raz w roku.
Do końca roku według faktur, zapłaciłem za 162m3 gazu , gdzie w sierpniu i wrześniu na wygrzewanie podłogówki i suszenie domu poszło 100m3 i w listopadzie przy mieszkaniu 100m3 z CWU.
Czy nie lepsza jest taryfa W-2.2 lub W-2.12T ? czy one są jakoś dodatkowo płatne ?
Zastanawiam się teraz czy też nie zgłosić , że już jest większe zużycie gazu niż prognoza do końca roku aby zrobili jakąś korektę i dopłatę z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz się czego bać - powinieneś dostać blankiety wpłaty 6 sztuk z wpłatą prognozowaną.

Ja miałem tak że mi odbiegało dużo od prognozowanej to przedzwoniłem i uprzejma pani mi skorygowała według życzenia..

Ale weź pod uwagę że zużycie będzie mocno zróżnicowane zima/lato

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czym masz problem?

Policz sobie zuzycie minus metry z prognozy, pomnoz przez ok. 2 i wyslij dodatkowa wplate na nr z blankietow.

Ujma to w rozliczeniu rocznym i po ptokach !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę wysłać teraz np 500zl na numer konta jaki ostatnio płaciłem fakturę i pójdzie to na konto przyszłego rozliczenia? Nie przypadnie czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie przepadnie tylko sprawdz dobrze nr konta i w tytule napisz kto i za gaz mozesz dodac nr identyfikacyjny z rozliczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi