Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zdjęcie kotła peletowego wydzielone z KOTŁY I PALNIKI PELLETOWE - Wasze wrażenia i opinie


ylona

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyjdą mrozy to zapewne będzie więcej  i tu obojętnie czy to jest węgiel drewno gaz czy pelet... .... nie spodziewam się ze będzie to jakąś zabójcza ilość....niższe temperatury sprzyjają wzrostowi zapotrzebowania ......jest popyt jest podaż ;)

Jak spadną temperatury oczywiście napisze ile wciągnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji,  chyba że gdzieś w ustawieniach serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eliks napisał:

@ylona jaką masz temperaturę zadaną na kotle i do ilu stopni Ci dobija?

Dopytałamo  temperatura na kotle jest ustawiona 70 stopni..a do ilu podbija nie wiem muszę zaobserwować albo  zapytać męża czy wie coś na ten temat :D ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Jak tam w waszych lagunach ksztaltuje sie poziom plomienia i ilosc tlenu w spalinach ?

Nie kształtuje się niestety - brak sondy Lambda ale tlen resztkowy powinien być na poziomie 10% ale to trzeba by analizatorem sprawdzić może kiedyś to zrobię. Co do poziomu płomienia to pewnie chodzi ci o jasność płomienia ? Niestety tu też cię zmartwię brak fotosensora. Ogólnie to taka bida z nędzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 06:12, Puławiak napisał:

Tak jak wcześniej pisałem - kotły z małymi zasobnikami są bardziej oszczędne bo mają mniej paliwa w zapasie i muszą je oszczędzać. Fajną teorię wymyśliłem !!!!! Zgodnie z zasadą że kotły spalą tyle ile się do nich wsypie wiec jak masz zasobnik 60 kg to spali 60 jeśli zasobnik jest 100 kg to spali 100 kg znaczy te kotły z małymi zasobnikami są oszczędniejsze. 

Moim zdaniem za tą teorię powinieneś dostać nagrodę NOBLA, ponieważ jeszcze nikt na świecie nie wpadł na tak "oryginalny" pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ☺

 

Tylko widzisz, po co nam to potrzebne skoro kocioł sam się ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Puławiak napisał:

Też tak myślę, tylko pod którą dziedzinę to podciągnąć ? 

Myślę, że pod działem "science fiction" będzie idealnie heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PuławiakPięknie to wygląda. Jak widzę (tu na forum) jak ludzie płaca kupę kasy za kotłownię w której jest miszmasz i w dodatku źle wykonane bo coś nie dogrzewa, czegoś brakuje to nóż się w kieszeni otwiera a płacą kupę kasy.

Bardzo ładne i schludne wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ksieciunio napisał:

@PuławiakPięknie to wygląda.

Pięknie? To profesjonalna robota. Instalacje Puławiaka są przemyślane od A do Z.

Czyściutko, schludnie. Każda rurka pod poziomicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Puławiak napisał:

Innymi się nie zajmuję bo są dla mnie zbyt inteligentne. 

Mają źle pisane stery ? Niekoniecznie. Potrzebują palacza , to taki wymarły zawód. 

A czasy nastały takie że trzeba tylko przyciski wciskać, to jest to czego ludzie oczekują.

Kotłownia ładna, hmm. Na suszarnie można zaakceptować. Gratuluje . 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radik81 napisał:

Każda rurka pod poziomicę ;)

Laserową ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.