Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zdjęcie kotła peletowego wydzielone z KOTŁY I PALNIKI PELLETOWE - Wasze wrażenia i opinie


ylona

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Puławiak napisał:
Mogę jeszcze kilku użytkowników Laguny zaprosić do dyskusji na forum. Ylona - kiedy odpalamy ? 

Aaaa...w pierwszej wersji  nie zajarzyłam ;)  odpalamy prawdopodobnie jutro jak dojedzie zaślepka trojnika czy trójnik....... dzisiaj siedzi jeszcze z kabelkologią i te  regulatory próbuje ogarnąć itd...jutro dam znać albo będzie dzwonić do ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Puławiak napisał:

Poprawiłem - coś mi się klikło. To kiedy odpalamy - w sobotę będę na Dolnym Śląsku wiec gdyby co mogę podskoczyć. 

Do nas z Dolnego śląska masz pewnie jeszcze spory kawałek ; ) ale zawsze na kawę możesz zajechać  u nas drzwi zawsze otwarte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy w kontakcie,  jutro dać znać czy wszystko dobrze poszło ;) .......miałeś racje z firmą kurierską ....wyobraź sobie ze piec stał w Polsce od wtorku...a u nas był dopiero w poniedziałek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lorlen napisał:

Ktoś już grzeje tym Włoskim cudem? Jak tam z wydajnością? Firma ma sieć sprzedaży w Hiszpanii, Portugalii, Grecjii i na Węgrzech-tam jest cieplej niż u nas. 

Ten kocioł to nie nowość.  Poza tym dłużej na rynku i bardziej znany taki RED Compact, są ich setki i nie widzę użytkowników biegających po forach. Widocznie nie mają takiej potrzeby. Z Edilkaminem jest podobnie. Jak by @Puławiak był w stanie uchylić rąbka tajemnicy ile namontowal się Włochów to byście mieli większy pogląd na sprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pali się od dzisiaj ,duża zmiana po węglowym Cichewiczu...popracuje kilka dni i dam znać  jak wrażenia :D

dzięki @Puławiak  za cenne wskazówki i podpowiedzi ...uczynny i w porządku z ciebie facet  ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dniu pracy rewelacja,nowe centralne po odpowietrzało się i hula aż miło , piec cichutki i ładny, po jednym dniu peletu ubyło niewiele,wczoraj zrobiłam test pelletowi który kupiłam na próbę 4 worki od lokalnego sprzedawcy i kokardy nie spadły ....ale musi go laguna strawić ;) dzisiaj przyjechał pelet Barlinek narazie 2 tony żeby nie zagracać wiec za kilka dni jak zniknie załadunek tego niby A1 peletu,wsypiemy jej lepszego towaru ;) zdjęcie testu poniżej z lewej A1 od wczoraj się jeszcze nie rozpadł,a Barlinek po paru minutach wciągnął wodę i rozpadł się poza tym zapach ma trociny ,a tamten niekoniecznie...i ma w sobie jakieś białe kawałki ....hmmm  może farba?

IMG_20181109_1842041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz spieków w tym pellecie A1? Zobacz jak się kocioł wyłączy co zostało na palniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 18:28, radik81 napisał:

Kociołek sam ustawia sobie wszystkie parametry (dawki paliwa, powietrza itd.). Sam się czyści zarówno palinik jak i wymiennik. Raz na kilka miesięcy opróżniasz tylko szufladę z popiołu.

Dokładnie tak jak mój węglowy Defro ;)

Jaką kubaturę ma ta szuflada na popiół?

Ta paleta transportowa lichutka, pewnie blacha nie za gruba?

No i nie było w innym kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsze kolory szarości ;) a wymiar mniej więcej jak napisał Puławiak

a jakie znaczenie ma paleta transportowa....hmmm piec waży ok.280 kg więc betonowego odlewu nie potrzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cemol napisał:

Dokładnie tak jak mój węglowy Defro ;)

Jaką kubaturę ma ta szuflada na popiół?

Ta paleta transportowa lichutka, pewnie blacha nie za gruba?

No i nie było w innym kolorze?

No dobór powietrza na podstawie ciągu kominowego dozowanie łopatą przez użytkownika - precyzyjne- jedna łopata albo dwie. 

No kiepska ta paletka bo i kocioł leciutki tylko 280 kg. 

No i szary to nie osiąga takiej wydajności jak czerwony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.