Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusja o spalaniu węgla wydzielona z Ceny Węgla W 2018 Roku.


Animus

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, 8010 napisał:

Ja nie muszę się babrać bo raz w tygodniu wrzucam 4-5 woreczków i po kłopocie. Piszesz że sąsiad pali gazem a Ty czym? Ja za 300 zł miesiecznie mam ukrop w domu. Nikogo nie zmuszam do grzania gazem czy węglem. Z mojego pieca nie ma nawet dymku. Oczywiście potępiam palenie śmieciami ale to inna sprawa.

Troszkę to upraszczasz, też wrzucam w tygodniu 4-5 woreczków, ale popiół trzeba wynosić, kurzy się dziadostwo, na ubraniu wnosi się do domu, a wymiennika nie czyścisz?

Co do dymu to nie wszystko jak czegoś nie widać to nie znaczy, że nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiól wyrzucić to żaden kłopot. Jakoś nie wnoszę syfu do domu. Może całe życie w bloku mieszkałeś i nie wiesz jak się pali dziś w piecach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcus312 napisał:

Ano rosną i nawet teoretycznie po termomodernizacji  budynku spalając go o połowę mniej zapłacimy ta samą cenę co kiedyś ,kopalnia mniej węgla wydobywa a więcej zarobi zyski są dla tych którzy chcą żeby były .

Może ten co ogrzewał gazem grzał się od ściany opalanej węglem dlatego miał dobry wynik nie mniej jednak jeszcze trochę  i pompy ciepła  mogą stanowić zagrożenie dla węgla tzn może okazać się że będą powoli go wypierać z rynku bo będzie się bardziej opłacało

To dziwna teoria, jeżeli spalimy mniej, to zawsze jest zysk, cena nie ma znaczenia, gdyby nie termomodernizacja to zapłaciłbyś więcej lub marzł z braku kasy.

Ten, co gazem grzeje, to nawet ma wyższe temperatury w domu od tego z Ecodebilem, ale temperaturę w mieszkaniu to się ustawia wedle własnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper23 napisał:

Po termomodernizacji nie będziemy ,,spalać,, o połowę mniej węgla, ponieważ śmieciuch będzie za duży=tlenie,kiszenie marnowanie węgla.

 

Będziemy spalać mniej, nawet marnując opał, oszczędności będą duże, można też postawić bufor, wsadzić cegły szamotowe.

Prawda jest taka, że po ociepleniu już na zawsze apetyt domu spada. Następny kocioł można kupić mniejszej mocy, więc nawet przy zakupie obojętnie czym napędzanego kotła będą oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja jak mi padło do łba wymienić kocioł zasypowy 3 letni na podajnikowy 10kw na dom 120m2 plus czasem dodatkowe 40m2 na poddaszu dowiedzialem się że jestem nienormalny i zmarznę w tym domu ,  teraz cały dom idzie na 1,5kw w mrozy pewnie do 4 dojdzie a dom poniemiecki . po kupnie domu fachman z 30 letnim doświadczeniem stanowczo doradzal mi 23 kw ja kupiłem wtedy 20kw i kisiłem bez docieplenia a po dociepleniu była walka o utrzymanie ognia dosłownie , teraz widać że i docieplenie to strzał w dychę jak tez kupno podajnikowca , wegla idzie mniej a spalany jest w idealnych warunkach tak że odemnie ekologia odetchneła dosyc sporo , ajk dołaczą jeszcze duże rzesze to bedzie gitara , tylko co z samochodami ich jest coraz więcej iwięcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 minuty temu, berthold61 napisał:

dowiedzialem się że jestem nienormalny i zmarznę w tym domu ,  teraz cały dom idzie na 1,5kw w mrozy pewnie do 4 dojdzie a dom poniemiecki . po kupnie domu fachman z 30 letnim doświadczeniem stanowczo doradzal mi 23 kw 

Niepredko dolacza te rzesze. Fachmani sa nienormalni. A swiadomosc wsrod narodu zadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kacper23 napisał:

Do tego Ecodebila potrzeba ekogroszek z Kolumbii,Alp,Brazylii czy ciort wie tam skąd by spełniał Ecodebil.

Kto bada te kotły i im daje certyfikaty to jest bardzo interesujące???

Te badania Ecodebila są z innej bajki, nie masz szans tego osiągnąć, nawet jakbyś gdzieś zdobył taki węgiel jak do badań, bo to nie wszystkie zabiegi, jakie trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, berthold61 napisał:

tylko co z samochodami ich jest coraz więcej iwięcej .

A nie mają lub nie wprowadzili zakazu wjazdu do większych miast autom poniżej normy 5?

4 minuty temu, berthold61 napisał:

teraz widać że i docieplenie to strzał w dychę

Jaki wynik Ci teraz wychodzi na ciepłowłaściwe a jaki przed ociepleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ci ,,Fachmani,, nie są kontrolowani, powinni być certyfikowani a nie każdy może nim być i barany doradzają kopciuchy 30kw na 100m2.

A propo aut.
Ceny benzyny niższe od ON czyżby zachęta do przejścia na auta benzynowe?/

Było tak 

Prąd-->Benzyna---->Diesel
A będzie tak

Diesel----> Benzyna ----> Prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oszczędność opału po dociepleniu chałupy, to nie będzie 50% -tylko mniej. Koszt docieplenia to 20-30 tys.,oszczędność na węglu, przy 200m2 jakieś 1,5 tony na sezon, po 700-800 pln czyli 1000-1200 pln rocznie. To kto dożyje końca amortyzacji tej inwestycji-bo nie ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu tak samo jak to:

Dzieki temu dociepleniu moze pozyjesz rok wiecej (zycze wiecej tak samo jak Twoim sasiadom). A to przy zarobkach 2.5tys./miesiecznie daje 30 000 w roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kacper23 napisał:

Było tak 

Prąd-->Benzyna---->Diesel
A będzie tak

Diesel----> Benzyna ----> Prąd

 

W ogrzewaniu już tak było - kto pamieta lata 90 to wie że był pewien moment że ludzie stosowali taką taktyke:

Węgiel->prąd--> gaz

Nast 

Gaz->ON -> węgiel

I prosze się nie śmiać bo dziadek opowiadał mi jak w koncówką lat 80 gotował swiniakom ziemniaki w parniku elektycznym - jedyne 300l pojemności i to nie była zadna ferma tylko przydomowa gospodarka.

 

 

20 godzin temu, Animus napisał:

Do tego Ecodebila potrzeba ekogroszek z Kolumbii,Alp,Brazylii czy ciort wie tam skąd by spełniał Ecodebil.

nie trzeba daleko szukać wystarczy kupić ruski Sibugol - przy spalaniu dosłownie nie ma dymu i jest mało popiołu tyle że pali się to jak papier. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arti61 uwazam ze bez wzgledu czym ogrzewasz swoj domek inwestycja w ocieplenie ma najwiekszy sens. Byc moze rowniez Twoje dzieci z tego skorzystaja. Liczyles to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacja to nie jest takie chop siup.  Szczerze mało kto wie że realnie dostaniemy zwrot nie taki jak mówią ulotki ale należy jeszcze odjąć podatek dochodowy 18%. Ale nie o to w tym wszyzstkim chodzi .

A tak btw i tak dużo osób robiąć docieplenie wieksza uwagę zwraca na efekt wizualny niż faktyczny tj audyt kamerą termo po zakonczeniu inwestycji. W wymianie pieców chodzi też o coś innego raczej o wygodę niż o jakie takie oszczedności i trzeba to powiedzieć wprost.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
22 minuty temu, arti61 napisał:

Jeśli chodzi o oszczędność opału po dociepleniu chałupy, to nie będzie 50% -tylko mniej. Koszt docieplenia to 20-30 tys.,oszczędność na węglu, przy 200m2 jakieś 1,5 tony na sezon, po 700-800 pln czyli 1000-1200 pln rocznie. To kto dożyje końca amortyzacji tej inwestycji-bo nie ja?

Ja sam docieplałem jak palec i wyszlo mnie to niespelna 7 tys caly materiał po taniosze kupilem jedynie dalem zrobić tynk i tu klapa bo skasowali 7300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
10 minut temu, Kacper23 napisał:

I właśnie o to chodzi, a by zaliczyć badani po najmniejszej linii oporu. Bardziej kaloryczny to zazwyczaj koksujący a koksujący=problemy a tego nie chcemy, my chcemy kwitek.

Ja jeszcze spalam pozostalości ok 750kg po zasypowcu koksujący RI 80 , da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Godzinę temu, Jamjestcichy napisał:

A nie mają lub nie wprowadzili zakazu wjazdu do większych miast autom poniżej normy 5?

Jaki wynik Ci teraz wychodzi na ciepłowłaściwe a jaki przed ociepleniem?

W największe mrozy -21 przy temp wewnatrz wyszlo 4,2kw plus 4kw dla CWU ale to CWU w moim wypadku mozna pominąc bo grzeje podłogówka i ona ma taki bezwlad że nawet wyłaczenie kotła na cały dzień nie wplywa na zmiane temp w domu , dom poniemiecki z pustka w srodku plus 12cm styro grafitowego 0,32 , a pod dachem zaszalalem na 30cm welny co prawda najtańszej ale to nie ma znaczenia jaka bo rużnica miedzy najtańszą a najdrozszą to tak jak by dodać lub ująć ok 3-4 cm ,  a cenowo to przepaść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.