Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusja o spalaniu węgla wydzielona z Ceny Węgla W 2018 Roku.


Animus

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

Ja już się pogubiłem.

Poza tym poczytaj o programie "czyste powietrze" bo chyba go nie rozumiesz.

Od początku błądzisz, widocznie to dla Ciebie za trudne. 

Czytałem,  jest dla b. wąskiej grupy ludzi, którzy potrzebują modernizacji, a gradacja na kwotę miesięcznego dochodu na osobę, powoduje, że jest  symbolicznym programem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Animus napisał:

Od początku błądzisz, widocznie to dla Ciebie za trudne. 

Od początku bredzisz a co gorsza gubisz się w tym co piszesz.

Plujesz na węgiel a sam go używasz i z takim podejściem nadal bedziesz używał bo nie ogarniasz programu na który tak liczysz-z mojej strony powodzenia i kończę z Tobą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, miki1212 napisał:

Jakoś wszyscy korzystają z własnych zasobów a nam nie wolno, socjaliści nakładają nam wirtualne opłaty CO, wmawia się, że węgiel nie nowoczesny jest, tylko mamy gaz kupować u nich albo u ruskich. 

Też się nie skupiłeś, czytając może teraz.

Węgiel ten, co Janusze sypią szufelkami codziennie, nadal byłby spalany, ale przez przemysł efektywniej, a wytworzony z niego prąd odesłany do gospodarstw domowych, pompa ciepła go wykorzysta najefektywniej, Janusz zamiast za węgieł zapłaci za prąd i nie będzie szuflował go codziennie.

Gaz jest dla tych, co potrzebują poważniejszej termomodernizacji domu, tam się pompą nie za bardzo da ogrzać, są domy stare, latami eksploatowane bez inwestycji, remontów itd.

Ale o tym już pisałem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 00:55, Animus napisał:

Jestem wściekły, że muszę nadal babrać się w węglu,  taki program "czyste powietrze" jest źle skrojony , patrząc dookoła mojego domu, nie obejmuje bardzo wielu  najgorszych trucicieli  to niestety "nieczysty program".

Nic nie pisałem o sieci ciepłowniczej, tylko o spaleniu tego naszego  węgla z przydomowych kotłowni, w wyspecjalizowanych spalarniach i produkcji z tego prądu, który byłby zamieniany w pompach ciepła z dużym COP  na ciepło, a w większe mrozy posiłkowałyby się jeszcze grzałką.

Tylko pompy i gazowe powinny być dotowane na 50- 70% wartości, żeby nie opłacało się kupić kotła na paliwa stałe z podajnikiem, czy bez i przeliczając upierdliwość i cenę węgla, ludzie by już tego nie brali.

Znam przypadki, gdzie ludzie porobili zapasy, kupili kotły węglowe wątpliwej już klasy, zakazane  w sprzedaży,  albo ostatnio sprzedają  takie kotły pod szyldem tylko do CWU, czyli zabawa trwa nadal, Janusze znaleźli obejście, bagatelizują problem, kasa najważniejsza.

 

Co z dotacji jeżeli ludzi nie stać na rachunki za gaz? 

Paląc przez cały sezon /6 mies./ spalam na ogrzanie domu i ciepłą wodę 2000zl przy temp.w domu 24 st.C to jak to sie ma do ogrzewania gazem? 

Rachunek jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Plujesz na węgiel a sam go używasz i z takim podejściem nadal bedziesz używał bo nie ogarniasz programu na który tak liczysz-z mojej strony powodzenia i kończę z Tobą dyskusję.

Trudno się z Tobą rozmawia, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 8010 napisał:

Co z dotacji jeżeli ludzi nie stać na rachunki za gaz? 

Paląc przez cały sezon /6 mies./ spalam na ogrzanie domu i ciepłą wodę 2000zl przy temp.w domu 24 st.C to jak to sie ma do ogrzewania gazem? 

Rachunek jest prosty.

To tylko Twoja teoria, ceny węgla cały czas rosną i sam kiedyś dojdziesz do prawidłowych wniosków.

U mnie są trzy identyczne domy, stykające się szeregowce, 2 opalane węglem, w jednym jest nawet kocioł ecodebil w drugim trochę starszy kociołek, a w trzecim sąsiad ogrzewa gazem, i powiem Ci w sekrecie, że kasy wychodzi podobnie. Najwięcej płaci, ten co ma gaz, ale czy 600 zł to dużo za spokój i niebabranie się w węglu to Ty musisz sam ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę się babrać bo raz w tygodniu wrzucam 4-5 woreczków i po kłopocie. Piszesz że sąsiad pali gazem a Ty czym? 

Ja za 300 zł miesiecznie mam ukrop w domu. Nikogo nie zmuszam do grzania gazem czy węglem. Z mojego pieca nie ma nawet dymku. 

Oczywiście potępiam palenie śmieciami ale to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Animus napisał:

ceny węgla cały czas rosną

Ano rosną i nawet teoretycznie po termomodernizacji  budynku spalając go o połowę mniej zapłacimy ta samą cenę co kiedyś ,kopalnia mniej węgla wydobywa a więcej zarobi zyski są dla tych którzy chcą żeby były .

Może ten co ogrzewał gazem grzał się od ściany opalanej węglem dlatego miał dobry wynik nie mniej jednak jeszcze trochę  i pompy ciepła  mogą stanowić zagrożenie dla węgla tzn może okazać się że będą powoli go wypierać z rynku bo będzie się bardziej opłacało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad pali gazem i chodzi po mieszkaniu w 2 swetrach ,bo temp. ledwie 17 stopni .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JorgusEmh napisał:

Sąsiad pali gazem i chodzi po mieszkaniu w 2 swetrach ,bo temp. ledwie 17 stopni .....

Wyjąłeś mi to z ust. A muszę powiedzieć że znam takich co twierdzą że gaz jest tańszy od węglowego grzania. Sęk w tym że oni marzną s ja chodzę w krótkim rękawie. Ale każdy ma wybór. Pamiętajmy że ceny gazu też idą do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze gorzej dałem tylko taki przykład że kiedyś np potrzebowałeś spalić 8 ton na nie ocieplony dom po termomodernizacji spalisz np 4 tony i co z tego jak w miedzy czasie węgiel podnieśli 100% kto tu zyskał ty dalej musisz wydać te same pieniądze na opał a wszyscy w koło zarobili na tym  firmy budowlane dotacje itd a ci co nie ocieplą to będą mieć jeszcze drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty mieszkasz? Ceny węgla o 100% ? Chyba że liczysz przez ostatnie 15 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonili niedawno do mnie z koncernu co dostarcza mi energie elektryczna ,zebym podpisal umowe dlugoletnia na dostawe energii ,moga tez dostarczac mi gaz sieciowy.Nie potrafili mi tylko wytlumaczyc dlaczego prad ,ktory mi dostarczaja z elektrowni (ktorą moge zobaczyc z dachu domu)w moim miescie, opalanej weglem z kopalni tez fedrujacej w moim miescie, jest drozszy niz np. w Poznaniu ,gdzie jest inny dostawca energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JorgusEmh napisał:

Sąsiad pali gazem i chodzi po mieszkaniu w 2 swetrach ,bo temp. ledwie 17 stopni .....

Może to się i bierze z oszczędności każdy woli przykręcić no i tu mamy możliwość pełnej sterowalności temperaturą .Kocioł zasypowy jak zasypiemy to nie do końca da się go kontrolować przeważnie działa bez głowic termostatycznych więc chcąc nie chcąc nawet nieświadomie mamy cieplej bo przebija mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 8010 napisał:

Gdzie Ty mieszkasz? Ceny węgla o 100% ? Chyba że liczysz przez ostatnie 15 lat. 

pisze lokalizcja śląsk jakbym studnie pogłębił to może bym wiadrem węgiel wyciągał dałem tylko taki przykład a 100% losowo napisałem chodziło jedynie o fakt całej tej zabawy w termo itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
21 minut temu, JorgusEmh napisał:

Sąsiad pali gazem i chodzi po mieszkaniu w 2 swetrach ,bo temp. ledwie 17 stopni .....

Ale oni tak lubią , tak nam wmawiają , ci od pomp ciepła zresztą tez twierdzą że 10 stopni to komfort .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marcus312 napisał:

Może to się i bierze z oszczędności każdy woli przykręcić no i tu mamy możliwość pełnej sterowalności temperaturą .Kocioł zasypowy jak zasypiemy to nie do końca da się go kontrolować przeważnie działa bez głowic termostatycznych więc chcąc nie chcąc nawet nieświadomie mamy cieplej bo przebija mocą.

Dla Twojej wiedzy:

1. Można ustawić temp na stetowniku pieca

2. Istnieja piece z podajnikiem i sterem pid które dozują opał w zależnie od temp 

3. Istnieje czujnik temp pokoju pofobmie dzialajacy jak przy gazie

4. Termostaty moża zawsze zamontować.

 Myślę że jesteś czystym teoretykiem ja natomiast praktykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, berthold61 napisał:

Ale oni tak lubią , tak nam wmawiają , ci od pomp ciepła zresztą tez twierdzą że 10 stopni to komfort .

Tylko niech powiedzą ile kosztuje pompa ciepła i to że średnio 200zł kosztuje miesiecznie prąd potrzebny do obsługi instalacji. Przy mrozach poniżej -10st. albo się ubierają albo dogrzewają dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFF topic:  Ludzie na śląsku zaczynają narzekać że wegiel zaczyna drożeć ... tylko w całej reszcie kraju od dobrych 10lat wegiel kosztował tyle co u na śląsku zaczyna kosztowac teraz. 

Wracając do tematu spalanie węgla w naszym kraju tak samo jak w reszcie środkowo-wschodniej Europy nie zniknie ot tak.

A ludzi plujących na każdego kto chcąc zmienić coś dobrego dla swojego domu i dla otoczenia zmienia starego kopciucha na kocioł zasypowy czy tam automat z 5 klasą -pozostawiam z jednym  pokłuccie się z żoną dziecmi , ojcem, matką a nie bezczelny hejt  internecie...   

Nie ma się co oszukiwać jesteśmy biedni i nie możemy sobie pozwolić na to samo co jest w Norwegii - czyli grzanie tylko prądem /peletem  a w nowych domach brak kominów.  Niestety Norwegia to 2 kraj w którym na ulicach zaczyna być wiecej Tesli niż innych nowo-kupowanych aut.    Tylko jakby ich kraj nie miał tyle hajsu z Ropy i Gazu to by tam było wieksze dziadostwo niż na Ukrainie.   

Warto wymieniać piece na 5 klase wiem po sobie - pale drewnem i ilość komina po tym jak wymieniłem piec ilość dymu z komina spadła do 70-80%.   Siostra też ma automat  na ekogroszek i nikt absolutnie nikt nie nie poważy tego że to nie jest zmiana na lepsze.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 8010 napisał:

Myślę że jesteś czystym teoretykiem ja natomiast praktykiem. 

Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko ale nic nie działa .Praktyka jest wtedy gdy wszystko działa ale nikt nie wie dlaczego.Ja łączę teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.Pisząc o kotle miałem na myśli taki zwykły zasypowy bez żadnych bajerów i zaworów na grzejnikach po prostu ile wsypiesz to tak sobie  hula swawolnie i to przeważnie z dużym zładem wody co w efekcie prędzej czy póżniej spowoduje przegrzanie pomieszczeń szczególnie w okresach przejściowych .Wszystkie punkty które wymieniłeś są jak najbardziej możliwe do wykonania i wtedy oczywiście mamy kontrolę nad temperaturą.Dziękuję też za troskę nad moją wiedzą tej nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcus312 napisał:

pisze lokalizcja śląsk jakbym studnie pogłębił to może bym wiadrem węgiel wyciągał dałem tylko taki przykład a 100% losowo napisałem chodziło jedynie o fakt całej tej zabawy w termo itd. 

Wiesz jak byś ma pisał ze masz 100% podwyżki w pracy podobnie jak pisałeś o węglu tl byś sie nie wzbogacił :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% podwyżki w pracy to życzę każdemu niestety górnik nowo przyjęty zarabia na poziomie 2tyś zł dopiero po paru latach pracy coś tam więcej zrobi i to ale z sobotami i niedzielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dodać trszeba że na wszystkich przyjętych górników w ostatnich 6-ciu latach 70% się zwolniło , szefostwo kopalń nie wie co z tym zrobić ale mlodzi za grosze robić nie beda to oczywiste w dodatku za taką prace , mam informatorów i to fakt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Was to zdziwi, ale po ponad ćwierćwiecznej przerwie otwiera się pierwsza kopalnia węgla kamiennego na Dolnym Śląsku (teraz wydobywany jest tulko brunatny).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.