Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusja o spalaniu węgla wydzielona z Ceny Węgla W 2018 Roku.


Animus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Wszystkie te programy to zapchanie mordy tym z UE , poprzednicy też robili program ale on był strikt dla bogatych i firm , firmy tłukły kase a ci ci mieli za co inwestować to dostawali fajne zwroty , wiec widać że kto by nie żądził jest podobnie , chyba powinni powołać komisarzy ludowych chodzić po wsi i tak , panie Zeflik pan tu kopcisz jak *** wiec jutro ekipa do pana wchodzi z wymianą kotła za friko ,  śmieszne ale jak by największych niedbaluchów palaczy wyeliminować to pewnie starczyło by tylko 10 % kotłóów wywalić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprzedawać dobry  opał w rozsądnej cenie. 

U mnie 1m3 trocin z tartaku kosztuje 20zł a pellet od producenta kilka kilometrów dalej ponad 800zł/t

Podobne jest z węglem. Kamienny eksportujemy a sprowadzamy brunatny w cenie miału. 

Przecież dobry i suchy  miał ( nie mułek) mniej kopci a kosztuje tyle co mokry brunatny z Czech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa walka z ludźmi a nie ze smogiem a konkretnie naganianie ludzi na ogromne wydatki żeby ktoś zarobił to samo szczepienia dzieci to samo żywność to samo motoryzacja itd. Tak się dzieje tylko w socjaliźmie kiedy państwo jest uczestnikiem i regulatorem rynku wtedy nie działają prawa rynku tylko prawo pięści a raczej pałki państwowej, a kiedy obywatel nie ma broni żeby się bronić to w zasadzie można zrobić wtedy wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy ujemnej temperaturze ogrzejesz dom 100m gazem 25stC w każdym pomieszczeniu i do tego ciepłą wodę za 200zł miesięcznie to pogadamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 13:10, miki1212 napisał:

To się nazywa walka z ludźmi a nie ze smogiem a konkretnie naganianie ludzi na ogromne wydatki żeby ktoś zarobił

Tak, to prawda i pewnie tak jest, robią to świadomie lub nieświadomie w swoim partactwie w kierowaniu tym krajem.

 

W dniu 5.11.2018 o 13:10, miki1212 napisał:

to samo szczepienia dzieci to samo żywność to samo motoryzacja itd.

A to już bzdury! Jak słysze lub widzę takie opinie dotyczące np. szczepień to nóż się otwiera, bo trzeba być niespełna rozumu, żeby dzieci nie szczepić!!! a z autami co? stać cie to masz S klase i serwisujesz w salonie, nie stać cie to masz golfa u serwisujesz u Mariana - wolny wybór - co ma do tego państwo??? zresztą tak przy okazji - nie musisz serwisować samochodu na gwarancji u dilera, tylko obsluga ma być zrobiona na częściach i materiałach zalecanych przez producenta. Sprawdziłem -działa.

 

23 godziny temu, abcde napisał:

Jakby ludzi bylo stac na gaz,pompy to pewnie tak ogrzewali domy....a jak nie stac to grzeja jak moga:(

Pewnie nie można generalizować - jedni by na to przeszli a inni, w tym niektórzy zamożni, dalej by oszczędzali i palili najtańszym kosztem. Myślę, że gdyby choć większość ludzi zmieniła sposób palenia na mądre i oszczędne to już byśmy odczuli różnice.

Tak jak w mojej okolicy - jeden sąsiad super podajnik - prawie nigdy nie wiem czy pali czy nie bo zero dymu, czasami tylko lekki zapaszek a z drugiej strony kopciuch załadowany plastikiem i nie wiadomo czym tam jeszcze. I ten właśnie jeden kretyn wystarczy, żeby całą wiochę zasmrodzić - na nic te nowoczesne podajniki, ich czyste spalanie jest marnowane przez debila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ejno napisał:

I ten właśnie jeden kretyn wystarczy, żeby całą wiochę zasmrodzić

A może tego człowieka nie stać na porządny opał?

Może by tak namówić go na górne spalanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 99% domorosłych palaczy nie ma pojęcia o tym jak czysto spalać w domowych kotłach. Tak samo 99% pozostałych, w tym rządzący. Więc kto ma o tym mówić, pisać czy uświadamiać innych. Media i politycy tylko powtarzają oklepane, ugłaskane, poprawne politycznie i ekologicznie banały o jakości paliwa i szkodliwości spalnia węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusję na temat. Wątek o szczepieniach, 500+ i polityce wydzieliłem tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.