Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

amaslow

Kocioł zasypowy na prąd

Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby tak do kotła zasypowego zamontować wkładki elektryczne, takie jak do pieców kaflowych? Wiecie, drut oporowy na cegle szamotowej. Ułozyć je w okolicach rusztu wodnego i wszystko to obłożyć cegłami szamotowymi.

Jak ze sprawnością/efektywnością? Czy nie ma to sensu tylko lepszy kocioł elektryczny z grzałkami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są takie konstrukcje np KAlVIS ma miejsce na wkręcenie grzałek w płaszcz wodny, 

Grzałki w cegle w komorze zasypowej to za duże straty, nawet jak odetniesz od kotła ciąg kominowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bez sensu, lepiej do bojlera / jezeli go masz / dac grzalke i ogrzewac dom z bojlera.

Za jednym zamachem masz cwu i co, kazdy bojler ma miejsce na grzałke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle tylko, że moc grzałki z bojlera na pewno nie ogrzeje domu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamontowałem w bojlerze grzałkę 3kW po to by w lecie nie palić dla c.w.u. Ale bojler jest starego typu: poziomy z jedną wężownicą U, więc w lecie jednego ręcznikowca mi ogrzeje - ale teraz przy odkręconych wszystkich 12 kaloryferach to nie ma szans.

Ok, co do tej wkładki do śmieciucha to mnie przekonaliście. Tez tak się obawiałem, że straty będą spore - ale wolałem to usłyszeć od paru osób :)

Międzyczasie nabyłem używany kocioł elektryczny Kospel EPCO.L2. Wymieniłem uszkodzony zespół grzałek 12kW i jego będę chciał podpiąć do instalacji w najprostszy ja się da sposób: równolegle do śmieciucha z zastosowanie zaworów odcinających raz jednego, raz drugiego.

W innym temacie spytałem czy mogę takie podpięcie zrobić poprzez rozdzielacz c.o. - jako nie hydraulikowi ten sposób wydaje się najprostszy i nie muszę ciąć miedzi by się wpinać bliżej starego kotła. Jednak nikt mi nie odpowiedział - może Wy mi doradzicie, czy taki sposób jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi