Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doradzcie jaki kocioł na pellet


kristofs

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodzę się z @eliks Moja zapalarka ma "Ilość rozpaleń 1355"  W razie czego mam zapas na półce. Koszt to dokładnie 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama jak w KIPI i wielu innych palnikach. Tyle że KIPI ma 200W z tego co pamiętam. Ważne by kupić "Made in Japan". Zresztą kocioł uruchomić można i podpałką do grilla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Puławiak napisał:

Wiem, dlatego takie gadanie mi ciśnienie podnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do producenta i po podaniu parametrów budynku ,zaproponowali mi kocioł MPM DS 19 moc .Do tego kotła przy moich parametrach i na dotacje musiałbym założyć bufor 800L który mi sie nie zmiesci raczej bo zajmie za dużo miejsca. Powiedzieli mi też ,że po rozpaleniu ogrzanie domu zajmuje dlugo przy takim układzie zanim to wszystko sie rozgrzeje a to duzy minus.Ewentualnie trzeba by było podłączać jakoś inaczej żeby Woda była pierwsze czesciowo puszczana na kaloryfery a to nie wiem czy spelni juz normy.   Odnosnie pelletu to kocioł MPM BIO PELL 19,gość ma do mnie przyjechać w przyszłym tygodniu który to montował już to,parametry ma ciekawe ,pionowy wymiennik ,palnik KIPI,strerownik PLUM czyli wszystko co mi tu doradzaliscie prawie.Wadą napewno jest że nie da się go na nic przerobić np ekogroszek w razie potrzeby ,Odnośnie cen grzałek to nie tak drogo z tego co piszecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dragster napisał:

...Moja zapalarka ma "Ilość rozpaleń 1355" ...

Gdzie można sprawdzić "ilość rozpaleń"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kristofs napisał:

MPM BIO PELL 19,gość ma do mnie przyjechać w przyszłym tygodniu który to montował już to,parametry ma ciekawe ,pionowy wymiennik

ten pionowy wymiennik, to taki trochę o kan d... potłuc. Wygląda jak przerabiany z węglowego. to raczej nie pionowy wymiennik, tylko pionowy labirynt. spaliny teoretycznie maja latać góra-dół-góra-dół-góra. Powodzenia w czyszczeniu pierwszego kanału z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szczerba napisał:

Gdzie można sprawdzić "ilość rozpaleń"?

ecoNET Parametry regulatora->Informacje->Liczniki serwisowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 07:21, eliks napisał:

Człowieku nie opowiadaj takich głupot bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Zajmij się swoim śmieciuchem i daj spokój z pelletem. Awaryjna, droga zapalarka to taka prawda jak to,  że ziemia jest płaska. 

Nie gryź po nogach, piszę z obserwacji, zapalarka wytrzymała 2,5 sezonu grzewczego.

Przyjechał serwisant, okazało się że >serwis płatny< z montażem i dojazdem  i wyszło troszkę więcej niż twoje 200zł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 16:44, kristofs napisał:

 Powiedzieli mi też ,że po rozpaleniu ogrzanie domu zajmuje dlugo przy takim układzie zanim to wszystko sie rozgrzeje a to duzy minus.

To jakieś nieporozumienie, można się zgodzić, że przy pierwszym rozruchu, rozgrzanie chałupy zajmie dużo czasu, ale nie przy regularnym doładowywaniu bufora.

Dodam jeszcze, że to dziwne, pakowanie kotła MPM DS 19kW, zwłaszcza że Zębiec 21KW ogarniał chatę przed obłożeniem ścian styropianem, a wiadomo, Zębce mają małe komory spalania.

Cytat

Odnośnie pelletu to kocioł MPM BIO PELL 19kW

To też za duży kociołek pelletowy na docieploną chatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sie boje że za mały a wy za duży:)  Zebiec ledwo daje rade bo to instacja rozdzielaczowa a dom duzy rurek masa w podłodze do kazdego grzejnika równolegle. Podłogówki w kuchnia,salon.łazienka,zasobnik 140l. Pierwotnie instalator zaproponował mi ogniwo 17 KW lecz po 2 mmiesiacach zdemontowalem poniewaz  spalal paliwo jakby ogrzewal całą wieś az komin spękał od temperatury. .Zebiec bez porównania oczywiscie dużo oszczędniejszy kocioł ,komin zimny prawie.Zobacze co powie instaltor z firmy MPM, Odnosnie bufora nie chodzi o ogrzanie chaty tylko bufora.Przykładowo bylo w miare cieplo nie palisz i przychodzisz z pracy i rozpalasz bo chlodniejszy dzień jest ,gosc mowił ze w ten wieczór jeszcze ciepła nie bedzie aż sie to rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kristofs napisał:

Odnosnie bufora nie chodzi o ogrzanie chaty tylko bufora.Przykładowo bylo w miare cieplo nie palisz i przychodzisz z pracy i rozpalasz bo chlodniejszy dzień jest ,gosc mowił ze w ten wieczór jeszcze ciepła nie bedzie aż sie to rozgrzeje.

Nie liczyłbym na to, że gość powie coś mądrego, wkleję rysunek, zrozumiesz.

Zaraz jak kocioł podaje ciepłą wodę do bufora, można z niej korzystać, podać na instalację.

RATEZ79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kristofs napisał:

JA sie boje że za mały a wy za duży:)  Zebiec ledwo daje rade bo to instacja rozdzielaczowa a dom duzy rurek masa w podłodze do kazdego grzejnika równolegle. 

Weź oblicz jakie będziesz miał zapotrzebowanie po tej termomodernizacji ociepleniu ścian.

Tu masz program:  http://cieplowlasciwie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2018 o 18:52, Animus napisał:

Nie gryź po nogach, piszę z obserwacji, zapalarka wytrzymała 2,5 sezonu grzewczego.

Przyjechał serwisant, okazało się że >serwis płatny< z montażem i dojazdem  i wyszło troszkę więcej niż twoje 200zł.  

Jednemu starcza na 2,5 sezonu,  drugiemu na 5, nie ma reguły,  co nie zmienia faktu, że to jest niewielki koszt, który nie powinien przekreślać tego typu pracy kotła.  A to,  że dobry kocioł potrafi pracować czysto i sprawnie na niskiej mocy i bufor to nie mus, udowodnilismy w innym wątku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kristofs napisał:

Pomyłka bo ono sobie samo wylicza a ja podałem całkowitą  ,wyszło podwójnie:)  WYSZŁO 11,2KW   + 3KW na ciepłą wodę 140l zbiornik.Kocioł podajnikowy zasugerowało o14  KW a zasypowy 17-20KW   to brzmi lepiej:) http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4oyf

Teraz lepiej dużo bliżej prawdy wyszło.

To masz tylko 3 cm styro pod podłogą a co tam masz jeszcze? 

Te 220m2 to masz po obrysie zewnętrznym budynku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 220 po obrysie zewnetrznym,10X11 PARTER I PIETRO.  Bo takich majstrów miałem ,żę mi pod podłogówke radzili tylko 2 albo 3 cm styropianu i do tego jest ta mata niby w sumie jak 5 cm styropianu  z tego co mowili ale zimno od podlogi czuc za malo to jest.A tam gdzie nie mam podłogówki to mam 5cm. Tak zaznaczyłem bo wydaje mi sie ,zę wyjatkowo zimno od podłogi jest własnie. Mial byc majster od tego MPM i dopiero w przyszlym  tygodniu będzie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do ogrzania jest niecałe  180m2, co do tego styropianu 3cm pod podłogówką, to odpowiedz co jest pod styropianem i co to za mata?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta mata na którą idą rurki przyczepiane od podłogówki,styropianowa u mnie miala 2 cm  wiec w sumie jest 5 ogółem (3+2)  Odnosnie tego tematu wyzej ,dużo w tym racji ,gdyby nie dotacja nie zakładał bym napewno pelletu.  Osobiscie uwazam ,że wiecej w tym checi zniszczenia naszego węgla jak ekologii ale to tylko moje zdanie.Jest to tak zrobione ,że jak kocioł spelnia normy to nie da sie go przerobić na żadne inne paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 07:31, Puławiak napisał:

Tak na marginesie, co do poboru prądu przez te zapalarke. 

 Od razu można kliknąć na 1.03 sek.

 Dla porównania zapalarka Kostrzewy 370 W.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kristofs napisał:

To jest ta mata na którą idą rurki przyczepiane od podłogówki,styropianowa u mnie miala 2 cm  wiec w sumie jest 5 ogółem 

Taka?

images?q=tbn:ANd9GcSWJwGxa3wIvqQDDvzWW72

Czy taka?

images?q=tbn:ANd9GcSyzLOvwkx7P4gMB3HkMaY

I dalej nie wiem na czym układałeś styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.