Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbki pieców miałowych na podajnikowe


8010

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co ruszać ruszt. Ja kupiłem drugi piec i jak stary padnie / oby jak najpóźniej / to tylko wytnę dno popielnika i postawię na podakniku. Tym sposobem nie wydam kroci na nowy piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u mnie pasuje podajnik od przodu pieca...bo od boku nie mam miejsca w kotlowni.

ale zobaczymy po sezonie co przyjdzie do glowy :)Wode i tak grzeje gazem...bo taniej wychodzi:)

To znaczy tak nie do koca bo :piecyk gazowy pompuje cieplą wode do zasobnika a piec tylko podtrzymuje temperature cwu.

Do zasobnika podpieta cyrkulacja..wiec przy kranie odrazu ciepla woda...Troche nakombinowane ale dziala:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik masz na kółkach jak w załączniku?

Drzwiczki zasypowe mocno się grzeją? Masz je od góry dlatego pytam.

Paliłeś może pelletem na tej rynnie? Pytam bo próbowałem z ciekawości zrębki, brunatny groch, eko kamienny, miał i tą mieszankę co teraz palę. Wszystko "łyka" co przejdzie przez ślimak ale ciekaw jestem jak z pelletem zwłaszcza czy jak przejdzie w czuwanie to nie gaśnie.

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest na kolkach bo jakis czas temu pomniejszylem kotlownie i zostalo jej jakies 5m kwadratowych-z kazdej strony sciana :))

Nie ma szans na wyjechanie do tylu bo 20 cm od silnika jest sciana,nawet jak montowalem rynne to musialem ja w czesciach wkladac:)

Gorna klapa nie grzeje sie specjalnie bo wymiennik jest pionowy i gazy "podrozuja" w poziomie.Nie jest to niestety piec typowo przystosowany do podajnika ale niestety taki mialem.Dla mnie najwazniejsze jest to ze nie musze codziennie rozpalac tylko pali sie 24/24h.i mniej opalu potrzeba na dogrzanie budynku.

Narazie nie paliłem niczym innym...zakupilem 3t "pseudo ekomialu" i na tym jade :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też  zauważyłem duże oszczędności. Pale  tak od lutego 2016r. 

Ja mam coś takiego: https://allegro.pl/podgrzewacz-wody-19kw-cwu-sterowanie-elektroniczne-i7530526666.html

Podajnik od dołu i raptem potrzeba stosunkowo mało miejsca w kotłowni. Dodatkowo bezproblemowe czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione obrazy dla zapytania MODERATOR UNICA

U mnie jest cos podobnego...bo identycznego nie znajde---nieprodukowany juz.

Wykonany na licencji moderatora(albo i bez licencji) bo jest troche zmieniona konstrukcja.Ale z grubsza tak wyglada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak  Viadrus  u 26 5 członów  zawór 4 d afriso  bez siłownia narazie ,sterownik skzp 2 podstawa zrobiona przez firmę witkowski palnik Aprq zestaw bojler stojący  galmet 140l. Chodzi to narazie od października jest mój pierwszy kocioł na ekogroszek 

542F6983-1583-49F7-99A4-32A51170753C.jpeg

44E573FA-3B62-4DA0-A455-4BD95A7812D5.jpeg

20926948-A85A-405C-98DB-E892A4C577D3.jpeg

EAD47D4C-4068-4568-98D6-71A157FAF710.jpeg

71D8616C-68EB-48A5-A8CA-D484277D2BB5.jpeg

5CFE1E3F-F3FB-45EE-BF2E-C060D5665257.jpeg

FEBCDCC6-0CAF-4494-BE05-846B6A580E7F.jpeg

C273FB89-62F2-4663-BD29-710101F80D89.jpeg

E8967638-AC8F-4D8A-9287-6C02E039A6B7.jpeg

39AF096D-08CD-4406-BCA6-F71230645684.jpeg

1BEC6633-7BBA-472D-85A8-00FF9045F4EC.jpeg

E71B9148-2304-4892-8315-0AE3CFC5DE00.jpeg

C26F7F1F-A5B1-4B04-BB4A-42046571820B.jpeg

FC8FE670-8186-43F0-9824-D17B9A68E25D.jpeg

7193F946-3013-4F72-A7C6-CCB80F69EE2A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jesteśpodobnie zadowolony jak pozostali na forum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.11.2018 o 10:03, abcde napisał:

Znalezione obrazy dla zapytania MODERATOR UNICA

U mnie jest cos podobnego...bo identycznego nie znajde---nieprodukowany juz.

Wykonany na licencji moderatora(albo i bez licencji) bo jest troche zmieniona konstrukcja.Ale z grubsza tak wyglada:)

Ja mam modertora 12kw/ten czerwony,już nieprodukowany/,ze względu na gabaryty nie było możliwości wstawienia palnika przez drzwiczki,zrobiłem skrzynię z blachy i na niej stoi kociołek.To w niej jest zamocowany podajnik z boku,jest też popielnikiem,palnik pod rusztem wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2018 o 20:42, 8010 napisał:

Myślę że jesteśpodobnie zadowolony jak pozostali na forum? 

Narazie śmiga jak należy ja jestem zadowolony z zestawu trochę poczytałem z ustawieniem sterownika  timela skzp na forum i śmiga , a początki były takie 

28F45D15-1768-45E2-93B8-2DB6BAFC21ED.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariuszu. Jak sprawdza się aprq u Ciebie? Ja zastanawiałem się nad nim ale wziąłem apr i też jestem zadowolony.

Ten system jest dużo tańszy przy zakupie nawet gdyby kupić i podajnik i kocioł. 

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim użytkownikom skzp02 i przeróbkowiczom kotłów życzę radosnych świąt. Dużo miłości, zdrowia i najniższego z możliwych bezproblemowego spalania .

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 21:32, 8010 napisał:

Witaj Mariuszu. Jak sprawdza się aprq u Ciebie? Ja zastanawiałem się nad nim ale wziąłem apr i też jestem zadowolony.

Ten system jest dużo tańszy przy zakupie nawet gdyby kupić i podajnik i kocioł. 

Życzę powodzenia.

Witam palnik Aprq u mnie chodzi jak trzeba pale  w nim ekogroszkiem  na testy poszedł pellet  8 mm , trzeba było w tedy czas podawania w auto 9 s zrobić  bo temperatura na kotle zamiast rosnąć to spadała , peletu idzie więcej wiadomo mniej kaloryczny , niedługo pruba. Pellet varmo  ,po lekturze załączam zdjęcia spalania  pozdrawiam 

C6E1FD72-41BD-4E3E-8B25-F3AE7375768C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam piec typowy na miał 16 KW Zębiec 10 lat,nie ma rusztu wodnego tylko ruszta żeliwne,czy podajnik zamontować w drzwiczkach popielnika czy wyciąć popielnik i postawić go w takiej dodatkowej obudowie.Popielnik ma wysokość 18cm do rusztu,nie wiem czy w popielniku jest płaszcz wodny bo inaczej to będę grzał gołe ścianki popielnika a w drzwiczkach to by było jak na miale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy podajnik zmieścisz w drzwiczkach. Fakt że opcja z dołożonym popielnikiem jest wygodniejsza. Załącz może fotki pieca i napisz jaki podajnik planujesz zamontować. Ja proponuję apr witkowskiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opłaca się przerabiać 10 letni kocioł lada chwila może dokonać żywota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranid proponuję dołożyć popielnik jak przy większości naszych konsyrukcji. Proponuję rynnę eitkoeskiego. Jest prosta w obsłudze i niezawodna. Oczywiśie warto dołożyć ster skzp02. 

Co do wieku pieca: jeżeli wygląda dobrze to earto. Js mam przerobiony 11 letni piec. Kupiłem też zapazowy miałowiec bez osprzętu. Koszt podajnika ze sterem to ok.2800 za nowy piec 2200. Piec wymienię jak padnie. Moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma się dobrze bo ma jeszcze orginalne ruszta tabliczkowe,zawirowacze jak nówka,zawsze palony od góry i palony góra do 65 stopni.Problem taki że po załadunku miału wystarczy to na 15 godzin,a jak dorzucę trochę to dochodzi do wybuchu gazów ,próbowałem nie zakrywać żaru tylko sypać do rogu to nie dochodzi do wybuchu ale latam co 2 godziny inna sprawa to jakość miału coraz gorsza a cena 640zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiaj i się nie patyczkuj. Warto. Jak padnie piec to kupisz zwykly mialowiec przez internet lub nawet oryginalny tylko bez osprzętu. Przełożysz podajnik i kolejnych kilkanaście lat masz z głowy. Wygida a do tego oszczędniejsze nieco spalanie. W moim przypadku zasyp starczał na 15-18 godzin w zależności od pogody. Teraz przy -6 w nocy palę 20kg miału na dobę. Przy rynnie którą mam nie mam problemów z jakością opału bo spali wszystko: zrębki.trociny z miałem.miał.goszek.owies.pestki itp. Poza tym nie ma problemów z uszczelnieniem czy czyszczeniem palnika. Przerabiałem piec u siebie i rodziców. Zero problemów. Zakładałem też oryginał piec witkowskiego z podajnikiem rynnowym i też zero stresu.

Jak masz trochę czasu i checi to się nie ma co zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kociołek zadbany ,to niema się co namyślać trzeba przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.