Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pelletowcy


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników różnego rodzaju kotłów / palników pelletowych :) !!!

Sam jestem takim użytkownikiem i jak na razie (mam nadzieję, że już zawsze) zadowolonym pelletowcem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed pierwszym sezonem grzewczym pelletem. Nie wiem jak to wyjdzie cenowo ale po przeróbce śmieciucha obsługa ogrzewania jest komfortowa.Chociaż w przyszłości nie wykluczam jeszcze bardziej bezobsługowego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To teraz i ja zaliczam się do tej grupy "palaczy". Nawet nie wyobrażałem sobie jaka to wygoda. Paląc miałem musiałem przed wyjściem do pracy rozpalić - oczywiście wstać o 5 rano żeby przed wyjściem do pracy po 6 się rozpaliło (teraz o 6 wstaję chyba że mój pies mnie zmusi do wcześniejszego wstania), a i człowiek nie wiedział co tam się dzieje z piecem, a jeszcze te wybuchy, które czasami z dnia na dzień "strzelało", a czasami kilka miesięcy był spokój.

Teraz tylko ecoSTER TOUCH zamontować no i w przyszłości ecoNET żeby mieć większą kontrolę gdy nie ma nikogo w domu.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Miałem co prawda maloobslugowego ekogroszkowca. Palilem nim 11 sezonow. Ten wieczny syf i smrod w kotłowni. Walka ze spiekami. Przerdzewialy zbiornik na wegiel, co jakiś czas wytraty slimak itd. itp. Teraz tablet , zabawa ustawieniami pogodowek, ustawien bufora i obserwacja z salonu co sie dzieje. Dla mnie pellet to kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cichą nadzieję że zrobią na to kiedyś 8% vatu.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem pieca na pellet 

Krótko opiszę swój sprzęt:

Kocioł Gropel 22Kw Tutaj Info

sterownik tech st-976

regulator pokojowy tech st-281 po wifi

czujnik zewnętrzny

zawór 4d na siłowniku tech

ogrzewanie tylko c.o bez c.w.u [ na razie ]

palnik venma 25kw

Z uwagi że jestem laikiem w paleniu takim kotłem, nie za bardzo wiem jak nim palić, choć możliwości jest sporo pid, pogodówka, tygodniówka itp. Na chwile obecną palę na podstawie regulatora pokojowego ale nie jestem przekonany do końca. Przedstawiłem swój piec i ustawienia w tym filmiku YOUTUBE

proszę o jakieś porady w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dużo tego... ale od początku:

Ten, który montował Ci zawór 4d to musiał być niezły as :) Srednica rury powrotnej zaworu musi być równa średnicy rury powrotnej z instalacji, powinien to być jak najkrótszy odcinek o jak najmniejszej liczbie kolanek. Popraw to przed zimą.

Jeśli chcesz ogrzewać tym sposobem co teraz, powinieneś mieć zawór termostatyczny 3d ustawiony na 55 stopni, bo teraz, po odpaleniu kotła instalacja zalewa Ci go zimną wodą przez dłuższy czas, widzę, że masz grube rury na instalacji, duży zład wody w instalacji. Ten sposób przerabiałem już kiedyś i już do niego nie wrócę. Komfort cieplny w domu w zimie fatalny. Wychładzanie domu i instalacji i ponowne jej nagrzewanie pochłania dodatkową energię. W takim domu jak Twój lepiej żeby pompa CO pracowała cały czas i zawór może pracować na pogodówce. U mnie na przykład przy temp. zewnętrznej 8-9 stopni zawór podaje na instalację 31 stopni i to wystarczy, by utrzymać w domu 22 stopnie. Kocioł cały czas wygrzany, powrót też. Temperaturę kotła możesz ustawić na 75 stopni, histerezę kotła na 15. Po dojściu do temp. zadanej i wygaszeniu pieca pompa wyciąga powoli ciepło z kotła. U mnie, przy wygrzanym domu takie przerwy trwają nawet 1,5 - 2 godziny, przy stale działającej pompie CO, tylko mam histerezę kotła na 21. U Ciebie takiej histerezy kotła nie polecam, ze względu na fatalnie rozwiązany powrót.

Kocioł chyba generalnie masz za duży do tego domu, siłą rzeczy będzie więcej spalał. Moce palnika możesz ograniczyć, np. moc maksymalna 18kw, pośrednia 13 kW, minimalna 9kW. Histerezy dla mocy pośredniej 10, dla mocy minimalnej 5. To są standardowe ustawienia, z czasem możesz je sobie dopracować na podstawie  obserwacji do swoich potrzeb

Polecam przeczytać ten temat:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę was prosił koledzy o pomoc w sprawie kotła Stalmark Ekosilver ale najpierw muszę tam pojechać i zobaczyć jak wygląda instalacja i porobić zdjęcia, ale z opisu znajomego, tam jest wszystko nie tak.

Instalacja mieszana, bez CWU, kocioł ustawiony na 52 stopnie,  powrót na 35 i myślą jak oszukać czujke od bojlera, bo ciągle go wykrywa jak go ficzynie nie ma....Podejrzewam że po prostu źle wpieli kable do sterownika. Zrobię dokumentację fototechniczna to poproszę o pomoc w oddzielnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego @g69 pomału ze względu na krótki wątek zapoznałem się z nim i tak przypuszczałem , że to pompa i do tego zasilana fotowoltaniką . Powiem tak  jak będą konkretne dofinansowania do takowego projektu to się zastanowię. Ale to jeszcze musi być serwis na najwyższym poziomie , a nie taki jak przy solarach , gdzie firmy padają i nie mija 5 lat a po serwisie ani śladu. A tak w ogóle by coś zrobili przy solarach to ile trzeba telefonów wykonać by raczyli swe 4 litery posadzić w auto i przyjechać.

Tak , że to tak różowo nie wygląda jak by się komuś wydawało. To jest Polska bo w DE na pewno serwis jest priorytetem a u nas to lekko mówiąc masakra i nie ma za to żadnej odpowiedzialności. Poza tym @karoka65 nie ujął ile w to zainwestował , a ile miał konkretnego rabatu w tę inwestycję. A ja lubię jasność od samego początku. 

Jak się mówi A to i B<C<D<E i tak dalej ale poczekamy zobaczymy.

Na chwilę obecną dla mnie pellet to komfort ponad wszystko. Tylko ta cena którą steruje zagranica i to psuje jeszcze lepszy komfort.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia elektromet 12kw z zasobnikiem na górze; na razie bezproblemowo; po założeniu termostatów spalanie wyraźnie spada;

na razie nie grzeję bojlera 150L; jedyny minus dostępność i cena dobrego pelletu; jak ktoś coś wie gdzie gdzie w Krk można dostać coś innego niż Barlinek za 1200/t pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ironii pytałem się o konkretny pellet, bo o nim była mowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj w kotły, które z pelletem mają już coś wspólnego od dłuższego czasu a nie od 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.