Skocz do zawartości
lesiu681

Witkowski Regulator pokojowy do sterownika Iryd Pid Rtz

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam podpiąć regulator pokojowy pod sterownik Iryd Pid Rtz i zastanawiam się czy można zastosować innej firmy niż dedykowany do niego Pilot G, który za cholerę mi się nie podoba. Dodam, że w grę wchodzi tylko regulator bezprzewodowy. Jakie wy macie i jak się wam sprawują? Na razie znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/auraton-3021-rth-regulator-bezprzewodowy-sterownik-i6950280232.html Co o nim myślicie? 

aaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy czy ten iryd działa ze stykiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego sterownika można podłączyć dwa termostaty, zwykle, zwierne. PilotG z tego co pamiętam idzie po rs485. Potrafi zdecydowanie więcej. Może sterować albo kotłem albo temperatura w pomieszczeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wolał bym moduł  internetowy. w pokojach używam zwykłych termostatów grzejnikowych.  ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pilota G od chwili gdy wszedł na rynek . Sprawuje się bardzo dobrze . W połączeniu z pogodówką pozwala na pełną regulację układu.  Jeżeli temat jest jeszcze aktualny , proponowałbym spojrzeć nieco przychylniej na ten sprzęt - moim zdaniem warto.

W połączeniu z irydem stanowią całkiem dobrany duet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę starszy temat, ale warto napisać jak jest

Wyjścia są podwójne (na dwa układy grzewcze),

tj jedno jest dla układu kocioł i w domyśle pompa C.O.

drugie jest dla układu grzewczego nr2 w domyśle siłownik zaworu i układ za zaworem (pompa zaworu/podłogi)

Iryd PID ma dwa wyjścia styk zwarty/rozwarty dla uniwersalnych termostatów pokojowych np. wszelkiej maści auratony, eurostery, delta-dory itd.

Iryd PID ma też dwa dedykowane wyjście pod własne panele.

Zwykłe uniwersalne termostaty poza zwarcie/rozwarcie styku nie robią prawie nic... tj brak opcji zmiany nastawy kotła, brak stref czasowych na temp. wody na kotle lub za zaworem, brak opcji zmiany temp. wody w bojlerze, nie ma wskaźnika ilości paliwa w koszu.....

Panel dedykowany:

Pilot G jest w wersji przewodowej i oprócz trybu termostatu pokojowego ze strefami czasowymi ma także tryb zmiany nastawy temp. wody na kotle też ze strefami, zmiana temp. wody w bojlerze, wskaźnik ilości paliwa w koszu z alarmem o dosypaniu gdy paliwo się kończy, budzik, pozostałe alarmy....

Pilot G RF jest wersją bezprzewodową - radiową, funkcje j.w.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SIMOM
      Witam,
      posiadam piec na pellet Biovert 21KW z firmy Witkowski. Dom nowo postawiony około 120m: 7 grzejników i jakieś 30m2 podłogówki. Niestety jeszcze nie ocieplony ale kocioł pożera mnóstwo pelletu. 
      wstawiam zrzuty ekranu z econet jak jest piec poustawiany.Piec szybko się wychładza a czy nie może mniejsza mocą grzać tak żeby cały czas pomału utrzymywał zadaną temperaturę. 
      OD razu przyznaje że to mój pierwszy piec C.O.
      Z góry dziękuję za pomoc.

• Przez MGmati
      Witam serdecznie
      Posiadam nowy kocioł C.O. stalowy wodny typ KLASTER 5 23 kW sterownik Foster Signum 636 S 
      Powierzchnie jaką muszę ogrzać to 200m2 grzewczych, 3 pietra i na każdym pietrze 2 pół pietra dom nieotynkowany sciana cegła wata cegła okna drewniane podwójna szyba.Mam założoną nową instalacje rurki miedziane na parter (piwnica)4 grzejniki plus podłogówka w jednym pomieszczeniu, a stara instalacja na resztę domu to: grzejniki żeliwne 5szt i 3alu. Poziomy wymiennik c.w.u. SGW(L)x2 140l. Po krótkiej konsultacji z instalatorem zmieniłem ustawienia sterownika. Co sądzicie na temat ustawień. Kocioł raz w tygodniu muszę czyścić osadza się dużo tego na ścianach pieca.Pale eko-groszkiem WESOŁA 1000ZŁ workowany wartosć opałowa 28-30 MJ popiół do 5% .i wychodziło mi prawie worek na dzień. W tym tygodniu sprawdzę dokładnie jakie spalanie przy nowych parametrach. 

Temperatura kotła 50°C Temperatura CWU 50°C Nastawa kosza 65°C Temp. Zawory 1 nastawa zaworu 1 off Czujnik zewnętrzny nie podłączony Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu 25 sek. Obroty dmuchawy w podtrzymaniu 10% Krotność podawania paliwa 2 Czas oczekiwania w podtrzymaniu 10 min. (podajnika ) Czas pracy podajnika 6 s  Czas pauzy podajnika 35 sek Obroty dmuchawy w trybie manualnym 35% Obroty dmuchawy wzrost 10% Obroty dmuchawy 55% Czas pracy CWU 15 min. Histereza CWU 3°C Priorytet CWU wyłączony Tryb pracy zima Temperatura załączenia pomp 45°C Maksymalna nastawa kotła 85°C Zawór 4d ustawiony na 7  Wcześniejsze ustawienia w skrócie 
      Czas przedmuchu 40sek Czas przerwy w podtrzymania 12min Krotność podawania 2  Obroty w podtrzymaniu 4  Temperatura załączenia pompy 55C Czas wyłączenia regulatora 22 Czas między podawaniem 53sek Czas podawania węgla 8sek  

VID_20190110_212045.mp4
    • Przez MGmati
      Witam serdecznie. Pisze odnośnie nowej instalacji .
      Na przełomie wrzesień, październik została założona nowa instalacja. Podaję link do zdjęć.  https://drive.google.com/folderview?id=16Q0HAhCg5gk33A-nsuVhX6ukMKs1sWmH
      Moje pytanie brzmi czy nowa instalacja jest prawidłowo założona? . Bo po telefonie do instalatora (który miał zakładać lecz niestety nie dał rady) i przedstawieniu mu zdjęć twierdzi ,że cała instalacja jest zła i do wycięcia . Proszę o opinie i porady. Dom posiada 3 kondygnacje na każdej dwa półpiętra. Strych surowy nieocieplony. Około 200m2 do ogrzania. Ściany budowane cegła wata cegła . Okna stare, wykonanie drewno podwójna szyba. 

• Przez tomek3216
      Witam,
      Chciałbym dopytać się doświadczonych użytkowników, którzy mają bufor podpięty do kotła na pellet.
      Otóż zastanawiam się nad użyciem bufora do mojego kotła na pellet (Witkowski Biovert z palnikiem Kipi 5-20kW). Czytałem już wiele postów o sensowności używania bufora, ale nie znalazłem odpowiedzi, która pasowałaby mi do mojej instalacji.
      Mam 12 grzejników w domu 115m2 plus ogrzewanie podłogowe w kuchni (ok.12m2), łazience (ok.4m2) i werandzie (ok.6m2). Grzejniki są na zaworze 3D z siłownikiem sterowane termostatem dwustanowym, który reguluje pracę mieszacza, podłogówka na razie jest sterowana samym termostatem (włącza/wyłącza pompę) na razie nie było mnie stać na moduł B i kolejny zawór 3D z siłownikiem (mój sterownik obsługuje tylko jeden obieg-sterownik to ecomax 850-P2 C touch). Generalnie w miejscach gdzie jest podłogówka są też grzejniki, ale w poprzednich sezonach gdy używałem śmieciucha to zakręcałem w tych pomieszczeniach grzejniki i sama podłogówka ogrzewała pomieszczenia. Nie wiem czy mi się to sprawdzi przy pellecie (1 sezon).
      Moje pytanie odnosi się do tego czy jest sens, czy warto zakładać bufor do mojej instalacji. Dużo postów mówi o tym, że przy instalacji z większą ilością grzejników nie ma to sensu, dlatego się pytam.
      W jaki sposób dobieracie pojemność bufora? Zaznaczam, że nie mam możliwości wstawienia jakiego bufora np.3000L bo nie mam aż tyle miejsca i nie wejdzie mi przez drzwi.
      Czy bufor 600 lub 800 L ma sens?
      Myślę o buforze odnośnie zmniejszenia zużycia pelletu (mniejszej intensywności rozpalania), mniejszego zużycia zapalarki (choć ta też nie jest kosmicznie droga, a swoją drogą znacie typ grzałki, która jest w tym palniku Kipi Rotary 5-20kW, bo nie mogę znalezc symbolu w instrukcji).
      Czy bufor ma też wpływ na większy komfort temperaturowy, bo temperatura jest dłużej utrzymywana?
      Proszę podzielcie się waszymi doświadczeniami i radami.

Pozdrawiam

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.