Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Od Kuchni Węglowej Czy To Możliwe???


Marcin115

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tej ilości żeberek powinna ta średnica wystarczyć. Jeśli będą za duże przepływy (dobra regulacja instalacji) to mogą wystąpić szumy. Szybkość przepływu nie powinna przekraczać 0,5 m/s max. 1 m/s

 

Kulowy nie nadaje się do regulacji, lepiej nawet grzejnikowy zwykły grzybkowy, lub z nastawą wstępną. Regulacja poprzez ustawienie nastawy wstępnej lub poprzez przymknięcie zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a czy przy takim zaworze zadziała mi grawitacja wężownica w kuchni - węŻownica w bojlerze gdy pompa nie będzie działać? Teraz działa pięknie ale średnice mam 1". Gdy zastosuję taki zawór prześwit rury mi się drastycznie zmniejszy (chyba, że są tekie zawory o średnicy 1")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja niedawno taką kuchnie kaflową rozwalałem u kolegi i wstawiałem na te miejsce piec c.o.była tam wtawiona wężownica wyspawana z blachy dość sporych rozmiarów i ogrzewał tym cały dom około 160 m kw jeśli cię interesują te wymiary to mogę pomierzyć bo leży ten wynalazek u niego na złomie
--to se ne da!! Chyba ze w lecie jak obecne. Ile mocy moze miec podkowa???

zaprawde powiadam wam: za mało! Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest go wyregulować, czy jest inny powód nie stosowania zaworów kulowych.

 

Zawory kulowe, są to przeważnie zawory odcinające, które nie mogą pracować przy częściowych otwarciach. Po jakimś czasie zawór częściowo uchylony nie daje się ruszyć, zdarzają się hałasy w instalacji. Zresztą zawór kulowy nawet podczas normalnej eksploatacji powinno się co jakiś czas kilkukrotnie zamknąć i otworzyć aby zawór nie zastał. Są oczywiście zawory regulacyjne kulowe ale trzeba takie znaleźć.

Tu przykład takiego zaworu:

 

 

KULOWE ZAWORY REGULACYJNE NAVALTRIM

Zawory NAVALTRIM mogą być stosowane do regulacji i odcinania przepływu. Służą do wyrównywania ciśnień w odgałęzieniach sieci ciepłowniczych i umożliwiają zmiany nastaw po zmianie obciążenia, Wykorzystywane są do wyrównywania oporów obiegów w węzłach cieplnych oraz centralach klimatyzacyjnych a także do ograniczania maksymalnego przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.Prosiłbym o pomoc kogoś kto zna sie na rzeczy,bo ja jestem niestety laikiem :-) Otóż moja sprawa jest taka:mieszkam w kamienicy po generalnej restauracji[nowe stropy,wylewki,itp.]mam gaz z sieci,ale nie mam c.o.[a gazowego ogrzewania nie chcę-koszta!],są natomiast piece kaflowe.Kominiarz podpowiedział mi,że jakbym chciał zrobic sobie c.o.to można to zrobic przy urzyciu kuchni węglowej.Powierzchnia mojego mieszkania to 70m2,wysokość 4m[!],ale połowę mieszkania będę miał obniżoną do wysokości ok.2,9m.I tutaj zastanawiam się nad jednym:powiedzmy,ze będę miał to c.o. z kuchni,ale jak,np.wyjade na 2 dni,to ile takie mieszkanie będzie mi sie nagrzewało po wystudzeniu?Problem polega też na tym,ze jak będę wracał po pracy do domu,to będę musiał na nowo rozpalać w kuchni :) Czy ktoś mógłby mnie oświecić co do tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem jeden sezon podobną kuchnię,pozostałość po poprzednim właścicelu, przecież do paleniska wrzucisz max dwie szufelki i tylko jeśli gospodyni siedzi cały czas w domu jest w stanie podtrzymać palenie, w nocy i tak wszystko zdechnie, pamiętam,że zebrałem wszystkie środki aby nie stracić statusu żonatego i pociągnąć centralne, zimno,wilgoć,grzyb i kupa popiołu wszędzie,nawet wspominać nie chcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu wkładam podobną wężownicę (wkład) o pojemności wody 39 litrów do pieca kaflowego, z góry jeszcze mam dorzucone 3 rury grubościenne fi 6 cm... zobaczymy co z tego będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

założyłem podkowę do pieca i lipa... nagrzać tym grzejniki jest strasznie ciężko, palenie węglem zupełnie odpada ponieważ do tej podkowy potrzeba dużo ognia i na razie testuje opał, czym tu palić żeby napalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.