Skocz do zawartości
darkdivinity

Dostawcy pelletu - małopolska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szukam dostawcy pelletu z województwa małopolskiego, najlepiej okolice Nowego Sącza. 

Rok temu brałem olczyk w Brzeznej po 14.50 za worek 15 kg, w tym roku tona z dostawą 1200 zł co wydaje mi się dużą przesada, nie wiem czy olczyk jest aż tyle wart.

Szukam więc opinii i dostawców.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pozostaje Ci nic innego, jak przejechać się i wziąć kilka worków na próbę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki jest plan, ale może ktoś z forumowiczów ma namiary na sprawdzony skład:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, darkdivinity napisał:

Na zdjęciach wygląda słabo - dużo kory (mało kalorii), a z korą może być piasek. Kupić kilka worków i przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się pochwalę, znalazłem super pellet stabrawa, produkowany w Bochni, także sam sobie podjadę po niego, 960 zł mix sosna/świerk, 1070 zł sam świerk/za tonę/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bosh..... ale ceny. I jak tu palić ekologicznie. Jakie spalanie dobowe w typowym peleciaku takiego pelletu jest? Ja w zeszłym roku"utylizowalem" pelet w swoim kotle z palnikien rynnowy i wychodziło mi przy takich warunkach za oknem jak dziś 5 stopni 25kg na dobe. No ale kocioł na ekogroszek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na mrozach 15 kg/24, w taką pogodę jak teraz to jakieś 40 kg/5-6 dni.

Co zrobić, jako jedyny na osiedlu jestem ekologiczny, niby większość ma piece na gaz ale w kotłowni stoi stary kopciuch w którym spala się śmieci na "ciepłą wodę". Wyobraźcie sobie że w dzień wywozu śmieci ja wystawiam po 10-15 worków 120 l (na msc) i jako jedyny je WYSTAWIAM. Sąsiedzi patrzą się na mnie jak na debila jak kidam te wory. Ale to się skończy, miasto kupiło drona i mimo że nie jestem januszem sąsiedztwa to mam nadzieje, że dostaną solidne mandaty i worki ze śmieciami zaczną się jednak pojawiać.

To samo tyczy się węgla, byle zalać wilgotnym, byle zasypać miałem "ino by się to dusiło", dlatego jak nawet grzanie pelletem wyjdzie mnie 2-3 tyś rocznie to mam świadomość że przynajmniej ja swojego dziecka nie truje - ledwie zaczął się sezon grzewczy i już jest problem. Powiem szczerze że żałuję iż nie kupiłem solidnego 4x4 i nie postawiłem domu na szczycie góry na odludziu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu masz rację, to nie chodzi o dobry kocioł za pierdyriard złotych tylko zmiana myślenia i przyzwyczajeń ludzi. W najgorszym kotle z przed 30 lat można palić czysto i ekonomicznie. Nie piszę o paleniu śmieci bo za to powinny być kraty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@darkdivinity w Nowym Sączu ogólnie jest problem z dobrym opałem (ekogroszkiem czy pelletem). Z tego co wiem to w Grybowie ktoś produkuje pellet. Chyba z byłego stolbudu grybów surowiec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też szukam jakiegoś zamiennika dla barlinków i olczyków;

barlinek za prawie 1200/t to już jest lekka przesada jednak; olczyk niewiele mniej; 

ktoś coś wie o okolicach Krakowa północ pisać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już i barlinków i olczyków zaczyna stacjonarnie brakować /olczyk w punkcie gdzie kupowałem ma być...w styczniu/...zamówiona lava + barlinek internetowo za ok 1000/t z dostawą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pellet już dotarł; lava lepiej zapakowana i szybsza dostawa-minus taki, że sporo pyłu, który odkłada się na palniku;

barlinek ciut bardziej kaloryczny i dłużej się pali ale też trochę droższy / 8 mm ma 30 % liściastego wsadu/;

internetowo u producenta taniej niż w 90 % stacjonarnych punktach - i jeden i drugi;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

wyżej pisaliście o pellecie z Grybowa (Biała Niżna) - kupiłem ten pellet, nie polecam. dużo popiołu, w workach pełno kurzu, pyłu.

spalać spalał się dobrze, spieków brak, jednak co 3-4 dni czyszczenie z powodu ilości popiołu. mimo to nie polecam. odczucia mieszane.

cena jaką mi zaproponowano w tym roku w Grybowie 980zł / tona. wcześniej 780zł, jeszcze wcześniej 730zł ... - rozbieżność cen spora, osoba z która się kontaktowałem mało rozmowna, nie kontaktowa. bardzo ciężko o kontakt, problem z dowozem (brak HDSa) - dowóz kombinowałem sam. gra nie warta świeczki.

kupiłem Barlinek 8mm w składzie w Rytrze za 1000zł / tona.

Edytowane przez almemento

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi