Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno rozpoczęliśmy ogrzewać nasz niewielki budynek mieszkalny ( 750 m.kw) piecem Cichewicza futura econo ( retortowy z podajnikiem). Instalator ustawiłnam parametry podawanie i postój 4:1! Tak to nie pomylka, ale wiemy,że wynikało to z kiepskiej jakości ekoretu! Po prostu dostawca zawinił. Teraz od dwóch dni zasypujemy normalnym "ekogroszkiem pieklorz" z kop.Bobrek i widać, że ustawienia powinny być chyba jednak podobne do podawanych na forum, a dotyczących kotłów od 25 kW. Czy tak jest w istocie? Podam oczywiście więcej szczegółów o ile będzie to niezbędne. Oczekuję sugestii i podpowiedzi. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to taki stosunek między podawaniem a postojem to faktycznie dziwne. U mnie - i jak zdążyłem się zorientować u wielu Forumowiczów jest odwrotnie.

 

Podałeś kubaturę czy powierzchnię budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz chyba zrozumiałem że to budynek mieszkalny a nie jednorodzinny :) 75kW to raczej za dużo na 200 m :)

 

Ok. Już sie nie wtrącam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złym opale ( ekoret - tzn nazywał się ekoret ) było 20 sek podawania a 5 sek postoju ( 4:1). Teraz testujemy ustawienie na dobrym ekogroszku. Na razie ustawiliśmy 20 pod., i 10 post., ( 2:1), czyli troszkę lepiej. Zespół podawczy kotła pracuje oczywiście tak wolno, że to potrwa parę godzin, żeby sprawdzić efekt. Na forum czytam, że powinno być np., 1:3 - czyli zupełnie odwrotnie niż ustawił instalator. Interesuje mnie czy są jakieś istotne różnice w nastawach pomiędzy budynkami jednorodzinnymi o powierzchni 150-250 m kw., a naszym 750 m.kw. Jeszcze inna kwestia - powietrze. Czy można regulować ilość podawanego powietrza i czy jego nadmiar może powodować nadmierne zużycie opału? Czy można to regulować? Mamy kocioł Cichewicza 75kW, ogrzewa CW i CO, sterownik Geco 403.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że może być różnica. Czas podawania może być większy np. z powodu innej szybkości podawania węgla - znaczy innych ustawień/przełożenia samego podajnika wynikająca z większych rozmiarów paleniska (gdzieś ustawia się to w jakichś serwisowych ustawieniach).

 

Ale co na to specjaliści??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na tym forum znalazłem informację, że te parametry mniejszego i większego kotła są zbliżone, a duże znaczenie ma zmiana dawki podawanego powietrza, ale chyba nie w przypadku Cichewicz. Specjaliści ustawili parametry i zajrzą w przyszłym tygodniu.... na razie są tajemniczy... nic nie można od nich wyciągnąć. Może się w końcu zlitują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.