Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

maciekchn

Immergas Jedno a dwu funkcyjny???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Proszę o wyjaśnienie Czym się różni kocioł jedno od dwóch funkcyjnego kiedyś myślałem że jednofunkcyjny pełni rolę tylko ogrzewania domu a dwufunkcyjny jako druga opcja to grzewanie wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dwufunkcyjny ogrzewa dom oraz grzeje wodę użytkową przepływowo(jak popularnie nazywany junkers)

Jednofunkcyjny również ogrzewa dom a dla przygotowania wody użytkowej musi współpracować z zasobnikiem pojemnościowym,CWU grzeje w tzw.priorytecie czyli jeżeli dostanie sygnał że spadła temp.wody w zasobniku to ogrzewanie budynku stop a zawór w kotle przełancza na grzanie wody użytkowej do nastawionej na sterowniku temp.

Edytowane przez odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No też tak myślałem , ale założyli mi jedno funkcyjny bez zbiornika (boiler) imergaz exa 24 i do tego i do tego ma być  ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to się sprawdzi ? Bo jeszcze nie podlączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz miec zbiownik CWU - boiler by miec ciepla wode z kotła jedno funkcyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniliśmy na exa28 dwu-funkcyjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maciekchn
      Witam mam pytanie jaki sterownik pokojowy polecicie do pieca VICTRIX EXA 24 , najlepiej wifi do 500zł
    • Przez iGryfff
      Witam serdecznie forumowiczów. Wprowadziliśmy się do nowego mieszkania gdzie zamontowany jest kocioł Victrix EXA 28 1 ERP. przed sezonem grzewczym chcielibyśmy sie wywiedzieć jak najoszczędniej zatroszczyć się o ogrzewanie. Powierzchnia mieszkania 48m2. Czy warto dokupić jakiś zewnętrzny termostat, czujnik temperatury, sterownik który będzie zawiadywał piecem? Jeżeli tak to jaki do tego modelu?
      Będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez zinq
      Witajcie,

Posiadam kocioł gazowy Immergas nike 21 maior s, problemem jest fakt iż po uruchomieniu działa prawidłowo przez chwilę.
      Dokładnie jego praca trwa oko 10 minut, między czasie zawór gazowy działa coraz głośniej aż odcina dopływ gazu co skutkuje błędem.
      Piec był użytkowany ok dwa tygodnie, 1 dzień po zainstalowaniu i wykonaniu próby, i po 25 latach gdy budowa została ukończona również do próby i ogrzewania przez parę dni, piec został wyczyszczony, nie widać żadnych śladów uszkodzeń, problemem mógł być fakt iż w kotłowni było dużo kurzu ale obecnie piec jest wyczyszczony i wygląda jak nowy.
      Dźwięk buczenia wyraźnie dochodzi z zaworu gazowego i nasila się z każą minutą. Wyłączeniu z sieci i ponowny podłączeniu nadal nie daje się uruchomić, wystarczy poczekać ok 30 minut i można go uruchomić ale problem powraca.

• Przez Podejrzliwy
      Jestem nowy na forum - więc witam wszystkich serdecznie w tę pierwszą niedzielę z zakazem handlu ;-).

Mam mieszkanie w kamienicy o powierzchni 80m2. Trzy pokoje, kuchnia, łazienka i ogromny przedpokój.
      Gdy je kupiłem to już była tutaj cała, świeża instalacja gazowa z nowymi kaloryferami takiego typu:

(jest to przykładowa grafika z Gugli) 
      Po jednym takim grzejniku na dwa największe pokoje, w sypialni są dwa mniejsze, w kuchni oraz w przedpokoju jeden mały, a w łazience jeden mały naścienny.

Instalację zasila piecyk Immergas Nike Star 24 4, który sądząc po cenie i opiniach nie wydawałby się czymś tragicznym. 
      Kupiłem termostat, który w godzinach 4.30-6.00 trzyma temperaturę 21*C, 6.00-14.30 20*C, 14.30-22.00 22,4*C, 22.00-4.30 20*C.
        Przeżyłem dwa sezony zimowe, w tym obecny, który już się kończy. I niestety martwi mnie fakt, że rachunki za gaz opiewają na kwoty rzędu 550-680 zł w zależności od częstotliwości gotowania, kąpieli oraz mrozów na zewnątrz.
      Czy taka kwota w starym, nieocieplonym budownictwie to jest norma? 
      Dodam, że mam trzy ściany po całej długości, które są ścianami zewnętrznymi i mieszkanie pode mną jest nieogrzewane. Okna jak to w kamienicach, całkiem spore, jedno jest balkonowe.

Moje pytanie brzmi przede wszystkim - co mogę zrobić, przerobić, kupić, wyrzucić, żeby zużycie gazu spadło co najmniej te 20-30%?
      W niedalekiej przyszłości tak czy owak zamierzam wymienić piec na dwufunkcyjny, ale z zamkniętą komorą spalania (może i warto byłoby dołożyć do kondensacyjnego?).
      A może on nie jest "ustawiony" tak, jak być powinien i grzeje jak opętany? Czy możliwe, że instalacja jest spieprzona? Nie wiem - zły rodzaj rur, o złej średnicy, cokolwiek?

Myślałem również o ociepleniu ścian od wewnątrz kartongipsem oraz wełną. 
      Proszę o pomoc, bo PGNiG mnie zjada ;).
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.