Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie przepływu na rotametrach dla podłogówki i sterownika cw 400


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Na pionowej osi masz temp zasilania a nie pomieszczenia - po prostu poświęc trochę czasu na  UWAŻNE  przeczytanie instrukcji.

 

Jak najbardziej to rozumiem. I nigdzie z tamtad nie wychodzi ze przy temp projektowej 35 zasilanie będzie 36 jak u mnie przy temp zewnetrznej 0. Jest to krzywa dla temp pomieszczenia 20', jeżeli podnosze temp pomiesczenia na 22' to i zasilanie jest o 2' większe czyli ok temp zewnetrznej 0' zasilanie powinno być 32', dobrze rozumiem?

 

Możesz pomóc i napisać wprost a nie zagadkami? Czytam ale ciężko mi z tego coś wyciągnąć. Dlatego pytam na forum.

 

Napewno jest inny schemat krzywej dla sterowania za pomocą temp zewnetrznej z punktem początkowym chociażby dlatego że miałem punkt początkowy 20' a rysunków krzywej do tej opcji nie ma, jest napisane że jest to sterowanie proste.

 

Wychodzi na to że lepiej jest wziąć bez punktu początkowego i wtedy będzie jak na rysunku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesiesz temp w pomieszczeniu o 2C to całą krzywą musisz przesunąć też o te 2C czyli zwiększasz zarówno temp wody początkową jak i końcową.

Jak nie przesuwasz krzywej równolegle w całym zakresie grzania,  tylko dla części temp to w pozostałym zakresie temp np od +5C masz tylko 1 temp zasilania - tą sytuację opisałeś wczoraj.

Ja próbowałbym zmienić krzywą grzeczą podstawowa, nie znam i pewnie ty też nie znasz jaka była temp obliczeniowa twojej instalacji grzewczej .

Ale już dosyć pisania o tym - bodaj 01 11 był mój post na temat regulacji  temp w domu i czym tą regulację można wykonać.

Tak naprawdę to powinieneś poczekać na -10C lub mniej i wtedy robić taką regulację czy nastawy.

Np u mnie obecnie jest 0C i mam temp wody w podłodze 27C, przy -10C była temp 30C , a przy -20C gdy było 37C- takie parametry nastawiałem przez cały 1 sezon mieszkania do domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze dodać, że przepływy były cały czas takie same. O ile były :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływów nie ruszam.

Więc dlaczego przy krzywej z punktem początkowym 20 i punktem końcowym 35 przy zadanej temp 22 pokazuje na kotle zasilanie 38' przy temp - 4 lub 36 przy temp 0?

 

Regulacje wiem jak wykonac nie wiem dlaczego kocioł nie grzeje do temp zadanej jeżeli punkt końcowy jest 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pokaż projekt ogrzewania podłogowego.

Tam są podane przepływy i temp obliczeniowa dla danej temperatury w pomieszczeniach.

Jak chcesz podnieś temp w pomieszczeniach to najprościej to wykonać przez zmianę krzywej , bez korekt o wpływy pomieszczenia, czyli chcesz wyżej temp to daj wyższe temp wody w instalacji.

Moduł CW reaguje na grzanie i jak widzi że nie daje rady osiągnąć danej temp to sam próbuje reagować i zmienia temp wody powyżej zadanej.

Może trzeba zmienić lokalizację modułu CW?

Daj np max temp zasilania 40C zamast tych mitycznych 35C i zobacz co będzie.

Może trzeba będzie zmienić przepływy w niektórych pomieszczeniach - zmniejszyć lub zwiekszyć - to jest pewna wiedza praktyczna, której nie bardzo mozna przekazać w 1 lub 2 postach.

Jest wiele opcji zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem.

Jest 0 na dworze, temp zadana 22 a na sterowniku pokazuje temp pomieszczenia 21 i kocioł nie grzeje. Cały czas mi tylko o to chodzi, rozumiem gdyby grzal a nie mógł nagrzać więc zwiększyć przepływy itd ale w takim przypadku przy 0 temp gdy kociol nie grzeje to co mają wspólnego przepływy itd?

 

Czy on nie powinien Grzać dopóki nie osiągnie temp 22? Przecież nie ma na dworze - 15 że nie może nagrzać

 

Nie chce podnosić temp w pomieszczeniu, chce aby bylo tyle ile jest zadane na sterowniku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pastor napisał:

razem z tym co pisał sambor?

Pisał, pisał, ale już w tym temacie nie będzie nic robił, gdyż autor tematu wie swoje i basta.

Może trzeba było kupić termeta - spaliłby mniej i nie potrzebowałby sprzęgła i drugiej pompy ani sterownika do którego instrukcji nawet serwis boi się zaglądać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sambor napisał:

Pisał, pisał, ale już w tym temacie nie będzie nic robił, gdyż autor tematu wie swoje i basta.

Autor nie wie co wie i nie slucha. Problem jak pomoc komus wtedy?

 

2 godziny temu, Szczypiorr napisał:

Jednego nie rozumiem.

Jest 0 na dworze, temp zadana 22 a na sterowniku pokazuje temp pomieszczenia 21 i kocioł nie grzeje. Cały czas mi tylko o to chodzi, rozumiem gdyby grzal a nie mógł nagrzać więc zwiększyć przepływy itd ale w takim przypadku przy 0 temp gdy kociol nie grzeje to co mają wspólnego przepływy itd?

 

Czy on nie powinien Grzać dopóki nie osiągnie temp 22? Przecież nie ma na dworze - 15 że nie może nagrzać

 

Nie chce podnosić temp w pomieszczeniu, chce aby bylo tyle ile jest zadane na sterowniku

 

 

1 godzinę temu, sambor napisał:

Jest parametr korekta wskazań temperatury - użyj go

Uzyles? co tam masz w tym parametrze? Sam poniekad podajesz rozwiazania ale nic z tym nie robisz - kto ma za ciebie to zrobic?

Skoro piszesz ze piec nie grzeje mimo ze powinien to znaczy ze piec widzi ze nie musi grzac - filozofii nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiękam. Skoro piec nie startuje mimo nieosiągnięcia temperatury tzn ze kocioł widzi wyższa niż jest. Musisz to skorygować.
Ja też wymiekam.
Dlaczego nie widzi skoro na sterowniku jest 21? To kocioł na co patrzy bo nie rozumiem?

Dla próby korektę temp pomieszczenia zwiększyć, zmniejszyć? Jeżeli jest problem z różnica 1 stopnia to o 1K?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz tu pisze. W pokoju masz termostat na którym zadałeś 22. On pokazuje 21. A mimo to kocioł nie grzeje. Jaki wniosek? Sam kocioł widzi ze temperatura została osiągnięta. Czyli musi widzieć conajmniej 22.
Czyli co ty musisz zrobić? Parametrem który otrzymałeś musisz tak skorygować wskazanie aby było ono adekwatne. Rozumiesz?
Instrukcje kotła czytałeś i zrozumiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak daleko jest sterownik od kotła? Jak jest podpięty?
Zdaje sobie sprawę, że nie znam się na tym ale jak może być podpięty? W odpowiednie miejsce w kotle które podpinal serwisant kablem dwu zylowym, chyba inaczej się nie da.
Odległość od kotła licząc po kablu to może 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak daleko jest sterownik od kotła? Jak jest podpięty?
Zdaje sobie sprawę, że nie znam się na tym ale jak może być podpięty? W odpowiednie miejsce w kotle które podpinal serwisant kablem dwu zylowym, chyba inaczej się nie da.
Odległość od kotła licząc po kablu to może 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.