Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domek 140m całość w podłogówce


dandi237

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc mieć średni przepływ 1,5l/min w każdej pętli to dla 8 obwodów wychodzi ok.720l/min Dla różnicy temp.pomiędzy zasilaniem i powrotem 5K powinna być rura Cu 28 Wniosek-do każdego rozdzielacza Cu 28 .Być może nie musi być Cu 28 ale bez projektu OP nie ryzykowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dandi237 napisał:

Jak pisałem od rozdzielaczy do kotłowni jest doprowadzone pex 32, chodzi mi jedynie o bezpośrednie podpiecie kotła z 2 parami rur pex 32, na odcinku ok 1mb

Daj trójniki 1" mos.od razu przy kotle  i od nich złączki PEX 32x1" GZ Oczywiście pomiędzy trójnikami musi być armatura odcinająca kocioł +filtr osadnikowy na powrocie do kotła+napełnianie instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów.

Wczoraj odpaliłem kocioł, nie zdążyłem założyc czujnika pogodowego ale grzeje wszystko bardzo fajnie mimo że dom nie ma zrobionej elewacji jeszcze:) Mam dwa pytania, 

1. W jaki sposób wejść do menu serwisowego i co jak ustawić???

2. Czy przy zakładaniu czujniku temperatury do zasobnika cwu trzeba zostawić taki kondensator czy jak to się nazywa który jest założony w miejscu podłączenia przewodów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.W instrukcji pisze że dostęp dla serwisantów i nie pisze w jaki sposób, znalazłem na internecie instrukcje z 2016r w niej pisze ale kocioł nie reaguje na tamte czynności.

2.Gdy mostek został usunięty czujnik pokazuje temperaturę wody 36C a z kranu leci prawie wrząca woda, jaki może być powód zaniżania temperatury przez czujnik?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Udało mi się wejść w menu serwisowe tylko w moim kotle jest 29 punktów ustawiania a nie 19 jak w instrukcji i nie mogę połapać który punkt odpowiada za jakie ustawienia może ktoś ma instrukcje albo wie co trzeba ustawić optymalnie dla mojej instalacji?? 

2.Gdy mostek został usunięty czujnik pokazuje temperaturę wody 36C a z kranu leci prawie wrząca woda, jaki może być powód zaniżania temperatury przez czujnik??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w instrukcja nie jest pełna, nie mam innej. Moje ustawienia poniżej.

P01 - 25, P03 - 30, P04 - 1200, P05 - 4000, P13 - 0015, P18 - 0025, P20 - 0010, P25 - 0005,

Gdyby kocioł przy zapłonie wydawał dziwne dźwięki, buczał to zwiększ parametr P04 na 1300

P18 - 0025 - te ustawienia mogą u Ciebie nie wystarczyć, musisz zobaczyć jakie masz przepływy i wtedy korygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.