Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domek 140m całość w podłogówce


dandi237

Rekomendowane odpowiedzi

Jak koledzy piszą że Junkers ma dobre pompy to niech przedstawią wykres charakterystyki pompy dla proponowanego kotła.Owszem ma dobre pompy jakościowo(jak pewnie prawie każdy kocioł danego producenta) ale czy pod względem wydajności?tu już jest różnie.Zgadzam się, dostępność serwisu ważna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem planuje zasobnik 150l. Miejscowy serwisant termetu z którym rozmawiałem mówi że taki kocioł musi miec założoną dodatkową pompę oraz sprzęgło bo inaczej nie bedzie funkcjonować, wiec przypuszczam że za bardzo pojecia nie ma. A ten junkers w mocniejszej wersji np 24KW???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nic nie potrzebujesz poza czujnikiem zewnętrznym,wszystko ustawisz na sterowniku kotła czyli temp.zasilania OP i krzywą grzewczą oraz temp.CWU

Oczywiście możesz podłączyć układ powietrzno-spalinowy przez ścianę przy kotle 20kW ale nie każdemu podoba się wystajaca rura ze ściany.Nie jestem zwolennikiem kominów systemowych do kondensata bo trzeba odprowadzać kondensat i z komina i z kotła no i zbędny koszt samego komina,wystarczyłby przewód wentylacyjny i do niego wpuścić rurę od spalin wtedy cały kondensat spływa do kotła.Ale jak już jest ten komin to bym go wykorzystał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komin miał byc podłaczonu do pieca na ekogroszek, z gazem miełem duże problemy ale udało się doprowadzic do przyłączu. Kocioł będzie oddalony od komina o 3m i planowałem zrobic w ścianie, mi na elewaci to się nawet podoba;) a w jaki  sposób rozdzielic zasilanie rozdzielaczy na piętro i parter??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.09.2018 o 11:23, sambor napisał:

 

Ja w tym tygodniu  musze   zamówić  piec  bo przychodzi   instalator  montować   kotłownie i po przeczytaniu tego  wątku   stwierdzam iż  te  Termety nie  są  złe  ale  co   z tymi  sterownikami. Czy jest  jakiś  sensowny  pokojowy  do tego  pieca, bo tak  mam zamiar  regulować  temperature   w  domku  stała temperatura   ok 21/21,5 stp   i  nic  wiecej    bo nie   za oszczędze  majątku  regulując  i  wydając   kroci  na  elektronike  i itp.  Mam  150m2  podłogówki i  1  kaloryfer  w  garażu   rurek  wyszło mi  na  cały  dom  1300mb.  Plan jest taki  w  kolejności.  Piec  odejście  na  kaloryfer  do  garażu   sprzęgło,  pompa  trójnik na  rozdzielacze.  Czy to  ma  sens ????

Podłogówka   rozłożona   w   salonie  , kuchni, pokojach   i  wiatrołapie  co 15  łazienki  co  10 i co 15cm. Garaż   będzie  miał   wspomniany  kaloryfer  .  Dom  w  prostokącie  bez  balkonów  , pustak na  piance  podłoga  10cm,  sciany 15 grafit, a  sufit 15 i 10cm  wełna  Isover  Super Mata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje się grzejników przed sprzęgłem.Ten jeden grzejnik jest problemem w twojej instalacji.Grzejniki potrzebują wyższej temp.zasilania niż podłogówka,nie możesz dać wysokiej temp.z kotła na sprzęgło.Było zrobić OP również w garażu.Sterowanie dla OP powinno być pogodowe wg.krzywej grzewczej(czujnik zewn.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, odpowietrznik napisał:

Nie daje się grzejników przed sprzęgłem.Ten jeden grzejnik jest problemem

To juz wiem  .  Ale wlasnie czy nie mozna by przemiarowac grzejnik garazowy i go grzac niska temperatura.  Dodam iz on bedzie raczej aktywnytylko przy mrozach od -5  raczej by nie wychladzalo garazu oraz pomieszczenia nad garazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abdank82 napisał:

A np.dając temp. zasIilania z pieca 38 stopni i przewymiarowujac grzejnik to będzie źle?tzn. Temperatura będzie za wysoka?

A potrafi kolega określić ile trzeba przewymiarować taki grzejnik dla temp zasilania 38C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

...

To  co   przyjaciele  doradzicie  zrobić  by  ten  kaloryfer   wykorzystywać i było oki  a  instalacja   prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z przyczyn nie  zależnych ode mnie opóźniły się prace w naszym domu, ale już ruszamy;) Wybór padł na termet gold 20kw, jak koledzy radzili, teraz tylko odpowiednio podłączyc. Od kotła mam wyjśc rurą 22 miedz powiedzmy 20cm, trójnik i na 2 rozdzielacze tak??

Ale czy nie lepiej od razu dac miedz 28mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.