Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domek 140m całość w podłogówce


dandi237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie instalacji w domu jednorodzinnym z poddaszem użytkowym. Na parterze jest 74m z czego 24 garaz z kotłownią,   poddasze 70m. .

Całość w podłogówce piętro 7 obwodów od 55 do 80m najdłuższy, parter 8 obwodów również od 50 do 80 m. Łącznie 950m pex 16. W łazienkach dodatkowo będą montowane elektryczne drabinki.

W dolnej łazience będzie prysznic na górze wanna. W domu będzie dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Konstrukcja z pustaka ceramicznego porotherm i 15cm styropianu grafitowego 0,31, 30cm wełny na poddaszu, okna 3 szybowe. W mojej okolicy jest serwis vailant oraz junkers o tych przynajmniej mi wiadomo. Proszę o pomocy w doborze kotła zasobnika oraz sterowników do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaillant ECO TEC Exclusive -tylko cena:( + zasobnik z wężownicą spiralną Biawara Quattro 150l.Dane dotyczące materiałów użytych do wykonania budynku po wykonaniu instalacji ogrzewania są już zbędne)i nie mają wpływu na wybór kotła)Sugeruje sprzęgło hydrauliczne 2x3D 2x pompa+ VR70 +VRC700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem się nad marką  termet ze względu na serwis. Domek buduje się w okolicach Jasła na podkarpaciu, i jak już pisałem głównie vailant oraz junkers ma tutaj serwis z tego co mi wiadomo.  Proponowano mi też kocioł berette ale co sprzedawca to inna opinia.

Ten termet jest nie drogim kotłem, nie wiem jednak jak z serwisem, oraz jakie sterownik można by połączyc?? Skłaniam sie do bezprzewodowego w środku oraz pogodowy na zewnątrz, tak radzi nasz instalator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Junkers to Cerapur Compact ZSB 24-1 lub Cerapur Smart ZSB 24-5 Beretta be;)Z tego co wiem Termet ma tańsze części w porównaniu z konkurencją Pogodówka obowiązkowo.Teoretycznie w Jaśle jest serwis Termeta)

Załóżmy Termet i co dalej maturzysto?;) Puścić 15 obiegów bezpośrednio z kotła?niby ten kociołek ma mocną pompę ale..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O innym rozwiązaniu nie myślałem, tylko kocioł z odpowiednią pompą. Pętle nie są długie i powierzchnia do ogrzania to w sumie 120m plus garaż i kotłownia, więc myślę że jakieś duże przepływy nie będą potrzebne, ale zawsze warto mie c możliwośc zwiększenia. Ale ja tylko teoretyzuje i zdjaje się na doświadczonych kolegów. dodam że oba rozdzielacze będą miały osobne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało, szczególnie przy większej ilości domowników lub większym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę

Ponadto te junkersy mają małą modulację mocy ten o mocy 14kW schodzi do 4,7kW lub do 2,3kW zależnie od modelu  a np termet gold o mocy 20kW schodzi do 2,8kW -, ma mocną pompę a regulacja przez on/off jest w przypadku dobrze wykonanej podłogówki zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sambor napisał:

A jaki sterownik pokojowy ma cerapur?

Tylko on/off

Może mieć CW100 albo CW 400:

- ustawianie parametrów kotła z poziomu sterownika

- rozbudowana krzywą grzewcza w kotle

- wpływ temperatury pomieszczenia na temperaturę zasilania kotła (im bliżej temperatury zadanej pomieszczenia tym bardziej kocioł zmniejsza moc palnika)

 

Żeby nie było, lubię kotły Termet, ale daję je do najprostszych instalacji grzejników (termostaty na grzejnikach). Zrobiliby fajny sterownik, to bym je chętnie montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na jakim kotle opiera się kolegi kotłownia?? Widzę że znajomi mają różne systemy mieszane i podłogówka kotły vailant i junkers a zużycie gazu nie różni się jakoś znacznie. Ale chcę miec u siebie dobrze dobrany zestaw który będzie służył długo i bezawaryjnie i będzie odpowiednio dobrany. U nas w kazdym serwisie mówią inną wersje, a o intalatorach to już szkoda mówic, co jeden to lepszy. Byki tacy co chcieli co 10cm całośc a strefy brzegowe co 5 cm i to na pompie z kotła miało funkcjonowac.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parterze salon 20m 2 obiegi ze strefą brzegową rozstaw co 10cm reszta 15cm, kuchnia 10m2 1 obieg pod meblami co 20cm reszta co 15, łazienka 7m2 jeden obieg od 10 do 15cm rozstawu, wiatrołap5m2 co 10cm jeden obieg, kotłownia6m2 jeden obieg co 15 do 20cm i garaż 19m2 2 obiegi 15 do 20cm. Piętro 3 pokoje po 2 obiegi w każdym rozstawy w brzegowej co 10, 12,5cm i 15cm. łazienka jeden obieg od 10 do 15cm. Rozdzielacz na piętrze 7 obwodów w odległości od kotła 8m, na parterze 8 obwodowy 5m od kotła, oba mają zrobione osobne zasilanie z PEX32. Tak jak pisałem naj dłuższy obieg 84m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że wszystko jest dobrze pomóżcie teraz zdecydowac sie na cały zestaw. Nasi miejscowi wciskają mi vaillanta 206/5-5 plus. Nie mogę nigdzie znaleśc informacji o wydajności pompy. A jeżeli ten vaillant się nie nadaje to skłaniał bym się ku junkersowi, tylko jaki model i jaką moc, nie widzę w nich 20kw tylko 14 albo 24.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.