Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Do Małego Domku?


Diorama01

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kotła na drzewo sezonowane 1-2 lata. do domku bliźniaka około 60m2. Cena do 4-5tys. zł za kocioł. Interesują mnie kotły zgazowujący jednak są to kotły o dużej mocy KW więc nie wiem czy na pewno dobrze szukam. Kotły o takiej mocy 15KW ATMOS lub Orlan 18KW wydaje mi się ,że są za mocne na mój metraż. Najbardziej interesuje mnie duża komora załadowcza (długi czas spalania) , oszczędność drzewa i czystość (popiół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ok 4500 kupisz buderusa ok 32kW na naprawde spora komore załadowczą i spokonie tez zagazowując drewno moze pracowac na minimalnej mocy nawet kilku kilowat ,a zagraranute to spora stałopanosc mniejszy jest pozniej 25 i 18kw ale komora tojuz malutka a przedział cenowy podobny ,i tak spalany jest gaz a na kociołku trzeba trzymac min 75st najlepiej 80 st wiec nic kociołkowi nie bedzie poprostu bedzie stabilnie pracował

jesli dobierzesz sobie kociołek ok 10-12kw taki co sokojnie wystarczy na twoje potrzeby to bedziesz latał do kotłowni jak z bie.... i przepalisz napewno wiecej opału bo bezprzerwy cykl palenia bedzie zakłucony

a juz napewno zebyc nie poszedł w jakies marketowe dziwne kociołki jak zebce czy inne wynalazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz napewno zebyc nie poszedł w jakies marketowe dziwne kociołki jak zebce czy inne wynalazki

 

Oj ! dyskutowałbym :rolleyes: . W moim Zębcu dobre drewno trzyma 8 godz, gorsze 5. Wszystko jest kwestią prawidłowego spalania. Do tego prostota obsługi i czyszczenia. Jakość blachy b. zarzutu.

Alleluja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skor tak twierdzisz to nie bede negował ze tyle u Ciebie trzyma,osobisce nie polecam tych smiesznych kociołków miałem za duzo problemów kiedys z tymi kotłami co prawda przy duzo wiekszych domach wiec moze przy tak małej powierzchni moze zachowywac siedobrze ale napewno za ta cene są lepsze kotły na rynku bo są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

1. Co się będzie działo jak kupie piec o dużej mocy KW do małego domku ?

2. Co się będzie działo jak kupię piec o małej mocy KW do małego domku ?

 

3. Ile KW szacować w takim razie na domek 55-60m2 ocieplony styropianem 10cm stare budownictwo. Dach ocieplony wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedz na dwa pytania. Moze komuś sie przydadzą:

"Jeżeli kocioł ma za małą moc w stosunku do ogrzewanej powierzchni (wielkości instalacji) nie będzie mógł osiągnąć każdej nastawionej na nim temperatury i jego sprawność się obniży zwiększając straty kominowe i przyczyniając się do zmniejszenia trwałości kotła.

 

W przypadku przewymiarowania kotła ( jego moc jest zbyt duża) mogą wystąpić problemy z utrzymaniem nastawionej temperatury (gotowanie wody) na kotle, lub może wystąpić tzw. smolenie kotła."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.