Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki węgiel kupić?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaki ekogroszek lepszy do Pieca Defro 20 kW 

1. ISKRA Żółta Kopalnia KWK Chwałowice https://iskra.karena.pl/oferta/ekogroszek/7,iskra-zolta

2. Ekogroszek Polski SILVER KWK Bobrek tzw. pokłady Pieklorza; bo to ten rejon https://www.bartex-wegiel.pl/produkt/ekogroszek-polski-silver/

 

Cena ta sama 980 zl 

Chyba że w tej cenie macie lepsze propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje do zakupu 

1. ISKRA Żółta Kopalnia KWK Chwałowice https://iskra.karena.pl/oferta/ekogroszek/7,iskra-zolta

2. Ekogroszek Polski SILVER KWK Bobrek tzw. pokłady Pieklorza; bo to ten rejon https://www.bartex-wegiel.pl/produkt/ekogroszek-polski-silver/

 

Który będzie lepszy, kto palił takimi ekogroszkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko z Bobrka pod nazwą Skarbek (min 28Mj) mam u siebie i jest mocny, niespiekalny i mała ilość popiołu. Ale czy to jest to samo co Silver - nie mam pojęcia ale różnica w cenie obydwu może oznaczać że niekoniecznie.Ten który mam na pewno mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam opcje zakupu rosyjskiego węgla 5-14cm o kaloryczności 26.4mj/kg (nie wiem jaki to typ). Czy cena 737zł za tone jest ok?  Jest czysty i bardzo ciemny - błyszczący. Posiadam kocioł elektromet eko kwr 15 i pale w nim od góry.

 

Chyba że ktoś coś poleci w okolicach Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Bierz ze 3 worki na próbę i ognia. Za kilka godzin będziesz wiedział co możesz kupić.

U mnie sąsiad kupił niedawno bogdankę orzecha, to mówi że ma niesamowitego kopa, troszkę ma tendencję do spiekania, ale w zwykłym piecu zasypowym jak u ciebie to po prostu burza. Muszę z ciekawości spróbować u siebie w podajniku.... klasa 33 to trochę spieka się, ale spróbuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Bogdankę. Burza ognia może i jest,ale i kupa popiołu i spieków także. A sadzy  takie ilości że łeb odpada. Spiekalność występuje lecz jest mała i nie jest problemem przy spalaniu w zasypowcu. Jest to  węgiel raczej typu 32.1 lub 32.2 . Jeśli w spalaniu wychodzi inaczej niż piszę to nie jest Bogdanka tylko coś ze wschodu.

Do podajnika odpada, szkoda czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem nim jeszcze jak miałem kocioł zasypowy i spiekał się okrutnie. Powietrzem nic się nie dało tego ujazmic. On tak już ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witek1234 napisał:

Jeśli w spalaniu wychodzi inaczej niż piszę to nie jest Bogdanka tylko coś ze wschodu.

Witam ciebie kolego. Węgielek jest Na 100% prosto z bogdanki (zamówienie publiczne z przetargu w Mińsku Maz.) Przyjechało ponad 700ton. tymi samochodami. 3 samochody przywiozły również i miał i niesort do firmy z której sąsiad odkupił z akcyzą bo firma płaciła podatek. A cena ... ???  jednak to pośrednicy krocie zarabiają ... a my za to bulimy.

Sąsiad powiedział że popiołu niewiele jest. Węgiel widziałem czarny i mocno błyszczący taki połyskliwy.

Pozdrawiam kolegów z forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...pośrednicy... Węgiel z Bogdanki niby a przyjechał z Mińska Maz. Napiszę jak ja miałem : Węgiel raczej matowy, spiekający, pali się dobrze ale sadzy było od groma . Popiołu też sporo i płytek z przerostów. Śmieci w nim mega ilości, kawałki gumiaków, części z pochłaniaczy, kawałki rękawic, drut , drewno itp. Takiego zagnojonego węgla nie miałem w życiu. Komin czyściłem co TYDZIEŃ.  Ale może to ja trafiłem na trefny towar a Ty będziesz miał farta. Kup na próbę i testuj. Może jest OK, ale tylko próbne spalanie CI to potwierdzi. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni lat mogło się coś z tą Bogdanką zmienić, bo ja też rękę dał bym sobie uciąć, że kilkanaście lat temu to był węgiel typ 33. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji ze spalania i ilości sadzy wnioskowałbym jak Ty że to 33 ale na stronie piszą co innego. Może celowo zaniżają kaloryczność żeby nie straszyć klientów bo ludziom z dawnych lat kołata w głowach że 33  to same problemy. Oczywiście paląc od dołu a tak pali niestety większość społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy ktoś już się spotkał z poniższymi wynalazkami? Szukam czegoś w małych workach, dla żony, żeby się nie męczyła jak będę w delegacji, ten różowy wyglada na to że to Czarna Perła, tyle że małe worki. Ktoś może potwierdzić? 

https://allegro.pl/ekogroszek-ekogrosz-23-24mj-50-workow-po-15kg-i7509400541.html

A ten drugi bardzo ciekawy, chociaż drogi. Polski węgiel? 

https://allegro.pl/mocny-ekogroszek-czarny-piorun-27-mj-od-producenta-i7532322448.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to czarna perła w 15kg woreczkach. Jak chcesz w takich to ja rok temu testowa paletę brałem. Ekogroszek plus z Adamex. Tam pakuja w worki po 15 kg. Miałem tylko paletę testowa, tam jest mix ich asortymentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Niestety ale przed chwilką kolega @JorgusEmh usunął post na który udzieliłem takiej odpowiedzi :

 

Witam.

Mam prowizję (od Putina), lobbuję i naganiam.........[̲̅$̲̅(ツ)$̲̅].......... i sam fedruję, do tego pakuję, palę  i popiół wyrzucam.... i wszędzie piszę że palę syfowatym g..wnianym ruskim e-groszkiem z kamieniami wielkości pieści , bez kalorii, z ogromnymi spiekami, a spalając tonę ruska mam 1,5 tony popiołu do tego z cezem137 z Czernobyla..... ¯\_(ツ)_/¯ ᕦ(ツ)ᕤ

Moja dewiza to......Jak ktoś chce mieć problemy z kotłem i ze spalaniem to niech nie pali ruskiem.....  ✌(ツ)

Будь здоров, приятель. С наилучшими пожеланиями. YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja usunąłem tego posta.Teraz z Twojego wpisu pod zlikwidowanym moim (który odnosił sie do reklamowania towaru przez kogos innego) ,nie znajacy historii wpisow ,moze odniesc wrazenie ,ze to ja handluje ruskim e-groszkiem.

Hahaha.U mnie drugi sezon Retopal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Ja tylko udzieliłem trochę ironicznej odpowiedzi na tak postawione w usuniętym poście pytanie.

Nic nie poradzę bo już kiedyś informowałem na tym forum, że znikają posty i moje również ........ jednak pozostało to bez echa ¯\_(ヅ)_/¯ tylko jest różnica usuwanie i odszukanie ich w forumowym koszu,........ a kasowanie postów czyli znikanie.

Niestety ale w tym przypadku Ty i ja zostaliśmy tym niemiło doświadczeni :-((

W uzupełnieniu dodam że dewiza którą napisałem jest prawdziwa od co najmniej 15lat i autentycznie palę ruskim węglem, gdyż biorę tyle lat z jednego źródła bo mam niedaleko....

Pozdrawiam Ciebie ✌(ツ) . YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.