Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid


AdamK13

Rekomendowane odpowiedzi

r2d275  pozwolę się wtrącić i wyliczyć: właśnie wypiłem herbatkę "farfoclówkę" i z dna szklanki widzę, że fusy ułożyły się w kwotę przypominającą 1200 zł.  A tak poważniej :  to za cały rok grzania cwu -  ok.200l dziennie z deltą 40 stopni , z założeniem 50% stat "postojowych". 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arturze.

Z pompami ciepła, hybrydami( w rym samochód) , kondensatami zawsze wychodzi się in plus. Szkopuł w tym z jakiej skarpety wyciągasz pieniądze - zaskórniaki,pożyczka czy żelazny zapas na czarną godzinę. Jeżeli to ta pierwsza skarpeta to odcinasz kupony zadowolenia od pierwszej sekundy użytkowania a jeśli druga lub trzecia to trzeba dobrze rozważyć. 

Ale zadałeś pytanie i liczysz na odpowiedź. W moim przypadku obliczenia wskazują na zużycie energii elektrycznej na poziomie 0,015 kWh / l/ tydzień = 0,78 na rok . Gdy pomnożymy to przez 100 l pojemności Lydosa daje nam 78 kWh rocznie. To na chwilę obecną. Jeszcze nie było tęgiej zimy. Przypominam również że ja utrzymuję niską temperaturę 44 st. Celsjusza z co miesięcznym wyparzaniem zbiornika oraz zużywam niewiele cieplej wody ( około 350 l) tygodniowo. W Twoim przypadku , Arturze , możesz sam obliczyć swoją wartość zużytej energii elektrycznej. Ja podalem moje wartości przy moim trybie życia. Niewykluczone że u Ciebie może być większy pobór wody i proporcjonalnie więcej prądu . Powiedziałem że sam obliczysz ( orientacyjnie oczywiście) ale pod warunkiem że znasz zużycie ciepłej wody za czasów mieszkania w bloku. Podałeś tylko wartość 100 m3 a ile w tym c.w.u.? Jak nie pamiętasz to spróbuj wyguglować ile wody cieplej przypada na zimną i ta norma ujawni coś więcej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Ciepła woda zużyta w bloku to 1/3 czyli mniej więcej 35 kubików. 

Czyli przy prysznicu zamiast wanny zużycie spadnie do około 30 000 litrów na rok.

dorecho według twojego wyliczenia zużycie ciepłej wody  wyniesie 73 000 l. 

Coś chyba nie tak z tymi fusami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze.

Mam prośbę do wszystkich udzielających odpowiedzi, dających swoje wypowiedzi , komentarze,rady, spostrzeżenia. Przeważnie każdy pytający szuka pomocy w swoim problemie.Niejednokrotnie ich sytuacja spędza im sen z powiek , może trwa od iks czasu a oni sami imali się różnych sposobów by tę sprawę usunąć . Mając na uwadze ich przeżycia potraktujmy te osoby poważnie ( tak jak sami chcielibyśmy być zauważeni).Kiedy trzeba to oczywiście żartujemy i dowcipkujemy, posługujemy się anegdotami bo to uzupełnia nasze wypowiedzi. Oczywiście nie chcemy być śmiertelnie poważni gdyż to odpycha . Tak więc jeżeli ktoś z zainteresowanych pyta w swoim problemie to oczekuje sensownej wypowiedzi ( antidotum na swoją bolączkę).Skoro wielu z Was określanych jest mianem " doświadczonych" to pokażcie na co Was stać wobec innych. Minimum słów , maksimum treści daje najlepszy efekt. I cierpliwość wobec zatroskanych nie jest bez znaczenia. Oni często nie znają się na tym o czym piszą ale nie wykluczone , że w czymś innym są nieocenionymi fachowcami. Pomyśleliście o tym , że niekiedy korzystaliśmy z ich pomocy w naszych bolączkach na innych forach ?

U mnie niewielkie zmiany po tygodniu. Średnia warzona  to 0,020 kWh/ tydzień/litr  przy 44 st. ( usuwanie legionelli w tym tygodniu ). I tyle na dziś. 

Do miłego następnego razu . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

do r2d275 dla 3 osobowej rodziny polecam zamontować większy tzn. Lydos100

80l może być nie wystarczający przy takim zużyciu wody.

Lepiej mieć nagrzaną w zapasie trochę większą pojemność.

Bardzo dobry bojler - działa nam już od ponad pół roku.

 

pozdrawiam.

Marian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

a poradźcie, czy warto inwestować w to lub inne urządzenie posiadając przepływowy podgrzewacz wody dla całego mieszkania - Kospel 24kW Bonus Electronic (prawdopodobnie klasa B,tak jest na znamionowej-starszy model). 4 osobowa rodzina i opłaty za prąd sa uciążliwe (brak gazu)

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seboos napisał:

Witajcie, ,,,,

Witaj @seboos na forum.

 

 

9 godzin temu, seboos napisał:

,,,, czy warto inwestować w to lub inne urządzenie posiadając przepływowy podgrzewacz wody dla całego mieszkania - Kospel 24kW Bonus Electronic ,,,,

,,,, opłaty za prąd sa uciążliwe ,,,,


Nie jestem użytkownikiem podgrzewacza LYDOS HYBRID konsorcjum Ariston.
 @seboos nie wiem czy Ci pomogę, ale takie proste porównanie " Kospel 24kW " i  " Maksymalny pobór mocy elektrycznej 220 W " podgrzewacza LYDOS HYBRID.
 Przyznasz, że takie porównanie robi "wrażenie".

 

Na pewno sporo więcej informacji technicznych, pozyskasz od Naszej nowej koleżanki @paulina30.
Koleżanka w swoim pierwszym poście zasugerowała Nam, że  prawdopodobnie zna wszystkie funkcje i zalety podgrzewacza LYDOS HYBRID.

7 godzin temu, paulina30 napisał:

 ,,,, Bardzo przydatna jest funkcja I-memory która zapamiętuje kiedy zapotrzebowanie wody jest największe, ,,,, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 23:26, AdamK13 napisał:

J

Na dzień dzisiejszy po tygodniu zużyto tylko 170 l wody a energii elektrycznej aż 0,021 kWh/l/tydzień.Jest zwyżka i to spora ale i temperatura zewnętrzna niższa oraz zaobserwowane anomalia w pracy programowalnego termostatu pokojowego kotła gazowego. Nie szukam wymówki ale zauważam zbieg okoliczności. Co by nie było to wielomiesięczny wynik będzie zdecydowanie obiektywny( równoważący) a na to musimy poczekać.

 

Facet te 170l to ja na 1 raz leję do wanny na kąpiel, a kąpię się codziennie, a gdzie inne osoby- podobne zużycie + CW na potrzeby gospodarcze.

jak ktoś myje tylko zęby i pije 1 herbatę to takie "cudo" nawet jest fajne., ale dla rodziny to zabawka

Policz mi , d\gdyż ja ponoć to robię źle - potrzebujemy 3 wanny po ponad 100l wody o temp ok 36-40C - jaka musi być przerwa miedzy kolejnymi kąpielami aby zrobić kąpiele dla 3 osób.

Takie coś jest dobre dla samotnej starszej osoby lub singla rzadko goszczącego w domu a już dla pary to może być ciężko z szybkimi prysznicami, chyba że prysznice wspólne 

Widziałem coś podobnego , ale tam w każdej łazience domowej było takie ustrojstwo po  100l  (innego producenta) i to miało sens, choć właściciel musiał zmieniać grzejniki łazienkowe ma większe.

Ale nikt z was nie wspomniał o 1 zalecie tego gadżetu  - zapewnia niską wilgotność powietrza w  łazience. co jest dużym plusem, szczególnie przy słabszej wentylacji pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze.

Dziękuję za aktywność i spostrzegawczość. 170 litrów to co prawda mało ale przeciętny prysznic nie wymaga potężnych ilości wody( około 30 litrów).To jedno. Drugie- nie zawsze jest potrzeba codziennie się gruntownie obmywać. Po trzecie mogłem przecież z powodu wykonywanej pracy myć się w innym miejscu. Po tygodniu mam większe zużycie wody oraz energii elektrycznej - 400 litrów i  9,4 kWh= 0.024/l/tydzień.Tendencja wzrostowa  Wychodzi na to ,że zimą ciepło z otoczenia nie zaspokaja potrzeb użytkownika oraz urządzenia.

Tak prz okazji. Forumowicz SAMBOR podniósł pewną kwestię i zadał pytanie. Szanowny Forumowiczu. W swej wypowiedzi kwestionujesz zasadność posiadania hybrydy Lydos 100 l . Zapomniałeś , że " przymierzasz" go do siebie i swoich potrzeb. Gdybyś miał rodzinę ( lub masz) wieloosobową - np. razem 6 osób - to kupiłbyś mieszkanie lub dom dla 3 osób a na dodatek samochód wielkości smarta? Logiczne ,że nie. Zakup dostosowałbyś do potrzeb i okoloczności. Tak więc nie krytykuj moich wyników przy moim trybie życia. Skoro świat jest na wskroś różnorodny to i wielkość rodzin też jest różna. Logiczne więc jest ,że przewidujący producenci przewidzieli takie sytuacje i mają coś odpowiedniego do zaproponowania. Otóż Ariston ma w swojej ofercie inną dobrą maszynę idealną do Twojej wanny  i rodziny. NUOS to pompa ciepła z dodatkową grzałką . Proponuję  jednostkę 200 litrową. Na pewno spełni wymagania domowników. Nie wspominam o tym urządzeniu bo podpisałem lojalkę z Aristonem ale dlatego , że taki ogrzewacz wody mamy w swoim zakładzie pracy - konkretnie 2 sztuki. Jeden dla płci pięknej i oczywiście drugi dla facetów.W firmie , w której pracuję zatrudnionych jest blisko 250 osób w tym  około 90 kobiet. W męskiej łazience  nigdy nie zabrakło ciepłej wody. Oczywiście nie wszyscy biorą prysznic po pracy i cała rzesza panów nie pracuje na jednej zmianie ale niektórzy i same dłonie myją przy maksymalnym otwarciu baterii i potrzebują do tego kilku minut- a wody ciepłej nie brakuje.

Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większym Nuosie to masz grzanie 200l do 50C przez prawie 6,5h - komu to potrzebne - ja w swoim przypadku grzeję 300l w ciągu 1/2h.

Z reszta pompa działa tylko do temp powietrza -5C, później tyko grzałka - do kitu z takim grzaniem.

Jakby była możliwość podłączenia tradycyjnej wężownicy zasilanej dodatkowo z kotła np gazowego lub na paliwo stałe to by była lepsza sprawa, takie sprzęty są na rynku od dawna i nie potrzebują takiej "reklamy" ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja po ponad pół roku użytkowania LYDOS 100 nadal uważam go za dobry świadomy zakup.

Tylko prysznic (nie ma wanny), nie ma gazu, miejsce ograniczone - nic większego nam nie potrzeba.

Mijamy się przeważnie zmianami (system pracy zmianowy) dzięki czemu spokojnie nagrzewa.

4 osobowa rodzina - WYSTARCZAJĄCY.

Pozdrawiam.

Marian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wiadomo każdy zużywa inne ilości wody. Jeden potrzebuje 170l żeby się wykąpać drugi 30l. U niektórych dojdzie zmywanie ,większość ma zmywarki.

Woda za pomocą pompy ciepła nagrzewa dłużej wodę niż prądem ale to jest wiadome.

Każdy kupuje podgrzewacz który jest dla niego dobry, u mnie dla 2 osób 80L jest wystarczający tak jak pisałem wcześniej. Gdy zostaje ktoś znajomy zawsze można podkręcić wodę trochę wcześniej ewentualnie włączyć tryb boost.

Ja z czystym sumieniem na chwilę obecną aristona polecam, dla mnie spełnia oczekiwania.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 

Mowa jest o zbiorniku kondensatu. Jest to opcja dodatkowa. Ariston pomyślał o estetyce tej części do całości ogrzewacza. Jest ( ten zbiornik) pojemności około 4 litrów i starcza na około 2 dni.logiczne ,że przy częstej pracy ogrzewacza taki pojemnik należy opróżnić - jeżeli tego nie uczynimy to pojawi się na wyświetlaczu ikonka i formacyjna i do chwili braku reakcji ogrzewacz nie załącza pompy ciepła tylko grzałkę. Samo upuszczanie kondensatu też jest pomysłowe i nie stwarza żadnych problemów. 

Można oczywiście pominąć ten dodatek a wtedy przy Lydosie będzie w komplecie specjalna półprzezroczysta rurka i to do niej należy podprowadzić np.kanalizację albo podstawić coś do odbioru skroplin( wiadro , kanister lub jakakolwiek inna bańka) . Ta ostatnia wersja nie jest zbyt estetyczna chyba że wykonano wcześniej podtynkowe podejście kanalizacji wiedząc o przyszłej obecności piekielnej maszyny o imieniu Lydos.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

U siebie posiadam właśnie aristona z tym zbiorniczkiem kondensatu, ma on około 6L i starcza u mi średnio na 5 dni. Opróżnianie go jest łatwe, za pomocą wężyka z zaworkiem, można również go odpinać i wylewać wodę od góry(szybszy sposób jednak wiadomo ,że można uszkodzić zaczepy)  zbiorniczek można dokupić dla kogoś kto nie ma możliwości podłączenia do odpływu. Bardzo fajna opcja dla niektórych.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na pomysłowe wkomponowanie go w kształt zbiornika ma on długość nie większą niż metr. Jeżeli będziesz miał ogrzewacz w pomieszczeniu niewidocznym dla oka gości to możesz przedłużyć wnet dowolnie pamiętając o właściwym spadku. I cześć pieśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzisiaj bardzo krótko i treściwie. Mój LYDOS w tym tygodniu zużył 4,5 kWh prądu elektrycznego zaś samej wody " poszło" 270 dm3=0,016 kWh/l/tydzień.Jest to lepszy wynik niż sprzed tygodnia gdyż zrobiłem coś, co prawdopodobnie wpłynęło na ten spadek i przetestuję to jeszcze przez kolejne siedem dni i podzielę się wynikami. Wykonałem prostą czynność-otworzyłem drzwi od łazienki i ogrzewacz ma w ten sposób więcej do dyspozycji ciepłego powietrza z innych pomieszczeń. Przy tym wszystkim nie zauważyłem jakichś niecodziennych zachowań termostatu kotła gazowego. I tyle na dziś.

Pozdrawiam.

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie mija również kolejny tydzień i jak najbardziej polecam urządzenie. Funkcja boost przydała się parę razy podczas przedswiatecznego czasu.

Zakupiliśmy drugie urządzenie jako prezent do domu rodziców. Mamy nadzieję ,że oni też będą zadowoleni.

Pozdrawiam i wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Dzisiaj jeszcze krócej niż ostatnio- czasu nie mam zbyt wiele mimo wolnego od pracy. Nadal bez zmian .Lydos sprawuje się znakomicie. Zużywa nadal mało energii elektrycznej. Aktualny wynik po tygodniu to 0,016 kWh/l/tydzień. Otwieranie drzwi od łazienki pomogło obniżyć zużycie cennych kilowatów. Jak obiecywałem tak tyle na dziś.

Pozdrawiam wszystkich za i przeciw użytkowaniu tego i innych hybryd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Na koniec roku 2018 ostatni wpis- wyśmienicie krótki. Po tygodniu wnet bez zmian. Wynik przyjemny: 0.015 kWh/l/tydzień. Nic dodać , nic ująć.

Pozdrawiam i do zobaczenia za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.