Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik APR Witkowski temperatura podajnika.


AdamKola

Rekomendowane odpowiedzi

1. Możesz przedzwonić do witka  zamówic uszczelkę.

2. Na żadnym odcinku nie moż być lewego powietrza.

3. Widać na rurze wpływ temperatury co może oznzczać ogień zbyt blisko podajnika. Musisz ustawic żar poza deflektorem / podkową/ najlepiej w połowie palnika. Ja zrobiłem to kalorycznością bez korekty. Podawanie w auto 2-4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, abcde napisał:

Raczej tędy powietrza z zewnątrz nie łapie?

Oj chłopie...chłopie ....... ale jak na małej mocy dmucha i rozpala na ruszcie i również przy wejściu rury.....nawet naklejka się przypaliła....popatrz na zdjęciach kolegi...farba też się zjarała na rurze ślimaka.......... dalej nie będę pisał....

Pozdrawiam dekarzy. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Nie chce mi się patrzeć jak się męczysz.... popatrz na zdjęcie poniżej i pomyśl ...dlaczego jara się tobie w środku na łączeniu żeliwa ze stalą......

YARO

20181212_202910.thumb.jpg.cb7be1121d484e78712f26fe5b537050.jpg

Sugerujesz brak jakiejś uszczelki na połączeniu żeliwa ze stalą??? na zdjęciu faktycznie widać skutki wysokiej temperatury naklejka i farba na rurze, jest na to jakieś rozwiązanie??

Jak mam rozumiec twoje zdjęcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, YaroXylen napisał:

Oj chłopie...chłopie ....... ale jak na małej mocy dmucha i rozpala na ruszcie i również przy wejściu rury.....nawet naklejka się przypaliła....popatrz na zdjęciach kolegi...farba też się zjarała na rurze ślimaka.......... dalej nie będę pisał....

Pozdrawiam dekarzy. YARO

YARO możesz dalej pisać..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 19:38, AdamKola napisał:

Aprosze bardzo.

ja walczyłem z tym 4 miesiące i wreszcie mam spokuj.

dorobiłem taki dodatkowy deflektor nakładany na ten żeliwny, tak aby wystawał za ten żeliwny z 5 cm. ja zrobiłem z cegły szamotowej łatwej do obroki i wytrzymałej na temperaturę. dodatkowo zaślepiłem nitami 6mm, 23 otwory napowietrzające pod tym żeliwnym deflektorem. 

moje nastawy to;

MODULACJA:

min. moc kotła  15%

max moc kotła  60%

max czas przekroczenia temp. 120 min.

dynamika  2

PALIWO

kalorycznosć  22 MJ

korekta dawki +20

POWIETRZE

min. 10% mocy  18

max 100% mocy 50

PODAJNIK

16kg/h

czas w auto 3

MOC KOTŁA  obcięta z 15 kw (bo taki posiadam) na 12 kw.

P_20181208_154858.jpg

P_20181208_154907.jpg

P_20181208_154914.jpg

P_20181209_185043.jpg

P_20181209_184850.jpg

P_20181209_184946.jpg

P_20181209_185001.jpg

  •  

pokazał wam chłopak jak rozwiązać problem a wy szukacie go tam gdzie go nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Oj chłopie...chłopie ....... ale jak na małej mocy dmucha i rozpala na ruszcie i również przy wejściu rury.....nawet naklejka się przypaliła....popatrz na zdjęciach kolegi...farba też się zjarała na rurze ślimaka.......... dalej nie będę pisał....

Pozdrawiam dekarzy. YARO

teraZ WIDZE NA KOMPIE...przyznaje racje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, stachu80 napisał:

pokazał wam chłopak jak rozwiązać problem a wy szukacie go tam gdzie go nie ma. 

to nie jest rozwiazanie problemu...to jest tuningsamego palnika....jak ciagnie lewe powietrze  to i swiecona woda nie da rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  przy dobrze ustawionym powietrzu dymu nie uświadczysz...

Po prostu trzeba albo macać ręką albo płyn do naczyń rozpylić i będzie widać.

Ale nawet szczelny palnik nic nie pomoże jak utrzymujesz żar przy żmijce. 

Ja montowałem  trzy palniki apr i nigdy cyrków nie miałem. Pierwsze co to ustawiałem kalorycznością miejsce w którym ma się palić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abcde napisał:

Raczej tędy powietrza z zewnątrz nie łapie?

Brak kawałka uszczelki w tym miejscu niema znaczenia,bo przecież za nią jest ta duża plus silikon.Gdyby tu była nieszczelność to powietrze/spaliny/ uciekałyby na zewnątrz.Jak masz rozebrane przy okazji wyczyść palnik/kilka minut roboty/ i sprawdź ile wystaje ślimak w palniku/wyjmij deflektor/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20181212_202910.thumb.jpg.cb7be1121d484e78712f26fe5b537050.jpg

jesli ci powietrze tedy bedzie szlo na palnik to bedzie zar wciagalo do srodka rury(przy malej modulacji i malym nadmuchu tedy ma łatwiej) i stad wysoka temperatura.Jak wszystko jest szczelne powietrze ma isc tylko pod ruszt.

Proponuje rozebrac caly palnik i od nowa uszczelnik silikonem wysokotemperaturowym.Wszystkie polaczenia zeliwnego rusztu z czescia podajaca powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 8010 napisał:

Ale nawet szczelny palnik nic nie pomoże jak utrzymujesz żar przy żmijce. 

NIC CI NIE DA UTRZYMANIE ŻARU DALEJ JAK MASZ NIESZCZELNY W TYM MIEJSCU PALNIK. Po czasie się przekonasz  :)))))))

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, konopka napisał:

Ale przecież za nią jest druga, ta duża,więc są zdublowane

Tam jest szczelina na zapałkę jak uszczelka się rozleci... na fotce paluchem pokazałem tylko szczelinę ..nie widać jaka duża...to mówię ....ok2-3mm i długości ok 6cm(tyle co brakuje)

Na długości w obwodzie ok 6cm brakuje (szczelina) np.2,5mm to daje w sumie dziursko ponad 1cm x 1,5cm..... ludzie ..... to jest bez znaczenia w tym miejscu???

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka uszczelnia kasetę powietrzna od paleniska żeliwnego jeżeli tam jest nieszczelność to żar schodzi do miejsca nieszczelności i dlatego wytwarza się wysoka temperatura rury podajnika należy to bezwzględnie wymienić na nową uszczelkę .

Krótko mówiąc dla zrozumienia,  w miejscu nieszczelności tej uszczelki dmuchawa wdmuchuje powietrze i to powoduje że żar przesuwa się za głęboko w głąb rury podajnika i ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takowa uszczelka powinna tam się znajdować, a w rzeczywistości jej tam nie ma lub jest uszkodzona to nierozumiem jednego...czemu kolega Litma18 miałby sam grzebać, uszczelniać itp. Kocioł ma nowy więc powinien to zrobić serwis. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale ja wychodze z zalozenia ze jesli chcesz miec dobrze to zrob to sam.

Ja swoja rynne tez przed wlozeniem do pieca sprawdzalem i poprawialem uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie każdy musi się na tym znać. I jeśli miałby zatrudniać jakiegoś instalatora za kasę, to warto zadzwonić i dopytać jak jest z serwisem w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.