Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik APR Witkowski temperatura podajnika.


AdamKola

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja po 10h od rozpalenia martwi mnie cofniety żar mimo zredukowania kalorycznosci z 25,6mj 0% korekty na 22,3mj +15% korekty palnik wyglada tak samo gdy zacznie jeszcze niżej modulowac JUTRO ALARM! 

received_366712717466519.jpeg

received_198801201001444.jpeg

received_265615964133480.jpeg

received_984355728416315.jpeg

received_2424902364189797.jpeg

received_441986056541052.jpeg

received_565544623918561.jpeg

received_487457415110548.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 19:39, Litman18 napisał:

Sytuacja po 10h od rozpalenia martwi mnie cofniety żar mimo zredukowania kalorycznosci z 25,6mj 0% korekty na 22,3mj +15% korekty palnik wyglada tak samo gdy zacznie jeszcze niżej modulowac JUTRO ALARM! 

Jeżeli 23.3mj pomnożysz razy 15 % to wyjdzie 26.8mj czyli wiecej niż przed  zmianą. Ustaw korektę na zero i odczekaj 2,3 godziny. Jak mało się przesunie to zmniejsz np.na 21mj. 

Ogień mudi być na środku rynny a nie przy ślimaku. Nie dziwota że temp.palnika jest wtedy wysoka. Druga sprawa to w takim przypadku ślimak dostaje ***.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nie wydłuża sam czasu podawanie tylko zmniejsza czas miedzy kolejnymi podawaniami i o to chodzi. 

Wystarczy przy korekcie 0% regulować kaloryczność aby ogień był tam gdzie chcemy. Resztę ster zrobi sam. To tak w uproszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć abcde. Dawno Cie nie było. 

Ja mam 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie. Gdyby nie popiół to bym miał jak gazowe.

Ale kiedyś przegladalem google to naczytalem sie cudow na temat rynien ale nikt nie pisal zle o apr witkowski tylko innych producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porażka! kocioł pracował stabilnie 48h zredukowalem paliwo z 22,3mj + 15% do 22mj 0%, na ciągłej modulacji 30-60% temp. Podajnika 29-30 i w dwie godziny podeszła do 55 stopni, wygasilem go. Zaru bylo mało w slimaku był czarny węgiel.Moje odczucie jest takie, ze co bym nie zrobił zawsze jest ten sam efekt kocioł pracuje stabilnie nie wchodzi w czuwanie i po jakimś czasie w dwie godziny zagrzeje sie do +50 a ja go wygaszam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich porażek miałem ponad 20. Od czasu zamontowania dodatkowego deflektora z już wcześniej wspominanej cegły szamotowej problemy się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Litman18 napisał:

Kolejna porażka! kocioł pracował stabilnie 48h zredukowalem paliwo z 22,3mj + 15% do 22mj 0%, na ciągłej modulacji 30-60% temp. Podajnika 29-30 i w dwie godziny podeszła do 55 stopni, wygasilem go. Zaru bylo mało w slimaku był czarny węgiel.Moje odczucie jest takie, ze co bym nie zrobił zawsze jest ten sam efekt kocioł pracuje stabilnie nie wchodzi w czuwanie i po jakimś czasie w dwie godziny zagrzeje sie do +50 a ja go wygaszam 

Spróbuj zmniejszyć czas podawania do 2s.A nie robi ci jakiej cofki,wszystko szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnika nigdy nie czyściłem (jak to się robi??) pale w  nim od miesiaca, ja tez obstawiam nieszczelnosc, producent podejrzewa ze rura podajnika nagrzewa sie na połączeniu ta okrągła uszczelka nie izoluje lub cos z głowicą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dopiero miesiąc to raczej zanieczyszczony nie jest,chyba że ileś razy wygaszałeś i zgarniałeś popiół z palnika to wtedy leci w komorę powietrzną,Aby wyczyścić trzeba odkręcić od spodu palnika dwie nakrętki,zdjąć pokrywę i praktycznie wszystko wyleci.O której uszczelce piszesz?Czy to cały zestaw jest nowy/podajnik,zbiornik/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak....ja u siebie odseparowalem gumowymi uszczelkami reduktor od podajnika oraz silnik od r eduktora żeby ciszej pracował i nigdzie mi tam powietrza nie zasysa. Najważniejsza jest uszczelka od klapy zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Litman18 napisał:

Z palnika zgarynałem popiół kilka razy. a uszczelka to ta okrągła na połaczeniu kotła z podajnikiem 

P_20181209_143107_vHDR_Auto.jpg

Nie chce mi się patrzeć jak się męczysz.... popatrz na zdjęcie poniżej i pomyśl ...dlaczego jara się tobie w środku na łączeniu żeliwa ze stalą......

YARO

20181212_202910.thumb.jpg.cb7be1121d484e78712f26fe5b537050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.