Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od piątku pale Karlikiem i coś się nie mogę z nim dogadać. Wydaje mi się że za dużo go spalam przez złe ustawienia(mam nadzieje) . Idzie mi go tyle co Retopala. 

Nawiew 31% (Ogniwo E+M 20kw) do Retopalu mialem 33%. Mimo że nawiew słabszy to temp spalin wyższa o jakieś 40* (140*) i minimalne spieki. Płomień żółty. 

Chce zaraz spróbować spalić go na ustawieniach ręcznych. 

Zaczne od 5sek podawanie - 57sek przerwa. 

Co myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ustawienie powietrza na karliku jest trochę problemowe bo jest to mieszanka wielu groszków ja mam na ten moment powietrze 6-26 ale mam inny kociol

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wsypie dla porownania znowu Retopala. 

Bo mam wrazenie ze idzie Karlika tyle samo co Piasta luzem i Retopala Workowanego z PGG. 

Na pewno nie mam jeszcze za dobrze dobranych ustawien ale cos czuje ze za wiele juz nie poprawie. 

Chyba ze wyjete wszystkie zawirowywacze w E+M20kw i sporo wieksza temp spalin przy Karliku(w porownaniu do Retopala) ma wpltw na spalanie/sprawnosc. 

Wytestuje i odpowiem cos wiecej za pare tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik sie sprzedaje w sklepie@ średnio, dzisiaj Retopal  workowany wystawiony rano  w ilosci 40 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwszym tygodniu palenia karlikiem stwierdzam, że:

- jest moc

- nie spieka, spala się bardzo ładnie na pył z małymi kalafiorkami

- popiołu jest mało

- sadzy jest dużo

Z sadzą w swoim kotle ogólnie już się oswoiłem i przywykłem do generalnego czyszczenia co tydzień. Ale karlik przyrasta wyjątkowo szybko. Póki co manewry ustawieniami dmuchawa/podajnik nie dają nadto widocznych efektów, ale dam sobie jeszcze trochę czasu.

 

Bardzo wygodne foliowe worki, węgiel raczej suchy. Z trakowania na stronie przewoźnika wynika, że palety odebrane od dostawcy na następny dzień roboczy po zamówieniu. Później trochę się przeciągnęło (łącznie do 1,5 tygodnia), ale po drodze był 1 listopada. Ogólnie mam pozytywne wrażenia co do samego węgla jak i logistyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po tygodniu palenia tym węglem i nie spełnił moich oczekiwań jak za tę cenę.

Ilościowo idzie go tyle samo co najtańszego ruska z lokalnego składu w cenie 730/770zł/tona (luzem/w workach jutowych).

Popiół jest gorszy niż w tym rusku, bo dużo drobnych spieków, kolor nie wychodzi biały tylko taki brązowy, liczne białe kamienie lub niedopał (ciężko powiedzieć). 

Jedyny plus jest taki, że nie kopci, pali się idealnie środkiem retorty, ślimak nie mieli tego opału na końcu i idzie ładny równy płomień pod deflektorem.

Generalnie nie opłaca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz niedopałki to ustaw poprawnie kocioł co do tego że jest jasno Brzozowo zamiast szaro to się zgadza spieki są bardzo nieliczne wielkości paznokcia które w palcach się rozsypuja zresztą załączam dużo wcześniej zdjęcia popiolu a co do ruska każdy pali czym uważa a poza tym ceny są takie same paliłem Ruskiem i mogę powiedzieć to co ty o karliku a właśnie nie znalazłem nigdy żadnego kamienia mamy różne retorty może dlatego to np.u mnie jest inaczej niż u ciebie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety pomimo eksperymentów nie dałem rady ograniczyć produkcji sadzy. Na retopalu miałem to już w miare opanowane. A karlik sadzi aż miło, choćbym na głowie stanął. Pojechałem na dobrej opinii green pala i retopala, spodziewając się czegoś jeszcze lepszego, no i  poległem.

Na podstawie swoich doświadczeń nie mogę potwierdzić opinii jojoro. Odnoszę wrażenie jakbyśmy pisali o dwóch zupełnie różnych groszkach. Dla mnie karlik byłby perfekcyjny, tylko ta sadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż koledzy każdy ma inny kocioł a co trzeba zauważyć karlik to mieszanka wielu gatunków groszków i jedna partia może być gorsza druga lepsza i na to nie mamy wpływu ja jednak zostałem przy karliku mi on pasuje i mam go opanowanego a co do tej sadzy to u mnie tylko na ruszcie wodnym i jasno brązowa a w wyczystkach się bardzo mało jej osadza ale jak wspomniałem różne kotły i retorty

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po dłuższym paleniu karlikiem nie jestem z niego zadowolony.Strasznie brudzi piec,do tego ciężko ustawić powietrze żeby się wypalał cały.Więcej go nie zamówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik nie jest zły tylko trzeba poświęcić sporo czasu na ustawienia a nie każdy go ma mi się udało go ustawić ale z tą powtarzalnością jakości jest różnie na tą chwilę najlepszy eko jakiego próbowałem to blue 30mj ale jest tak drogi że go nie kupuje

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie proszę swoje ustawienia RĘCZNE/DWUSTAN do KARLIKA.

Ja akurat pale nim na ustawieniach grupowych na ecoal' 3.5 na ogniwie eko plus m:
-8kw/8kw
-32% nawiew
-zadana 66*C
prawie w ogóle nie wchodzi w potrzymanie i na tym mi zależy na dzień dzisiejszy.

Chciałbym dla porównania popalić na ustawieniach ręcznych bo w tym grupowym idzie go może kilogram mniej od Retopala z pgg (25kg +/-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekDabrowski napisał:

Karlik nie jest zły tylko trzeba poświęcić sporo czasu na ustawienia a nie każdy go ma mi się udało go ustawić ale z tą powtarzalnością jakości jest różnie (...)
 

Hehe ciekawe co by się działo na forum, gdybyś w to zdanie wpisał „Czarna Perła” zamiast Karlika.

Takie to podwójne standardy. Uprzedzam, ja nigdy nie paliłem Perłą ale widze co się o niej pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając jakieś krótkotrwałe testy, w zeszłym sezonie upalałem głównie retopal i skarbek (dawny pieklorz). Z przymrużeniem oka czytałem na tym forum o "popiole z papierosa" do póki nie spróbowałem Karlika, . Może aż tak idealnie nie jest, ale nic co do tej pory spalałem nie wypalało się tak ładnie.

Nie widzę też żeby żonglowanie ustawieniami jakoś specjalnie mu przeszkadzało/pomagało. Przy silnym nadmuchu który na retopalu robił już spieki, w karliku nadal było ok. Przy obecnych warunkach atmosferyczny, tj. temperatury oscylujące w okolicach 0 zużywam około 100kg / tydzień, co również uznaję za wynik dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam właśnie potwierdzenie tego co jest u mnie jeśli ktoś potrafi ustawić dobrze kocioł to są pozytywne efekty a nie było u ciebie problemu z podkapcaniem między 20-50% mocy kotła bo ja tu musiałem zrobić korektę powietrza

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.