Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Mi przysłali niedawno dwie palety i jest suchy.Worki na palecie były owinięte folią i ostrzeżenie dla przewoźnika że nie wolno na deszczu trzymać czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2018 o 12:33, PiotrekS1979 napisał:

13241155_20181016_114644.jpg

 

Tak to wygląda.Wypala się dosyć fajnie nie ma twardych spieków w moim przypadku wydłużyłem przerwe pomiędzy podaniem

Ja mam taki popiół z Retopala, palone w Pid, tryb letni i grzanie delikatne nocą grzejników 

tmp-cam-1241220838.jpg

tmp-cam-803862348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek jest dużo dużo lepiej.Wydłużyłem przerwe i opału idzie mniej i lepiej dopala.Dam fotki niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13284303_20181020_154557.jpg

Ogólnie jestem teraz zadowolony.Po zmianie ustawień karlik wypala się ok nie ma jakiś twardych spieków czy żużlu.Jak są jakieś małe kalafiorki  to rozkruszają się w dłoni.Ja jestem za karlikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda lepiej ale widać jeszcze malutkie niedopalone kawalki ja dodaję jeszcze trochę wapna do groszku możesz spróbować

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe.Dodajesz takiego zwykłego wapna budowlanego?Kurcze nawet mam w garażu 3/4 worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaczerpnąłem wiedzy ja ten temat i przyznam,że super pomysł.Następnym razem przy napełnianiu podajnika wymieszam z wapnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja bym wam musiał pokazać popiół z węgla silnie koksującego tzw ekogroszku własnej roboty z węgla typ 34,4 , popiół jak piasek tylko lżejszy , tylko czas przerwy musiałem wydłużyć o ponad 100 procent standardowego , na palniku nie ma ognia tylko żar jak w piecu kowalskim hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...to pokaż


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich palących karlikiem na dworze zrobiło się zimno jestem ciekawy jak u was spalanie dobowe wyglada

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatniej zimie z ekogroszkiem różowym Tauronu to miałem chyba szkołę życia i nie mam problemów co do ustawienia go. Ogólnie rzecz biorąc spala się wszystko. W porównaniu z Tauronem, gdzie żadne ustawienia nie pomogły i często miałem groch niedopalony (czarne kawałki!) to niebo a ziemia. Tutaj to ja mam czysty popiół. Porównując do Taurona to z 1 worka Taurona 20KG mam objętościowo tyle popiołu co z 3 worków 25KG Karlika :)

Piec czysty i siwy po Karliku, po Tauronie czarna smoła... Masakra...

Ja zakupiłem 3 palety po 750kg na zimę, bo został mi ten syf różowy a trzeba go spalić.. Myślę żeby kupić paletę Retopala i ten różowy mieszać z retopalem w proporcji 2 worki rozowego na 1 worek retopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich pierepałkach z miałem sianym z Kareny w ubiegłą zimę /10 T/ teraz kupuję po tonie i testuję ew. pytam rzetelnych forumowiczów o opinie.Karlik czeka w takim razie na zakup.Obecnie ich miał na palniku i jestem bardzo zadowolona ale na zapowiadaną zimę stulecia muszę mieć coś mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2018 o 22:55, kris1992 napisał:

8 kg na dzień. Dom 145 metrów.

Na dzień, czy na dobę? Bo jeśli na dobę, 8 kg węgla w paliwie to jakieś 55 KWh, co podzielone przez 24 daje 2,3 kWh. Zakładając, że masz super sprawność 85%, to energia na wyjściu kotła to niecałe 2 kWh. Tyle ma mała Farelka, bądź elektryczny dzbanek do grzania wody. Jednym słowem, do tych 8 kg dodaj jeszcze 8, to podana informacja będzie wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzioles pod uwagę że jest ciepło na dworze wiadomo że czym zimniej to spalanie wzrośnie a że jest możliwe tak niskie spalanie masz wcześniejsze zdjęcia one nie kłamią

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.