Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w zeszłym sezonie poszło 3tony a sezon skończyłem w maju myślę że ten nie będzie gorszy

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka


a te 3 tony to ile w pln jesli mozna wiedziec

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio 900pln za tonę może i drogo ale nie po to kupiłem nowy piec żeby palić w nim bele czym

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka


konkludujac masz bardzo sprawny uklad,

gratulacje

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mkaczko napisał:

konkludujac masz bardzo sprawny uklad,

gratulacje

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem się nie odzywać, ale.

Jak sprawny? W odniesieniu do danych producenta DTR, np:  < 90%? Czy jesteśmy w stanie to ocenić praktycznie i teoretycznie (rożne układy: gaz, prąd, paliwo stałe). Czy czasem nie warto rezygnować z zasilania paliwem stałym CWU w okresie letnim? Dla mnie wychodzi, że oszczędniej prądem niż paliwem stałym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne ile procent ma sprawności ważne że są realne oszczędności a co do ogrzewania cwu w lecie jeśli chodzi o mnie to tylko gaz bo wychodzi o połowę taniej niż groszek

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,ze macie 24*C za oknem , ja tez.W nocy u mnie spada do 7-9 stopni, u Was nie?

Rozpaliłem 2 pazdziernika w OEPM, 14 kW, zawor 4D ze sterownikiem .Jako ,ze to moj pierwszy sezon z tym piecem ,chodzi w automacie,fajny komfort 23C nawet w nocy. Wsypałem 4 worki Retopalu , jeszcze pewnie pochodzi na tym ze 2 dni.wyjdzie pewnie ok. 7 kg/dz, wnuki zadowolone...Ciepło tylko na grzejniki , dom pietrowy 130 m2, ocieplony 15 cm styropianem,ocieplony strop nad pietrem .na mrozy mam na probe 3 worki EKORET, Karlik zakupie ewentualnie na przyszly sezon jak Szanowni Koledzy sprawdza go tej zimy .Na mój pierwszy sezon zakupiłem Retopal, kierujac sie opiniami min. na tym forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciepłej wody u mnie poszło na kaloryfery z końcem września, w październiku jak dotąd grzeje słoneczko z powodzeniem. 

W zeszłym roku ok. 20 października było ponad 24C i pierwsze konkretne skrobanie szyb w samochodzie miałem w ...marcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne ile procent ma sprawności ważne że są realne oszczędności a co do ogrzewania cwu w lecie jeśli chodzi o mnie to tylko gaz bo wychodzi o połowę taniej niż groszek

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka


to fakt licza sie realne oszczednosci,

mam nadzieje ze jeszcze z tone uda mi sie zmniejszyc spalanie :-)
co do cieplej wody cwu z kotla, to w moim przypadku koszty sa takie same dla pradu i wegka, prad 100 Zeta na m-c, wegiel 125 kg x650 zl/1000kg plus prad, za to woda goraca jest na okraglo, z temp. 50 stopni



pozdrawiam


Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że trzeba skrócić czas podawania paląc karlikiem.Wszystko wyjdzie jak będzie zimniej i zacznie się normalne palenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podajnik z palnikiem rynnowym Witkowskiego.Jak grzałem na wodę na ustawieniach poprzednich to kopciło i widać,że było za dużo opału podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13241155_20181016_114644.jpg

 

Tak to wygląda.Wypala się dosyć fajnie nie ma twardych spieków w moim przypadku wydłużyłem przerwe pomiędzy podaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać od razu że karlik jest bardzo kaloryczny.Trzeba dobrać do niego ustawienia.Czas podawania mam ustawiony na 4 sekundy a przerwe na 1 minutę.Nie wiem czy to będzie ok.Z tym że na noc puszczam ciepło na grzejniki a w dzień tylko na wodę w bojlerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przetestowalbym u siebie i porównał do greenpala. Tylko skąd tu kilka worków. Czy przypadkiem w tym popiele nie masz niedopalonwgo grochu, czy to porostu kamienie? Musze fotę zrobić jak u mnie na rynnowy palniku dopala się greenpal na sypki popiół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie niedopalony.Miałem ustawienia na wcześniejszy ekogroszek z tutejszego składu teraz muszę znaleźć ustawienia dla karlika ale widzę że powinno być dobrze.Nie miałem okazji palić retopalem szkoda bo miałbym porównanie.Poprostu kupię palete jak będzie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał taki popiól jak u mnie na zdjęciu to będzie ok zauważyłem że lepiej podawać karlika mniej a częściej .a szczególnie tyczy się to ustawień czuwania

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawienia?Ja wybieram popiół raz na jakiś tam czas nawet tego nie biorę pod uwagę.Ale chyba zaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pid 5s potencjał podajnika 15kg/h kaloryczność 26mj plus 4% powietrze 6-23% klapa wentylatora 3/4 zamknięta czuwanie podawanie 3s przerwa 5min powietrze 15% .palnik technix typu brucer

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.