Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, yealink napisał:

Dmuchawa 46 (mam małą dmuchawe) jak ustawiłem na 55 to syfu było x razy więcej. 

Syfu?... tzn. sadzy? raczej nie, to chyba pyłu prędzej popchnęło na wymiennik

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę............ ty papą palisz? :))) e chyba opony idą:))

Dobra, podaj jaki masz kocioł i jaki palnik w nim, zapuść fotkę (jak możesz) palnika i popiołu...napisz troszkę więcej szczegółów...może się coś pomoże :)))

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę zbierać worki jak sąsiedzi będą wystawiać "żółte" to wyjdzie na to samo, a mi nawet papierów/kartonów nie chce się wypalić w kotle ;) z wypalania drewna też już się wyleczyłem. Teraz wyleczam się z polskiego węgla, a chciałem wspomagać "polskom gospodare" ;)

Zmniejszyłem teraz zadaną na 65 bo i tak przebija o 3,4 stopnie, więc dobijał do 74. Wydłużyłem o 2s przerwę bo na palniku nazbierało się za dużo i podniosłem o o oczko nadmuch na 47. Fotki są z teraz.

kocioł: Skam-P Plus 12 kW
palnik: AZPP
dmuchawa: RV13 AMs

IMG_20190107_135539.jpg

IMG_20190107_135600.jpg

IMG_20190107_135630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jakiś szajs ten opał, pali się jak miał i to z piachem albo mocno spiekający. Weź dokup diabła i wymieszaj i zmordujesz na pewno jego z odzyskiem ciepła i czystym kotłem. Kurcze a ja kiedyś chciałem ten palnik do siebie wrzucić, ale po testach w firmie OUT i stad mam pancerpola.

Skoro Tobie przebija obetnij mu modulację z góry, albo wydłuż mocniej przerwę a jak będzie się zapadał troszkę ujmij wiatru bo mocno idzie palnik i stąd te spieki żużlowe, a tak by spokojniej chodził i nie przebijał. Przecież to cudo ma PID-a i tak przebija? A masz możliwość ograniczenia mocy czy modulacji? Niestety nie miałem w łapach nic boleckiego stąd tylko moje teoretyczne wydumki....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawię dla sprawdzenia na 90% mocy.

Powiedz mi jeszcze taką rzecz, ograniczę moc, zmniejszyłem nadmuch co za tym idzie na pewno spadnie temp spalin. Jak to się ma do smoły? W tym roku niestety już miałem taki problem i podnosiłem specjalnie nadmuch żeby zwiększyć temp spalin, a to spowodowało dużo gorsze zabrudzenie kotła. W sumie nawet nie wiem, czy to wyeliminowało smołę (raczej nie), ale spiek przy dużym nadmuchu już prawie sam sobie drzwi od kotła otwierał żeby się wydostać + brud. Później zmniejszyłem nadmuch i odrobinę lepiej się zrobiło w kotle.

Diabła ogarnę w sobotę bo dziś już nie zdążę. W jakich proporcjach to mieszać? Pół na pół?

Greenpala zmęczę w lato na CWU, do tego się nadawał ;) a jak diabeł mnie nie przekona to pojadę na wieś po owies i orzechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj moc zdjąć np. do 70%  jak zobaczysz efekt że nie ciągnie to możesz zaraz podnieść a obniżenie o 10% jest raczej niezauważalne, smoła to w/g ciebie w kominie czy kotle?

Jeśli w kotle to utrzymanie 70 stopni może być wystarczające, ale smoła w kotle to złe spalanie (za mało powietrza) w spalinach są węglowodory niedopalone, które osadzają się na chłodniejszych ściankach. Mieszanie ? Wiadomo zacznij od 1:1 jak będzie ok. to próbuj dalej 1:2, 1:3 ...sam zobaczysz.

Z owsem w mieszance 1:1 idzie super(przynajmniej u mnie), tylko czy źródło udostępni Tobie w rozsądnej cenie, bo aktualna pewnie 3x za wysoka:)) orzech też ale suchy, u nas na testach orzech włoski i laskowy poszedł na młyn łamacz, taki od recyklingu tworzyw sztucznych, następnie naturalne suszenie ok.2 tygodnie, było co wyjadać 1,5tony :)) Później kazałem jeszcze widlakiem pojeździć bo trochę niektóre grube kawałki były za duże, ale poszło. I w moim domowym również:))

Greenpala zmęcz teraz bo syfi szczególnie na małych wiatrach a diabła zostaw sobie bo czysto się spala...z resztą zobaczysz sam. Daj znać jaki efekt obcięcia mocy

A wapno sypałeś? masz żużlowe spieki to bardziej pomoże.....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smola w kominie bo w kotle to nie miałem tej lejacej się mazi.

 

Z owszem to był żart ale może i skorzystam. Jak ziutkom na wsi będzie brakować na flache to oddadzą bez szemrania ;) wapna nie sypałem, ale faktycznie teraz wypale ten szajs. Szybko zniknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, YaroXylen napisał:

Spróbuj moc zdjąć np. do 70%  jak zobaczysz efekt że nie ciągnie to możesz zaraz podnieść a obniżenie o 10% jest raczej niezauważalne, smoła to w/g ciebie w kominie czy kotle?

Jeśli w kotle to utrzymanie 70 stopni może być wystarczające, ale smoła w kotle to złe spalanie (za mało powietrza) w spalinach są węglowodory niedopalone, które osadzają się na chłodniejszych ściankach. Mieszanie ? Wiadomo zacznij od 1:1 jak będzie ok. to próbuj dalej 1:2, 1:3 ...sam zobaczysz.

Z owsem w mieszance 1:1 idzie super(przynajmniej u mnie), tylko czy źródło udostępni Tobie w rozsądnej cenie, bo aktualna pewnie 3x za wysoka:)) orzech też ale suchy, u nas na testach orzech włoski i laskowy poszedł na młyn łamacz, taki od recyklingu tworzyw sztucznych, następnie naturalne suszenie ok.2 tygodnie, było co wyjadać 1,5tony :)) Później kazałem jeszcze widlakiem pojeździć bo trochę niektóre grube kawałki były za duże, ale poszło. I w moim domowym również:))

Greenpala zmęcz teraz bo syfi szczególnie na małych wiatrach a diabła zostaw sobie bo czysto się spala...z resztą zobaczysz sam. Daj znać jaki efekt obcięcia mocy

A wapno sypałeś? masz żużlowe spieki to bardziej pomoże.....

Yaro

Wieczorem jednak zdjałem ograniczenie mocy bo nie dawał rady. Kocioł się uspokoił i trzyma temp 68-70 stopni przy pracy na mocy ok 80% przez większość czasu. CWU podniosłem z 43 na 45 stopni, ale nie schodzi poniżej 50. Spalanie zmniejszyło się o cały 1kg do 20kg na dobę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co Panie w środku widać??  :))

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panie Yaro Iks. czyściej nie jest. To samo co było wcześniej. Spalanie podskoczyło na 21,3 ale wygląda w zasobniku jakby trochę więcej jednak poszło. Tragedii nie ma, worów mam sporo, muszę skorygować przesyp. Temperatura spalin utrzymuje się w okolicach 80 stopni.

Jak walczyć ze smołą w kominie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, yealink napisał:

Jak walczyć ze smołą w kominie?

Uchylić lekko wyczystkę, w kominie (1cm). U mnie jest tak już ....ho ho ho.... a może i dłużej :)).... i komin suchy :)) drzwiczki aby się nie domykały złapane spinaczem do bielizny :))

 

8 minut temu, yealink napisał:

czyściej nie jest.

Dmuchnij troszkę więcej wiatru dmuchawą tylko troszkę...

10 minut temu, yealink napisał:

Spalanie podskoczyło na 21,3

Też to zauważyłem :((  i to nie z winy kotła raczej z zewnątrz.... ok 2kg więcej.

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro u mnie w nocy pokazuje, że będzie -13 to na pewno znowu podskoczy, ale na weekend już na + ma być. Na szczęście greenpal tanio kupiłem, więc nawet większe spalanie nie powoduje palpitacji serca ;) W kolejną zimę wolę wypalić trochę więcej złotówek, a nie męczyć się tak z tym polskim cudem. Pędzę otwierać wyczystkę i podnosić nadmuch. Chociaż wcześniej też był mocniejszy i nic to nie zmieniło. Podniosłem nawet radykalnie o kilkanaście "oczek" ale nie było wtedy na kotle 70 stopni, a marne 52.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AZPP jest chyba wolniejszy motoreduktor także podawanie 3s może być stanowczo za małe .Jeżeli to jest sterownik SPP v2 to  sterownik podpowiada moc sugerowaną i ustawioną .Jak masz ustawioną dmuchawę,  obroty,  rozruch, tło ,  SW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre...dla mojego woj. Karlik 1t. Cena 948.....tylko czy trafię paletę 28...27....A może 26.....? Jejku co robić.......w czerwcu będzie...pewnie po 1100....

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcus312 napisał:

W AZPP jest chyba wolniejszy motoreduktor także podawanie 3s może być stanowczo za małe .Jeżeli to jest sterownik SPP v2 to  sterownik podpowiada moc sugerowaną i ustawioną .Jak masz ustawioną dmuchawę,  obroty,  rozruch, tło ,  SW .

dmuchawa: 45

rozruch: 4

tło: 0

SW: 0

Podawanie: 3

Przerwa: 35

Przy tych ustawieniach pracy ślimaka nie przesypywał się węgiel, tylko raz jak było -13 żar zaczął schodzić w dół, ale szybko odbudował się na palniku jak temp podskoczyła.

Jak przestawiłem pracę na 6/60 to za dużo się na palniku nazbierało i rogal chciał się z kotła wydostać.

Wrzuciłem teraz 2 worki znalezione syfiastego miału z chyba przed 2, czy 3 lat, spieka się masakrycznie, ale w kotle zaczęło się robić szaro, więc ten greenpal (pomijając spieki) jest gorszy od ruskiego miału, który kiedyś kupiłem bodajże za 400/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 10:08, YaroXylen napisał:


Witam u importera, producenta, konfekcjonera, który ma swoje składy, a do tego jeszcze dystrybutorów w kraju. Ja zakupy robię u źródła. Kolega może również skorzystać z jego  sklepu internetowego.

Pozdrawiam. Yaro

 

2 worki czerwonego włodarczyka już schną, akurat pewnie na następny weekend wskoczą do kosza na próbę. Na teraz jakbym chciał wziąć 4 tony to jeden z dystrybutorów powiedział 800/tona. Poczekam do maja i zrobię "przetarg" :D u kałusiaków, może zejdą poniżej 700 i będę zadowolony. Ewentualnie jeśli by się dało to podstawiłbym bigbaga i niech sypią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, yealink napisał:

Poczekam do maja i zrobię "przetarg" :D u kałusiaków, może zejdą poniżej 700 i będę zadowolony. Ewentualnie jeśli by się dało to podstawiłbym bigbaga i niech sypią :)

Witam.

Pewnie że BIG-a postaw, oni na miejscu ci załadują na brykę, a w domciu HDS postawi, a luzem? nie masz piwnicy? 

43 minuty temu, yealink napisał:

Na teraz jakbym chciał wziąć 4 tony to jeden z dystrybutorów powiedział 800/tona.

Pewnie po 700zł za paletę w workach kupisz w maju. Jak będziesz czerwonym palił od razu korektę powietrza w dół, u kolegi przedwczoraj zasypał pierwszy raz czerwonego to w sterowniku TECHA musiałem korektę powietrza minus -7 zrobić i tylko błękitno pomarańczowy płomień był :)), a popiół z ostatniej partii taki oliwkowy pył, zielono żółty :)), u mnie jest koloru  kawa z mlekiem, z 2 worków będziesz miał dwie garstki pyłu...cały to popiół z 50kg... 2 worki to trochę za mało na próbę bo pewnie dopiero palnik w miarę ustawisz... :))

52 minuty temu, yealink napisał:

więc ten greenpal (pomijając spieki) jest gorszy od ruskiego miału, który kiedyś kupiłem bodajże za 400/tona.

Ot i odkrycie...ameryki to ty nie odkrył.... :)) (cytat)

Jedyna wada to śmieci i dodatki w miale.... :((

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety piwnicy, u mnie w glinie to byłby basen na jesieni ;) Bigbag to prawie jak luz, mam worki, które zostały po wspaniałym greenpalu. Nie miałem już miejsca na więcej worków, w tygodniu jak będę miał chwilę to wezmę jeszcze ze 4 i będzie akurat.

W tym najgorszym i najtańszym miale nie znalazłem absolutnie żadnego ciała obcego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już nowy sterownik timel skzp 02 działa super,ekogroszek z tutejszego składu wypala się na pył ale oczywiście ten zasrany karlik nie wypala się a dodatkowo w kotle czarno.Nie chce tego szajsu za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.12.2018 o 20:38, dormario napisał:

Małe palnik tak jak kolega pisał wcześniej są przeznaczone do lekkich groszków do 24MJ. Mocne groszki spalimy na palnikach większych. Jak ktoś się zapyta dlaczego to powiem że na palnikach małych nie uzyskamy odpowiedniej temperatury paleniska żeby powstające spieki koksowe wypalić na pył. Co do konstrukcji to moim zdaniem okrągłe są  bardziej  przyjazne palaczowi niż kwadratowe. Łatwiej je odpowiednio napowietrzyć.

Czy sv200n to mały palnik?  Czy ktoś z palących karlikiem posiada ten że palnik i podzieli się doświadczeniem? Jakie będą lepsze ustawienia ? 8/56  czy lepiej 5/33   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.