Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy tu rózne np ekobran ok 27 i spalał się naprawdę przyzwoicie.W tym roku jednak cena 870 sprawiła  że kupiłam grennpal z pgg. Miał rosyjski równiez palił się dobrze.Pomyślę co dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekDabrowski napisał:

Kolego jaka ten rusek ma kaloryczność w mj

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

A jaką chce, do wyboru jest 23-24, 26-27, 28-29. i zero spiekalności. Większej niestety u znajomego nie widziałem.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bietka napisał:

No to znowu przeproszę rosyjski/mieszkam przy granicy/ na lokalnym składzie 

Koło Braniewa?. U nich też niezły towar mają z Rosji.  i cenią się :((

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kijasr napisał:

Yaro a jak to cenowo wygląda

Na miejscu workowany na palecie jest 150zł taniej bo bez wysyłki jak tu https://wegielzagorski.pl/sklep.html?sklep

A luzem jeszcze chyba 50zł taniej niż workowany. W maju i czerwcu jeszcze w dół zazwyczaj jeszcze z 50zł niżej bo po sezonie.

Czerwony diabeł (teraz 880zł z dostawą) kupiłem w czerwcu workowany u nich  670zł oczywiście z paragonem i świadectwem. A odsiewkę miał (0-30mm) po  560zł luzem.

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny w Kałuszynie https://goo.gl/maps/PB7tRs1MLtA2 przerób, pakowanie, kruszenie, sortowanie. 

1560192030_Screenshot_2019-01-04SkadyOpaoweZagrski.png.fcc501df379ceb1716997b1f83f96e1e.png

Fakt oni mają w kilkunastu miejscach na Mazowszu, i jeszcze dystrybutorów w Polsce ostatnio chyba swój w Żyrardowie uruchomili. https://wegielzagorski.pl/#sklad_form

Od ciebie to najbliżej Nowy Dwór Maz., Towarowa 1a tel. 728 805 996. tylko jak z ceną u dystrybutora to już Tobie nie powiem. Przypuszczam że.. tak dobrze to już nie będzie, ale???? kto wie... 

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, YaroXylen napisał:

Na miejscu workowany na palecie jest 150zł taniej bo bez wysyłki jak tu https://wegielzagorski.pl/sklep.html?sklep

A luzem jeszcze chyba 50zł taniej niż workowany. W maju i czerwcu jeszcze w dół zazwyczaj jeszcze z 50zł niżej bo po sezonie.

Czerwony diabeł (teraz 880zł z dostawą) kupiłem w czerwcu workowany u nich  670zł oczywiście z paragonem i świadectwem. A odsiewkę miał (0-30mm) po  560zł luzem.

Yaro

Yaro,

Jak Ci się ten diabeł z "gówna przy torach" ;) pali? a miał? 670  w workach to bardzo dobra cena. PGG niech umiera za podwyżki, już u nich nie kupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach roboczych Karlik dotarł (kupiony jeszcze po starej cenie). 

Jest wilgotny, co przy obecnej pogodzie będzie pewnie normą  ale nie leje się z niego woda . Zobaczymy ile będzie schnął. Mam jeszcze zapas Chwałowic kupionych na lokalnym składzie z tym, że nie wiem czy przypadkiem nie sprzedano mi zwykłego groszku zamiast  ekogroszku bo mierzone ziarna mają grubo powyżej 25 mm. Z racji większej granulacji ciężko mi go dopalić.

20190104_113406.thumb.jpg.2f036cd4884994aa5cde19cb5769bcd5.jpg

 

 

 Najgorsza jest deklaracja PGG:

20190104_125345a.thumb.jpg.3e3f52e26effcc709be236a7fae1ca94.jpg

Czy firma z taką renomą nie jest na tyle odważna żeby zadeklarować wartość opałową taką jak wszem i wobec podaje?! Nie wspomnę już o pozostałych parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yealink napisał:

Yaro,

Jak Ci się ten diabeł z "gówna przy torach" ;) pali? a miał? 670  w workach to bardzo dobra cena. PGG niech umiera za podwyżki, już u nich nie kupie. 

Diabeł pyłek.... miał to odsiewka .. i niektórzy taki eko chcieliby mieć..pali się super, niestety już ma tendencję do żużlowania ale to odsiewka z mocnego węgla więc ma prawo troszkę, no wiadomo miał to nie gruby węgiel i pewnie pyły i piach się trafia, ale ja i tak go z owsem palę więc w mieszance bez znaczenia :))

670zł to był czerwiec 2018 z odbiorem własnym, podjechałem z HDS-em ale sami mi załadowali 8palet akurat na dwa lata starczy , miał to luzem był brany ale razem z sąsiadem i on jeździł gdyż ja tylko 2t a on 10t bo do firmy z akcyzą.

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a transport brales od nich? jak sie nic nie zmieni to wezme w tym roku na pewno bo wypada duzo lepiej nawet niz oslawiona perła. szczegolnie ta zawartosc popiolu bo mnie z greenpalem ch strzela przy weekendowych odwiedzinach kotła

a jak ze spalaniem diabła? poczytalem troche i ludzie narzekali na kalorycznosc, ale greenpal u mnie sobie radzi, wiec i to powinno nawet w mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport swój(syna) ludzie dużo piszą tylko że ruska za mocno dmuchają... to taka plaga... nawet słynni testerzy robią ten sam błąd, i palą i piszą że papierowy,etc... zamiast zrobić test minimalnego powietrza czyli granica początek czerwonych końcówek i od tego momentu troszkę wiatru dołożyć... ruskie nie lubią dużo wiatru i nie chodzi o spieki.

Podjedź i weź na próbę jak nie daleko masz. Ja mam koło siebie osoby które palą też ruskiem sibugolem i orak odpadu i czystość kotła w połączeniu z zupełnym spaleniem rekompensują jego mniejszą nie aż tak kaloryczność, ale cena w dół poszła i pójdzie niebawem jeszcze i teraz z przesyłką troszkę ponad 800zł z przesyłką.

A zakupy u Kałusiaków to najlepiej maj-czerwiec, i dzwonić do Łukasza na biuro albo Wieśka na kruszarki i luzem groch czy miał to spod maszyn ci załaduje tylko dzwonić bo nie wiadomo który akurat kruszą :)).

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zjeżdżasz tak mocno z nadmuchem nie masz problemu z niską temperaturą spalin? smoła nie leje się? Teraz szufluję ok 20kg na dobę greenpala, więc jak ruska pójdzie nawet trochę więcej, ale popiołu będzie mniej to i tak większa wygoda bo zajrzę do popielnika raz na 2/3 tygodnie.

Z MMZ jesteś? Nie chciałbyś odsprzedać ze 2 worków Diabła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoła? z kotła? Ja mam 70stopni na kotle to nie wiem czym musiałbym palić aby smoła była. Szaro biały pył.

Odbierz Priva.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, YaroXylen napisał:

Transport swój(syna) ludzie dużo piszą tylko że ruska za mocno dmuchają... to taka plaga... nawet słynni testerzy robią ten sam błąd, i palą i piszą że papierowy,etc... zamiast zrobić test minimalnego powietrza czyli granica początek czerwonych końcówek i od tego momentu troszkę wiatru dołożyć... ruskie nie lubią dużo wiatru i nie chodzi o spieki.

Podjedź i weź na próbę jak nie daleko masz. Ja mam koło siebie osoby które palą też ruskiem sibugolem i orak odpadu i czystość kotła w połączeniu z zupełnym spaleniem rekompensują jego mniejszą nie aż tak kaloryczność, ale cena w dół poszła i pójdzie niebawem jeszcze i teraz z przesyłką troszkę ponad 800zł z przesyłką.

A zakupy u Kałusiaków to najlepiej maj-czerwiec, i dzwonić do Łukasza na biuro albo Wieśka na kruszarki i luzem groch czy miał to spod maszyn ci załaduje tylko dzwonić bo nie wiadomo który akurat kruszą :)).

Yaro

To kupujecie na sklepie internetowym, czy lokalny skład 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam u importera, producenta, konfekcjonera, który ma swoje składy, a do tego jeszcze dystrybutorów w kraju. Ja zakupy robię u źródła. Kolega może również skorzystać z jego  sklepu internetowego.

Pozdrawiam. Yaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 11:11, yealink napisał:

Yaro,

Jak Ci się ten diabeł z "gówna przy torach" ;) pali? a miał? 670  w workach to bardzo dobra cena. PGG niech umiera za podwyżki, już u nich nie kupie. 

Nie ty jeden. Greenpal za ponad 900zl? Sądzę że stracą wielu stałych klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 21:23, YaroXylen napisał:

Smoła? z kotła? Ja mam 70stopni na kotle to nie wiem czym musiałbym palić aby smoła była. Szaro biały pył.

Odbierz Priva.

YARO

Aż z ciekawości zajrzałem do wyczystki i smoła się zebrała. Przy 70 stopniach dużo Ci spala? Mam teraz ustawione 52 stopnie na kotle, zawsze sugerowałem się tym żeby kocioł non stop pracował. Boje się, że zeżre mi zasobnik w try miga jak ustawie na 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yealink napisał:

Przy 70 stopniach dużo Ci spala? Mam teraz ustawione 52 stopnie na kotle, zawsze sugerowałem się tym żeby kocioł non stop pracował. Boje się, że zeżre mi zasobnik w try miga jak ustawie na 70 stopni.

20181220_135856.jpg.722db0530a2282a935e55c79ffb6d40a.jpg20190106_164006-1.jpg.e64377e611734ea1f4dd326622c81f2a.jpg

Witam

Palę obecnie mieszanką 1:1wagowo owies i miał. Jak w stopce grzeję 300metrów a dobowe zużycie widzisz jakie jest. Teraz wzrosło bo 3-4 dni temu miałem nawet 18kg/d mixu. Nie będę powtarzał pisania zobacz poprzednie wpisy TUTAJ LINK i JESZCZE TEN LINK

 Ten drugi link za mim sterownik dobrze nauczył się kotła i instalacji... teraz gra muzyka:))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem 70 stopni, zobaczę jak to będzie wyglądać. Ciepła zima, sporo worków jeszcze w kotłowni mam, więc nawet jak zacznie zżerać dużo to (będzie Twoja wina ;) przeżyję. Najwyżej Kałusiaków odwiedzę szybciej :)

Tak przy okazji, na każdym forum każdy kupuje do greenpala w zapasie "coś mocniejszego" na duże mrozy. Teraz jest ok -10 i rzadko jest zimniej, tym bardziej przez dłuższy czas. To już nie te zimy, a na chwilę obecną greenpal u mnie dobił do 21kg na dobę, ale temperaturę na kotle trzyma bez problemu, w domu ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ...w domu ciepło...to po co zmieniać... już pisałem że ze 20 lat palę "ruskim szajsem" jak to piszą też na forum, i nawet jak były największe mrozy nawet nie zamierzałem zmieniać opału, dlaczego???? ...a to dlatego że jest jak to niektórzy piszą ..."gówniany, bez kalorii,  papierowy węgiel, same kamienie, straszne spieki....i w ogóle że jest ruski to  beee....

Tylko jest kilka małych małych różnic .... u mnie.... kocioł czysty, w domciu ciepłutko, tanio ogrzewam, nie siedzę w kotłowni .... i tak od wielu lat. :))

Nie piszę postów typu ........  ratujcie bo spieki wychodzą wyczystką z kotła,.... albo że popiół zasypał mi piwnicę,..... piec chodzi na maksa a temperatura nie rośnie, i nie zakładam wątku ratujcie na 20 forach, albo w zeszłym roku był węgiel dobry a teraz jest do d**py...... itd, itp.... a jak jakiś ruski komuś polecę to tylko nieliczni idą po rozum do głowy, a czy rusek ma 24,25 MJ bez problemów, czy Polski 28,29MJ ze szlaką spiekami i nie przespanymi nocami ...dla wielu to bez znaczenia... no chyba że tacy ortodoksyjni patrioci....

Wypal to co masz i jedź do Kałusiaków weź czerwonego lub niebieskiego i zapomnij o problemie.... opału. Pamiętaj aby ruska mniej dmuchać :)))  że tak powiem :))

Z ciepłymi pozdrowieniami. Yaro  :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz z cwu? Pompa pracuje non stop, czy tylko w wybranych h? 

 

U mnie greenpal syfi tragicznie. Nie ma tragicznych spiekow i popiół wyciągam raz w tygodniu, ale sadzy jest mnóstwo. Wczoraj czyscilem kocioł, a dziś już jest sporo syfu. 

Czytem o Twoim i innych trzymaniu stałej temp co. O ile jak najbardziej wiem o tym, że najlepiej nie zmniejszać w danych godzinach, ale u mnie w nocy jest za gorąco jak trzymam takie same temp jak w dzień. Kiepsko się śpi, zmniejszam na noc o 2 stopnie na podlogowce  jest dużo bardziej komfortowo. 

 

Co do ruskow to że 3 lata temu kupiłem miał z energo, trochę brudzil i popiołu było nie mało, ale grzal jak szalony. Zero spiekow, a temp w try miga rosła. Orzech od nich w zwykłym smieciaku też był super, kocioł prawie rozsadzalo ;) a później sklep zamknęli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam trochę inną instalację ale pompa CWU chodzi non-stop tak jak i pompa kotłowa.

Spróbuj wydłużyć przerwę w podawaniu, lub leciutko wiaterek w górę jak tobie tak syfi kocioł. albo podaj jakie masz ustawienia i jaki ster.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.