Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Może na rynnie są znim problemy bo na zwykłych retortach nie ma raczej problemu ja co tydzień pale innym groszkiem na tą chwilę jest Bobrek większość na niego psioczy że się spieka u mnie się spala na pył pownie bardzo wiele czynników na to wpływa rodzaj palnika jego wielkość wysokość zawieszenia deflektora i jego konstrukcja i wiele innych czynników o których nie mam pojecia

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie....wszystko zależy od ustawień i wielkości pieca....ja teraz kończę eko wieczorek kupiony w agroplonie(na worku 31.5Mj) który też nie ma za dobrych opinii....Ale doszedłem do takich ustawień ze spalam go praktycznie na pyl

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek może i racja,że do rynny nie nadaje się.Próbowałem już różnych ustawień i niestety.Następnym razem kupię retopal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek może i racja,że do rynny nie nadaje się.Próbowałem już różnych ustawień i niestety.Następnym razem kupię retopal.
Ale skoro inne groszki się spalają to ten też powinien a karlik jest bardziej kaloryczny od retopala i ma mniej popiołu podeślij może jakieś zdjęcia jak to się spala i jak wygląda popiół na rynnie musi być więcej wiatru niż na retorcie może w tym jest problem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś wyczytałem,że palnik rynnowy nie lubi groszku wysokokalorycznego i może tu jest pies pogrzebany...bynajmnie na to wskazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że jeden z kolegów na forum ma rynnę Witkowskiego i mówi że tam spala się wszystko nawet to co u innych się spalac

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka all

Na początek wszystkiego naj na ten 2019 rok :)

Miałem dać znać jak ten karlik się spala.

 

No to powiem tak kupiłem go jak tylko wszedł do sprzedaży, zaraz na drugi dzień ostatnio spaliłem go 20 worków i jest super wypala się bardzo ładnie mało popiołu i jest kaloryczny i w porównaniu do retopala to jest boski .Niestety skusiłem się i kupiłem 5 palet retopala i niestety tylko 1 karlika i muszę się męczyć z tym retopalem - syf jak nigdy w tamtym roku był lepszy. Nie wiem czy teraz nie kombinują coś z karlikem ale zamówię go sobie na następny sezon :) o ile już gazu nie będę miał :).

 

A ten retopal niestety spieka mi się popiół i tak się zastanawiam co tu zrobić by troszkę poprawić spalanie retopalu ?? jakieś pomysły piec śmiga na auto.

pozdrawiam

Arek

......a karlik jak się nie zmienił od lata to brać w ciemno bo naprawdę bardzo dobry opał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupieć można.... na początku wątku więcej opinii negatywnych a ostatnio raczej pozytywnych. I bądź tu mądry czy kupić czy nie.

Greenpala też kupiłem na podstawie opinii a jak się okazało to po zapukie wszyscy na niego psioczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja paliłem wcześniej karlikiem i był super później było trochę gorzej później super a teraz pale co tydzień innym i próbuje tak mi się uwidzialo że se protestuje obecnie drugi tydzień leci Bobrek i jestem super zadowolony a inni narzekają że się spieka a u mnie za cholerę nie ma spiekow a w certyfikacie jest że ma 16-20Ri

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od palnika też dużo zależy zauważyłem jedną prawidłowość że w kotłach w których jest nisko nad palnikiem ruszt wodny i przez to deflektor jest nisko są problemy ze spalaniem spiekajacych się groszków to takie moje spostrzeżenia ważny jest też sterownik bo takie groszki w połączeniu z nisko wiszącym reflektorem i np.sterownikiem tech to jedna wielka tragedia

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dormario napisał:

Zgłupieć można.... na początku wątku więcej opinii negatywnych a ostatnio raczej pozytywnych. I bądź tu mądry czy kupić czy nie.

Greenpala też kupiłem na podstawie opinii a jak się okazało to po zapukie wszyscy na niego psioczą.

Witam

Teraz tylko psioczą ...i tylko pyrkają w kotłach. Poczekaj jak przyjdą mrozki i trzeba będzie dmuchnąć....

Yaro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje pojawiły się na stronie sklepu PGG.

https://pgg.pl/sklep-internetowy/index/produkt/id/1%2C>>+Karlik+Ekogroszek+<<

Nie wiem czy to błąd po przerwie technicznej ale teraz jest napisane, że Karlik to ekogroszek Pieklorz. Spadła także cena. Niestety ja zakupiłem za 693 zł/750 kg, a teraz jest 666 zł no i worki po 20 kg a nie po 25kg.

Strona znowu przestała działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się doszukać gdzie jest napisane ze to pieklorz. Co do cen zgadza się poszły w dół :).Jestem ciekaw bo bym 1.5 tony zamówił karlika. Tylko czy z worków nie będzie ciekło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xxyyzz napisał:

Ciekawe informacje pojawiły się na stronie sklepu PGG.

https://pgg.pl/sklep-internetowy/index/produkt/id/1%2C>>+Karlik+Ekogroszek+<<

Nie wiem czy to błąd po przerwie technicznej ale teraz jest napisane, że Karlik to ekogroszek Pieklorz. Spadła także cena. Niestety ja zakupiłem za 693 zł/750 kg, a teraz jest 666 zł no i worki po 20 kg a nie po 25kg.

Strona znowu przestała działać :)

Działa. Cena faktycznie 666zł/750kg ...ale pieklorz... czy worki 20kg? nie widać.

YARO

tttttttttttttttt.jpg.2ab0fc041d16779a6863a65a37e2eade.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to super w takim razie czekam na info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to wszystko podrożało na PGG , kupowałem retopal w  workach w grudniu wychodziło po 890 tona z dostawą , teraz po wpisaniu kodu ( dolnośląskie ) wszystko jest drożej , retopal w workach 25 kg wychodzi teraz 924 zł tona z dostawą, karlik w workach  948 zł tona , greenpal 763 zł big bag  ( 52 zł podwyżki !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej rozdzielili towar od dostawy i już nie jest tak atrakcyjnie. :( Teraz cena retopala zrównała się z moim lokalnym składem. PGG samo w sobie wydaje mi się jednak pewniejsze więc jeszcze ich nie dyskwalifikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo na łódzkie tez 948 zł - Karlik za tone. Szkoda ze za miast w dol to w gore :). To już daje do myślenia, bo u mnie obok jest skład opału i tam mają skarbek po 1050 - tona z dowozem już wszystko suche i w papierowych oryginalnych workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze strzelili sobie w kolano z ta podwyzka . Tym bardziej ze  pomału zaczyna wegiel taniec a oni robia ukryta podwyzke  .Teraz po wpisaniu kodu ( dolnośląskie ) wszystko jest drożej , retopal w workach 25 kg wychodzi teraz 924 zł tona z dostawą, karlik w workach  948 zł tona , greenpal 763 zł big bag  ( 52 zł podwyżki !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.