Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie- w zeszłym tygodniu odbierałem ten towar z kopalni Piast II. Deklarowana wartość opałowa to 26MJ. Od obsługi załadunku dowiedziałem się że to mieszanka Staszic/Jankowice/Wesoła/Retopal.

W cenniku przy kasie Karlik droższy od Retopalu 35zl brutto

Nie wiem jak w spalaniu ale wrażenie wizualne nieciekawe - bardzo dużo w tym miału. 

Na razie tyle. Może ktoś miał już z tym towarem do czynienia to może coś doda ale moim zdaniem jeśli nie dopracują sprawy  oczyszczenia tego z miału to będzie słabe zainteresowanie tym węglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Retopal był w sprzedaży? Może zamiast Retopala będzie teraz Karlik i dlatego esklep z Retopalem ma awarię.

Jakieś foto opakowania Karlika można zobaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie zamiast Retopalu, to inny produkt. Retopal też jest nadal w sprzedaży. A ten nowy to luzem odbierałem. Puki co nie ma go jeszcze chyba w ofercie workowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Coraz więcej ogłoszeń i cena 799 zł teżby była ok tylko kto tym palił ? bo dostawa u mnie w cenie ale dobrzy byłoby najpierw wiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel z Jankowic strasznie koksuje, paliłem nim przez cały zeszły rok w zwykłym piecu, groszek z Jankowic do pieców z podajnikiem się nie nadaje, wszyscy którzy go zakupili w cenie 640 zł mieli spore problemy, może w mieszance się sprawdzi. Ja w tym roku zakupiłem nowy kocioł Sas efekt 17 kw i palę w nim retopalem, jak na razie wszystko pięknie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oprócz Karlika jeszcze Wujek. 

https://pgg.pl/aktualnosci/z-zycia-firmy/595,PGG+wprowadziła+do+sprzedaży+dwa+nowe+produkty:+KARLIK+EKOGROSZEK®+i++WUJEK++EKOGROSZEK®

Ciekaw jestem zwłaszcza tego drugiego, pewnie też jakaś mieszanka bo samego Wujka ciężko byłoby spalić w podajniku, chyba że dokopali się mniej spiekalnych pokładów.

@hajtaler428, próbowałeś już tego Karlika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak wejdą do sprzedaży internetowej te dwa rodzaje ekogroszku dajcie znać proszę.Ja zamówiłem ze składu THMH ładny suchy,ale dużo podziarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisgie Nie paliłem tym . Podejrzewam że w spalaniu powinien być ok bo żeby uzyskać 26MJ to udział Jankowic/Staszica/Wesołej nie może być duży i w spalaniu powinien być łatwy tzn niewiele różnić się od Retopala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby z tego nowy Jaret Plus nie wyszedł... :D

Ogólnie pokłady dobrego węgla (wyżej kalorycznego, niespiekającego) się kończą - zaczynamy iść w mieszanki.
Prawda taka, że do mieszanek jako "baza rozcieńczająca" nadaje się chyba tylko syberyjski węgiel - jest małokaloryczny, ale nie żużluje. 
Lekko podrasowany retopal nie będzie też zły - zawsze to troche mniej popiołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjska baza surowcowa obejmuje wszystkie typy węgla, a import jest w tym roku rekordowy. Nawet Węglokoks handluje ruskim węglem.

Tauron i PGG to już przedśmiertne podrygi, ponowne wahnięcie węglowej koniunktóry je dobije. A wtedy ruski ekogroszek poszybuje z cenami w kosmos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info z pgg,ze w sierpniu na półkach sklepu @ sie pojawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość berthold61

No ale jak się wejdzie na google to to cały czas jest w sprzedaży , ja mieszkam pod Kędzierzynem a firma z Gliwic dowozi gratis do 50km w cenie 799zł za tonę więc cena dobra tylko czy towar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny ekogroszek Karlik z PGG pakowany jest w ZPE w inne worki  , szata graficzna podobna do Retopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie cena? Może na promocję nowego towaru dadzą ciekawą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Blisko mnie na składzie w Cigacicach pojawił się nowy ekogroszek z pgg o nazwie Juliusz.Kaloryczność min 26Mj może to nowy Karlik,ale cena 1020 za tonę.Zakupię parę worków i zrobię zdjęcia.Dodam,że Ekoret 1024 za tonę oczywiście oba ekogroszki workowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Juliusz a ekogroszek Karlik to zupelnie 2 różne ekogroszki i każdy gdzie indziej wytwarzany ,choc z wegli wydobywanych w PGG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Karlik pojawił sie dzisiaj w sklepie@,workowany na palecie 750 kg,693 zl/br/palete bez akcyzy, z dostawa w cenie.Tona workowanego wychodzi 924zl/t br/ba .Wystawione 70t.

Big bag 1000 kg Karlika kosztuje 912 zl/t/br b/a z dostawa.Wystawione 10t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, a najbardziej w big bagach. Minęły trzy godziny a sprzedanych 0. Kto wpadł na pomysł, żeby cenę w big bagu dać prawie taka samą jak w workach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cieple bułeczki? Godz. 11 ta i w sklepie jeszcze 37 ton Karlika workowanego do nabycia, przy fakcie ,ze nie wystawili dzis  do sprzedazy wogóle workowanego Retopalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.